Skocz do zawartości

Obsada do 500l


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, mazilo napisał:

.Czy to nie jest tak ze trudno znaleźć jeśli chcemy kupić dorosłego osobnika? 

To też.. ale rozwinę moją myśl. Generalnie saulosI przez wiele lat swojej popularności u hodowców  zostało genetycznie  zmienione na po prostu gorsze jakościowo. Kupując narybek masz takie same szanse kupić jakościowo byle jakie jak i dorosłe. Jasne..łatwiej wybrać spośród dorosłych bo już możesz optycznie ocenić ich jakość co nie zmienia faktu ,że trudno  znaleźć naprawdę fajne jakościowo. Powód jest ten sam.

15 minut temu, mazilo napisał:

Dopiero „uczę się „ ale zauważyłem ,ze generalnie większość skupia się na perełkach -samcach , a przecież w całym zbiorniku jest ich niewiele . 

Słuszna uwaga.. Ale należy pamiętać , że pyszczaki mają to do siebie , że niestety ale w większości samce są po prostu ładniejsze od samic. Odnośnie wspomnianych samców saulosi i Yellow..to samiec saulosi jest już innym kolorem w stadzie saulosi co powoduje uatrakcyjnienie. Natomiast samiec Yelloe to ta sama kolorystyka co samice ( ma różnice ale mówię generalnie). Inna sprawa..dobierzesz np. układ 1+6 gdzie samiec będzie piękny a samice śledziowate.   I  to trzeba brać pod uwagę. 

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie , w moim przekonaniu warto kierować się atrakcyjnością ,mimo wszystko samic . W całym zbiorniku będzie ich więcej ,co na pierwszy rzut oka podkreśla jego atrakcyjność . Samce , owszem , praktycznie zawsze są piękniejsze ( tak bywa w naturze panowie 🙂 - mamy to szczęście 😂) ,ale są sztukami pojedynczymi . 
Dla mnie osobiście wole mieć piękne samiczki i jednego ładnego samca , niż jednego pięknego samca i same śledzie .

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bezprym napisał:

Uważasz tak bo jesteś początkujący. Z czasem ten jeden samiec zadecyduje też o tym że zamarzysz o tym gatunku. 

Wątpię , ale nie mówię nie NIE .

W chwil obecnej wątpię , aby jeden piękny samiec wśród śledzi wzbudzał zachwyt nad całym zbiornikiem  😕 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mazilo napisał:

Wątpię , ale nie mówię nie NIE .

W chwil obecnej wątpię , aby jeden piękny samiec wśród śledzi wzbudzał zachwyt nad całym zbiornikiem  😕 

Jak zobaczysz na żywo dominującego samca Cynotilapia zebroides albo Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove w swych najlepszych barwach, to zmienisz zdanie 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AFOL napisał:

Jak zobaczysz na żywo dominującego samca Cynotilapia zebroides albo Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove w swych najlepszych barwach, to zmienisz zdanie 😁 

W obu przypadkach samce są MEGA , nawet brałem pod uwagę w obsadzie Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove , ale jak zobaczyłem samiczki to pomyślałem ze w naszych jeziorach ładniejsze bym nałapał ☺️😂.

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał możliwość obejrzeć non mbunę na żywo to polecam. Tam dopiero samce nadrabiają niedoskonałość wyglądu samic.

Też byłem takim sceptykiem teraz gdybym miał taką możliwość poszedłbym w non mbunę.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mazilo napisał:

W obu przypadkach samce są MEGA , nawet brałem pod uwagę w obsadzie Pseudotropheus sp. 'polit' Lion's Cove , ale jak zobaczyłem samiczki to pomyślałem ze w naszych jeziorach ładniejsze bym nałapał ☺️😂.

Podzielam twoje zdanie ;) ale chyba nie idziesz w jednogatunkowe akwarium? Zawsze można dodać drugi gatunek z ładnymi samicami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.