Skocz do zawartości

510 (170x50x60) Mbuna z nutką nostalgi


Bojar

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego z nutką nostalgia? Już tłumaczę :)

"Pyszczaki " z przerwami hoduje od 35 lat. Jedne z pierwszych to były Metriaclima Estherae
Karmione ochotką, lanymi kluskami i dafnią zawsze cieszyły oko.

Teraz wreszcie mam odpowiednie akwarium. 170x50x60.

Filtracja narurowa, serpentynit i ledy na sterowniku p. Romka.

Spokojnie dojrzewa więc czas na wybór obsady. Spokojniejszej mbuny

Wymyśliłem tak. 2 pierwsze gatunki jako podstawowe

Pseudotropheus Acei Luwala

Metriaclima Estherae Minos Reef - zastanawiam się nad odmianą MC/OB (jeżeli będzie też Saulosi)

Chindongo Saulosi

Pseudotropheus Elongatus Neon Spot lub Labidochromis Perlmutt

 

Może doradzicie jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bojar napisał:

"Pyszczaki " z przerwami hoduje od 35 lat. Jedne z pierwszych to były Metriaclima Estherae
Karmione ochotką, lanymi kluskami i dafnią zawsze cieszyły oko.

I nie chorowały od takich pokarmów ?

 

30 minut temu, Bojar napisał:

Wymyśliłem tak. 2 pierwsze gatunki jako podstawowe

Pseudotropheus Acei Luwala

Metriaclima Estherae Minos Reef - zastanawiam się nad odmianą MC/OB (jeżeli będzie też Saulosi)

Chindongo Saulosi

Pseudotropheus Elongatus Neon Spot lub Labidochromis Perlmutt

 

Może doradzicie jeszcze coś innego?

Jeśli Tobie podoba się powyższa obsada to bierz takie gatunki.

33 minuty temu, Bojar napisał:

Może doradzicie jeszcze coś innego?

Do akwarium które posiadasz nadają się wszystkie gatunki mbuny. Masz nie ograniczone możliwości doboru obsady. Przejrzyj gatunki mbuny przez kilka albo kilkanaście dni żeby się dobrze zastanowić które byś chciał, które podchodzą Ci kolorystycznie oraz zachowaniowo i takie bierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz78 napisał:

I nie chorowały od takich pokarmów ?

 

Karmiło się tym co było a mało było. Suchy to tylko Tropicala pamiętam w płatkach
Lane kluski były u mnie podstawowym pokarmem, który całkiem nieźle się sprawdzał :)

7 minut temu, Tomasz78 napisał:

Jeśli Tobie podoba się powyższa obsada to bierz takie gatunki.

Do akwarium które posiadasz nadają się wszystkie gatunki mbuny. Masz nie ograniczone możliwości doboru obsady. Przejrzyj gatunki mbuny przez kilka albo kilkanaście dni żeby się dobrze zastanowić które byś chciał, które podchodzą Ci kolorystycznie oraz zachowaniowo i takie bierz.

 

To oczywiste. Niemniej chętnie poznam również opinie bardziej doświadczonych osób

np w temacie Pseudotropheus Elongatus Neon Spot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bojar napisał:

Pseudotropheus Elongatus Neon Spot

Osobiście nie miałem tego gatunku ale nie słyszałem żeby był jakoś szczególnie bardzo agresywny. To mały pyszczak, a przy rozmiarze Twojego akwarium nie sądzę żeby był jakimś groźnym kilerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bojar napisał:

Pseudotropheus Elongatus Neon Spot

Zacznijmy od tego że poprawna nazwa ryby to Chindongo Elongatus Spot

Ryba faktycznie nie osiąga zbyt dużych rozmiarów 10-11cm

Uważam jest jest to ciekawy dodatek do zbiornika, posiadające je jakiś czas temu dało się zauważyć że samiczki tego gatunku są bardzo bojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SlavekG napisał:

Uważam jest jest to ciekawy dodatek do zbiornika, posiadające je jakiś czas temu dało się zauważyć że samiczki tego gatunku są bardzo bojowe.

I weź tu szukaj spokojnego gatunku. Wszystkie takie bojowe 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bojar napisał:

I weź tu szukaj spokojnego gatunku. Wszystkie takie bojowe 😜

To nie szukaj tylko je bierz jak Ci się podobają. Tu nie ma spokojnych ryb, mogą jedynie być mniej lub bardziej agresywne. Dodatkowo każda ryba jest inna i nie wiesz jak będą się zachowywać w Twoim zbiorniku.

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na Metriaclimę estherae MC/OB, to chcę tylko uświadomić, że są dwie odmiany.

Z dużymi łatami są tworem człowieka, wyselekcjonowane. Te drugie są drobno nakrapiane i jest to dzika odmiana. Trzeba trochę zachodu, aby je dostać, ale warto. Są po prostu rewelacyjne. 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemo-h napisał:

Jeśli zdecydujesz się na Metriaclimę estherae MC/OB, to chcę tylko uświadomić, że są dwie odmiany.

Z dużymi łatami są tworem człowieka, wyselekcjonowane. Te drugie są drobno nakrapiane i jest to dzika odmiana. Trzeba trochę zachodu, aby je dostać, ale warto. Są po prostu rewelacyjne. 

@Bojar  Samiczka OB Metriaclima Estherae Chiloelo z odłowu, bardzo podobnie wyglądają samiczki Metriaclima Estherae Minos Reef

DSC_0079 mod3.JPG

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.