Skocz do zawartości

Wysokie steżenie no2 rybki przy tafli wody co robić


BARTEK KLESZCZYK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Czyszczę co tydzień a wymieniam co drugi. Optycznie brak efektów spowolnienia przy użyciu pasa waty JBL Symec długości 30 cm przepołowionego w pionie. Każda z części waty do jednego modułu.

Ja tylko zawsze wymieniałem co 2 tygodnie. Pierwszy raz tak miałem że optycznie przepływ spadł o jakieś 70%. Miałem też wypchane po brzeg wata, teraz od góry zostawiłem miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 10:19, AndrzejGłuszyca napisał:

NO2 masz 0.025. Robię tymi testami JBL od lat i nigdy mi NO2  nie  spadło do wartości  innej jak ..0.025 :) Czyli standard . Nie zdziw się jak nie będziesz miał inaczej. Wielu kolegom tak też pokazuje. Nie wiem czym to jest podyktowane.

Sorki, że tak wyskakuję nie na temat, ale przypomniało mi się coś, co ma bezposredni związek z Twoją wypowiedzią Andrzeju. Otóż zauważyłem już dawno temu, że odczynnik nr. 2 po otwarciu, szybko (w ciągu kilku tygodni) zmienia kolor (ciemnieje). Nowy, świeżo otwarty odczynnik nr. 2 jest bezbarwny i wtedy pokazywał u mnie azotyny na poziomie niewykrywalnym (<0,01). Po kilku tygodniach odczynnik ciemnieje na tyle, że już na starcie zmienia kolor próbki z żółtego na...😋 no właśnie, tu mam problem, ale na pewno próbka nie jest żółta co ma znaczący wpływ na ostateczny (przekłamany) wynik testu.
Oczywiście mowa o teście NO2 JBL.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartek_De napisał:

Sorki, że tak wyskakuję nie na temat, ale przypomniało mi się coś, co ma bezposredni związek z Twoją wypowiedzią Andrzeju. Otóż zauważyłem już dawno temu, że odczynnik nr. 2 po otwarciu, szybko (w ciągu kilku tygodni) zmienia kolor (ciemnieje). Nowy, świeżo otwarty odczynnik nr. 2 jest bezbarwny i wtedy pokazywał u mnie azotyny na poziomie niewykrywalnym (<0,01). Po kilku tygodniach odczynnik ciemnieje na tyle, że już na starcie zmienia kolor próbki z żółtego na...😋 no właśnie, tu mam problem, ale na pewno próbka nie jest żółta co ma znaczący wpływ na ostateczny (przekłamany) wynik testu.
Oczywiście mowa o teście NO2 JBL.

Zgadza się Bartek.
Już nawet na ten temat kiedyś dyskutowaliśmy tu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.