Skocz do zawartości

Wysokie steżenie no2 rybki przy tafli wody co robić


BARTEK KLESZCZYK

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Przemas1303 napisał:

Tak posiada prefiltr eheima z oryginalnymi gabkami

Mało prawdopodobne , żeby z gąbkami  przytłumił przepływ. Gąbki te są ok 30 ppi. Ja w tym prefiltrze stosuje watę JBL  bardzo gęsto wciśniętą i nawet po zabrudzeniu nie widać gołym okiem zwolnienia przepływu. No owszem..mogą zatkane gąbki spowolnić..ale musiałby je od początku nie czyścić  a czyści co tydzień. Ale odpowiedź da nam sprawdzenie pracy bez prefiltra a potem bez prefiltra i wkładów.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Mało prawdopodobne , żeby z gąbkami  przytłumił przepływ. Gąbki te są ok 30 ppi. Ja w tym prefiltrze stosuje watę JBL  bardzo gęsto wciśniętą i nawet po zabrudzeniu nie widać gołym okiem zwolnienia przepływu. No owszem..mogą zatkane gąbki spowolnić..ale musiałby je od początku nie czyścić  a czyści co tydzień. Ale odpowiedź da nam sprawdzenie pracy bez prefiltra a potem bez prefiltra i wkładów.

Andrzeju Ja sam posiadam taki prefiltr ale używam go przy mechaniku Aquael Turbo 2000 z wata JBL i niechce mi się wierzyć iż taki prefiltr ztlumil by wylot takiego kubelka ja fluval fx5 

Rozmawiałem z @BARTEK KLESZCZYK

przez telefon oraz pisząc. 

I moim zdaniem za dużo ma mediów w kubelku, z tego co mówił ceramikę posiada pomnieszana z karmazynem i jest dosyć tego sporo. 

Ma na dniach wyciągnąć media i sprawdzić jak będzie sik wylotu kubelka. 

Również ma odpiac prefiltr i sprawdzić jaki będzie sik wylotu. 

Szczerze ten karmazyn jest zbędny w kubelku, sama ceramika i gąbki wystarcza 

I poradziłem mu żeby usunął karmazyn i pozostawił sama ceramikę z gąbkami. 

Może poprawi się sik z wylotu fx-a 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BARTEK KLESZCZYK napisał:

Postaram się jak najszybciej sprawdzić wg Waszych wskazówek i dam znać co i jak 

No to czekamy 😊 

@BARTEK KLESZCZYK

Najważniejsze iż z rybkami oraz biologia już jest ok

Pamietaj aby obserwować parametry no2

Pozdrawiam i do Usłyszenia 💪 🐟🇲🇼

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Przemas1303 napisał:

Andrzeju Ja sam posiadam taki prefiltr ale używam go przy mechaniku Aquael Turbo 2000 z wata JBL i niechce mi się wierzyć iż taki prefiltr ztlumil by wylot takiego kubelka ja fluval fx5 

Dokładnie. Ale patrząc na ten "sik" to szczerze  wątpię aby wkłady go przytkały aż do tego stopnia . Spójrz na mój filmik. Zastanawia mnie to , że ktoś go sprzedał. Owszem ..niby nic nadzwyczajnego w tym nie ma. Ale może właśnie to było przyczyną sprzedaży? To tylko oczywiście nasze dywagacje i może nie mają nic wspólnego z  tym ,że słabo "sika" . Poczekajmy na eksperyment Bartka.

Poszliśmy trochę w inny temat ale ma on ścisły związek przyczynowo skutkowy  z problem kolegi zawartym w tytule dlatego temat  spowolnienia przepływu i nie zostanie wydzielony :)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega ma problem z FX. Ja też miałem to samo z FX6.  Węże czyste ,prefiltra nie miałem, a filtr sikał jak by chciał A nie mógł. Obojętnie czy był pusty czy wypełniony po brzegi. Przepływ zawsze wychodził 1000l/h. Nie pomogło nawet czyszczenie pompy. W końcu kupiłem nową pompę i było oki. Teraz FX zmieniłem na korpus narurowy z pompą i nie żałuję. I szczerze mówiąc nie ma takiej opcji aby ktoś namówił mnie na powrót do FX na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Mało prawdopodobne , żeby z gąbkami  przytłumił przepływ. Gąbki te są ok 30 ppi. Ja w tym prefiltrze stosuje watę JBL  bardzo gęsto wciśniętą i nawet po zabrudzeniu nie widać gołym okiem zwolnienia przepływu. No owszem..mogą zatkane gąbki spowolnić..ale musiałby je od początku nie czyścić  a czyści co tydzień. Ale odpowiedź da nam sprawdzenie pracy bez prefiltra a potem bez prefiltra i wkładów.

Mialem taki problem dzisiaj przed podmianą że ledwo co mi leciało z Hw304a bylem w szkou bo nigdy tak nie mialem już się balem ze cos strzelilo, pelno kurzu na powierzchni i nie bylo wgl widać żeby woda z niego leciała. Wyciaglem watę z prefiltra eheim byla brudna raczej jak zwykle bo robie to co 2 tyg. Dałem nową i nie wypchaną po brzegi i dmucha ze 2x mocniej ( Węże też czyściłem wczesniej co tez pewnie troche pomogło ale najbardziej jednak ten pefiltr wymiana waty + już nie tak gęsto )

Edytowane przez oscarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, oscarr napisał:

Wyciaglem watę z prefiltra eheim byla brudna raczej jak zwykle bo robie to co 2 tyg.

Czyszczę co tydzień a wymieniam co drugi. Optycznie brak efektów spowolnienia przy użyciu pasa waty JBL Symec długości 30 cm przepołowionego w pionie. Każda z części waty do jednego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.