Skocz do zawartości

Sinice czy zielenice? Identyfikacja glonów


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyskoczyły mi roślinki jak na zdjęciach. Co to to? Zwalczać czy pozostawić?

Świecę start: 8 rano, konie 22. LED Aquael 18W zółta + 18W arctic czy altantic w każdym razie niebieska. 

Na dniach chce kupić i wymienić żółty led na biały. Mam nadzieję że ograniczę wzrost tego czegoś oraz poprawię wydobycie kolorów z rybek.

Poniżej zdjęcia. Proszę o pomoc.

20170801_122622.thumb.jpg.780593865bdfad7fffea0bfd590c2cbf.jpg20170801_122615.thumb.jpg.484c79715676a83c906cc614bd522063.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @bolss007

Sądząc po fotce to masz piękne glony zielone na kamieniach więc nie walczył bym z nimi bo nie jeden dałby się pokroić żeby mieć to samo a na dodatek jest to środowiskowa część  tego biotopu :) 

Swoją drogą jeśli chcesz poprawić wydobycie kolorków u ryb to wypróbuj świetlówkę Hagen Power Glo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, trochę podejrzewałem że to nic złego tym bardziej że moim zdaniem nadaje charakteru akwarium. Zauważyłem że rybki bardzo chętnie skubią te glony.. czy w związku z tym zmniejszyć im karmienie?

Co do oświetlenia to mam LED-y Aquaela , nie widziałem nigdzie na żywo świetlówki Hagen Power Glo, trochę się boję czy będzie kompatybilna wprost do baniaka Aquaela.. ale rozpatrzę jeszcze temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bolss007 napisał:

Dzięki wielkie, trochę podejrzewałem że to nic złego tym bardziej że moim zdaniem nadaje charakteru akwarium. Zauważyłem że rybki bardzo chętnie skubią te glony.. czy w związku z tym zmniejszyć im karmienie?

Nie no karm ryby jak do tej pory i dalej obserwuj ich ciekawe zachowania a podjadanie glonów to tylko dodatek do diety :) 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bolss007 napisał:

Co do oświetlenia to mam LED-y Aquaela , nie widziałem nigdzie na żywo świetlówki Hagen Power Glo, trochę się boję czy będzie kompatybilna wprost do baniaka Aquaela.. ale rozpatrzę jeszcze temat!

Ja na Ledy nałożyłem kilkucentymetrowe kawałki niebieskiej koszulki termokurczliwej i według mnie wygląda to bardzo dobrze. Poeksperymentuj z kolorami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważyłbym pozostawienie tego oświetlenia co masz, jeśli oczywiście chcesz mieć te glony w zbiorniku. Zmiana oświetlenia może spowodować ich zanik. Może, ale nie musi. Warto jednak to przemyśleć, ponieważ zielenice w tym biotopie mażą się wielu z nas. 

Edytowane przez przemo-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://youtu.be/5zxuXmPeq9k

Czyżby krasnorosty? Chyba tak, bo co by innego lubiło silny nurt wody.
Zastanawia mnie tylko to, że pojawiły się w dojrzewającym akwarium przy na razie śladowych ilościach NO2 i NO3 i są takie żywo zielone a nie brunatne.
Nie miałem jeszcze nawet okrzemków.
Nie żeby mnie to jakoś specjalnie martwiło, ale to tak inaczej niż kiedyś miałem.
Miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, troad napisał:

https://youtu.be/5zxuXmPeq9k

Czyżby krasnorosty? Chyba tak, bo co by innego lubiło silny nurt wody.
Zastanawia mnie tylko to, że pojawiły się w dojrzewającym akwarium przy na razie śladowych ilościach NO2 i NO3 i są takie żywo zielone a nie brunatne.
Nie miałem jeszcze nawet okrzemków.
Nie żeby mnie to jakoś specjalnie martwiło, ale to tak inaczej niż kiedyś miałem.
Miał ktoś podobnie?

Może to zielenice sadząc po kolorze...

Krasnorosty są bardziej fioletowo-brunatne i one lubią silny nurt wody...10000013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.