Skocz do zawartości

Sinice czy zielenice? Identyfikacja glonów


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

...to są zielenice pędzelkowate .


A ja tam widzę Rhizoclonium w początkowej fazie rozwoju.

decis podaj tak:

wynik NO3 i PO4 testem JBLa jak masz testy zooleka to wyrzuć bez podawania wyników.

jaka masz cyrkulację wody

skąd masz tak wysokie DOC - co ile i jak duże podmiany wody, jakie ryby i jakie karmienie.

Na moje oko to nie jest Malawi.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PH 8

No3 0 mg

No2 <0.01



Widzę że nie chcesz by ci pomóc.

Zadałem konkretne pytania - na żadne nie odpowiedziałeś. Umieściłeś wyniki które mnie nie interesują pomijając te o które pytałem - czym to zmierzone?

Mam następne pytanie - co ci robi w akwarium z rybami NO3 =0 ppm bo nie może być takiego wyniku w baniaku jak tam są ryby:rolleyes: chyba że to testy paskowe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Henryk.Na nitkowate wg mnie nie wyglądają. Ale nie mniej nie są to sinice.

-- dołączony post:

https://www.google.pl/search?q=Rhizoclonium&biw=1152&bih=587&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi4ycb40JHNAhUhJ5oKHYxkBpUQ_AUIBigB&dpr=1.25 to jest Rhizoclonium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a tak zielenice pędzelkowate https://www.google.pl/search?q=zielenice+p%C4%99dzelkowate&biw=1152&bih=587&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwj5pvja0ZHNAhVICZoKHW7xAJwQ_AUIBygC&dpr=1.25

Na oko bardzo podobne.

-- dołączony post:

..a na szybach miałeś najpierw takie zielone kropki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a tak zielenice pędzelkowate https://www.google.pl/search?q=zielenice+p%C4%99dzelkowate&biw=1152&bih=587&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwj5pvja0ZHNAhVICZoKHW7xAJwQ_AUIBygC&dpr=1.25

Na oko bardzo podobne.

-- dołączony post:

..a na szybach miałeś najpierw takie zielone kropki?



Andrzeju tylko w tobie nadzieja bo ja z fotki nie rozróżniam glonu pędzelkowatego od Oedogonium i Rhizoclonium natomiast z zielonymi kropkami na szybie nie mam problemu bo to stale mam w swojej Tanga:D ale to objaw zdrowego stabilnego akwarium tylko zedrzeć trudno.


decis nadal nie podałeś o co prosiłem więc rezygnuję z dopytywania, ale na pewno musisz podnieść poziom NO3 z tych 0 tak do 10ppm:D i drastycznie ograniczyć czas świecenia wtedy jest szansa że powoli i po czasie znikną.


Dla niecierpliwych czyli raptusów :( to tylko - Przedawkowanie „węgla w płynie” może pomóc. Krewetki Amano bo go zjedzą :D albo Femanga Algen Stop General ten załatwi problem w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.