Skocz do zawartości

432l u Mroza


Mróz

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Karol!

Efekt jest na prawdę rewelacyjny!

Jednak trochę piasku i żwirku dobrze jest dodać na front ze względów wizualnych, aby wypełnić braki. Poza tym zapobiega to dostawaniu się odchodów pod kamienie, a te potrafią się zgromadzić wszędzie.

Fotorelacja ze wspomnieniami też super. Za każdym razem lepszy baniak😁

Planujesz czyścić gąbki w biologu, czy robisz kompost? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, przemo-h napisał:

Planujesz czyścić gąbki w biologu, czy robisz kompost? 

Będzie kompost 😁 To jest spory moduł - ma 50x30cm i 10 cm szerokości wiec trochę pociętych gąbek tam weszło, myślę że tak szybko się nie zapcha (jeśli w ogóle). Będę czyścił w razie jak zauważę znaczny spadek poziomu wody w module. Jeśli nic się nie bedzie dziać, to może za rok zobaczę jak wyglądają te gąbki 😉

Co do piasku i żwiru, to jest, ale tylko tyle by właśnie zakryć przestrzeń między kamieniami a pcv. Nie chciałem na równo sypać, żeby ryby miały swoje szczeliny również w dnie - już obserwuję jak w szczególności Labidochromisy je fajnie wykorzystują 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mróznie zapcha się jeśli jest gruba gąbka. Fajnie, że to wykorzystujesz, bo grzechem by było nie zrobić z tego kompostu. No i przede wszystkim zobaczysz, co ta filtracja robi z wody. Nie udało mi się tego pokazać w moim poście, bo odbija się wszystko od szyby, ale jest po prostu lewitacja. Czym bardzie obfite gąbki w całe to życie, tym lepszy efekt👌. Gratulacje i przyjemności z prowadzenia życzę🖐️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie odświeżę temat mianowicie chciałbym stworzyć moduły tym sposobem.

Tu pytanie ponieważ w spisie jest napisane że są potrzebne takie rzeczy jak :

1. sylikon bezbarwny

2. skrobia ziemiaczana

3. atlas t5 monter

6. włókna polipropylenowe

i farby.

 

Reasumując pytanie powiedzmy mam kamień jakie są kolejne ruchy?

Na kamień nakładam skrobię i na to sylikon rozprowadzam? Czy jakoś się to miesza?

Formę od środka nakładam zaprawę atlasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Tomasz78 tego Tobie niestety nie powiem czy można pszenną, gdzieś wyczytałem że mąka/skrobia ziemniaczaną i taką użyłem. Cenowo chyba nie ma różnicy więc nie trzeba kombinować 😉

Ścianki gotowego modułu na pewno nie przekraczały 1cm grubości, rzekł bym że na większości powierzchni to pewnie coś poniżej 5mm. Ale tu mogę nie pamiętać dokładnie, wieczorem sprawdzę i napiszę. 

Farby to był raczej połysk, ale to też wieczorem sprawdzę jak będę w domu 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.