marcin1ja1 Opublikowano 7 Lipca 2019 #1 Opublikowano 7 Lipca 2019 (edytowane) Szanowni Koledzy i Koleżanki, po ponad półtora roku od przeprowadzki nastąpiła reaktywacja mojego baniaka w nowym miejscu zamieszkania. Tym razem padło na obsadę wyłącznie opartą na mbunie. Baniak został ten sam tj. 180x50x50 wraz z pokrywą, oświetleniem oraz szafką. Wysłużony już 4 letni kubeł HW-304A zastąpił troszeczkę lepszy kubełek FX6 wspomagany cyrkulatorem RW-8. Moja obsada składa się z młodzieży pochodzącej z hodowli p. Dariusza Gaży (serdecznie polecam): 8 szt Chindongo Demasoni 8 szt Metriaclima Msobo Magunga 8 szt Pseudotropheus Acei Luwala 6 szt Iodotropheus Sprengerae Zrezygnował z serpentynitu i wykorzystałem kamienie, które dostałem w prezencie podczas przekopywania własnego ogródka. Troszeczkę dołożyłem zieleniny, chociaż wiem, że długo nie pożyje A tak prezentuje się mój baniak na zdjęciach Edytowane 7 Lipca 2019 przez marcin1ja1 3
Andrzej Głuszyca Opublikowano 7 Lipca 2019 #2 Opublikowano 7 Lipca 2019 Cześć Marcinie..:) Akwa super...robi wrażenie. Ale ciesze się też z Twojego powrotu:) Mam nadzieję ,że nie zakończysz tutaj pobytu tylko na prezentacji swojego nowego zbiornika 1
marcin1ja1 Opublikowano 7 Lipca 2019 Autor #3 Opublikowano 7 Lipca 2019 Cześć Andrzeju, z pewnością będą pojawiał się częściej i udzielał się w dyskusji na forum. Z pewnością założę jeszcze jeden temat potwierdzający opinię, że nawet 1,5 letnie złoże rzucone w kąt i trzymane w skrajnie niekorzystnych warunkach, po paru dniach od włożenia ogarnia biologię w całym baniaku. 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 7 Lipca 2019 #4 Opublikowano 7 Lipca 2019 (edytowane) 18 minut temu, marcin1ja1 napisał: Z pewnością założę jeszcze jeden temat potwierdzający opinię, że nawet 1,5 letnie złoże rzucone w kąt i trzymane w skrajnie niekorzystnych warunkach, po paru dniach od włożenia ogarnia biologię w całym baniaku. I takie autorytatywne tematy poparte swoim doświadczeniem mają sens a nie mówione na zasadzie: jedna baba drugiej babie powiedziała:) A tak na marginesie : Sławka ostatnio spotkałem . Może reszta Wrocławia tutaj wróci:) Teraz zauważyłem , że i Tobie w opisie zaszły zmiany:) Edytowane 7 Lipca 2019 przez AndrzejGłuszyca 1
bakus_44 Opublikowano 7 Lipca 2019 #5 Opublikowano 7 Lipca 2019 Fajnie, bo inaczej. Nie jestem miłośnikiem zieleniny, ale u Ciebie nieźle się prezentuje. Ciekawe, czy przeżyje.
marcin73m Opublikowano 8 Lipca 2019 #6 Opublikowano 8 Lipca 2019 Mega udany powrót, miło Cię widzieć i to od razu w takim stylu Bardzo fajnie Ci to wyszło. A to mnie trochę rozbawiło 10 godzin temu, marcin1ja1 napisał: HW-304A zastąpił troszeczkę lepszy kubełek FX6 Powodzenia!
Falcowski Opublikowano 8 Lipca 2019 #7 Opublikowano 8 Lipca 2019 Ładnie to wygląda, choć jak na mbunę, to tych kamieni ze 3x więcej bym się spodziewał. Zero kryjówek, ale zapewne wiesz co robisz, skoro już wcześniej trzymałeś pysie. Powodzenia z nowym składem.
marcin1ja1 Opublikowano 8 Lipca 2019 Autor #8 Opublikowano 8 Lipca 2019 15 godzin temu, bakus_44 napisał: Fajnie, bo inaczej. Nie jestem miłośnikiem zieleniny, ale u Ciebie nieźle się prezentuje. Ciekawe, czy przeżyje. Valisinaria już zdycha mimo, że pyśki nie pomagają. Natomiast żabienica i microsorium rośnie bez problemu. Z pewnością jak ryby podrosną całą tą zieleninę szlak trafi. Tak jak to było w poprzednich 3 przypadkach. W tej chwili jest dobrym schronieniem dla młodzieży. Może nie jest biotopowo ale oko cieszy. 5 godzin temu, Falcowski napisał: Ładnie to wygląda, choć jak na mbunę, to tych kamieni ze 3x więcej bym się spodziewał. Zero kryjówek, ale zapewne wiesz co robisz, skoro już wcześniej trzymałeś pysie. Powodzenia z nowym składem. Jeszcze parę kamieni dorzucę. Będę wsadzał dwa drzewa w ogródku więc na pewno coś się pod łopatą znajdzie.
Mortis Opublikowano 17 Lipca 2019 #10 Opublikowano 17 Lipca 2019 Fajnie, że się reaktywowałeś, na pewno się przydadzą Twoje merytoryczne podpowiedzi. Odnośnie układu kamieni. Dla mnie trochę płasko to wygląda, ja bym dorzucił wyższych kamieni i dodadkowo w ogóle kamieni. Mało ich jak na zbiornik z mbuną. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się