Skocz do zawartości

Zielony glon


rekawiczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem podpiąć się do tematu i prosić o porady . Mam problem z zielonym glonem na piasku w moim 450l baniaczku , tak naprawdę myślałem , że pojawi się na kamieniach . Jednak na skałkach są pp okrzemki. Z pomiarów wody i wartości porównanych z tabelą wynika , że powinno być zielono wszędzie . Parametry wody to PO4 00,mg/l,  NO3 20mg/l ( a nawet bym powiedział między 20-50 mg/l ) NO2 0, GH 7, KH 9, SiO2 0,8 mg/l ( wiem , że powinno być 0,2 ). Akwarium oświetlają 4 świetlówki T8 54W przez 11 godzin , filtracja kubełek 1500l z prefiltrem ( wkład między innymi ceramika , keramzyt, purigen , 500ml Phosguard , wewnętrzny aquael turbo 650 , cyrkulator  7500l/h.  Zakupiłem też NGBC z nadzieją , że w czymś pomoże. Co wy na to ? Prośba o wskazówki 

20190405_192730[1].jpg

20190405_200156[1].jpg

20190405_200229[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, grzechu1234 napisał:

wkład między innymi ceramika , keramzyt, purigen , 500ml Phosguard 

Ja bym ten keramzyt wyciągnął on nić ci nie daję ,jeszcze parametry psuje jak za długo siedzi :) . Możesz przemieszać piasek ręką ,parametry masz ok, NO3 trochę duże nie ma co się przejmować .

 

Edytowane przez TOMEKSIEDLCE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed tym zbiornikiem miałem 230 z pysiami i mimo że w środku siedział nasz wapień przemieszany z filipińskim sytuacja była podobna , na kamieniach cały czas był brunatny nalot ( poniżej zdjęcie ) . Zastanawia mnie to , że zielony glon pojawił się kilka dni po tym jak do podmiany ok 10% wlałem wodę bezpośrednio z sieci - wodociągu . Wcześniej używałem wody , która leci przez domową stację uzdatniania wody a tam twardość ogólną mam ustawioną na 5 stopni . Natomiast ta w sieci ma ok. 25 stopni . 

Eljot masz jakiś pomysł na te sinice ?

20180907_195437[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzechu1234 napisał:

Witam. Chciałem podpiąć się do tematu i prosić o porady . Mam problem z zielonym glonem na piasku w moim 450l baniaczku , tak naprawdę myślałem , że pojawi się na kamieniach . Jednak na skałkach są pp okrzemki. Z pomiarów wody i wartości porównanych z tabelą wynika , że powinno być zielono wszędzie . Parametry wody to PO4 00,mg/l,  NO3 20mg/l ( a nawet bym powiedział między 20-50 mg/l ) NO2 0, GH 7, KH 9, SiO2 0,8 mg/l ( wiem , że powinno być 0,2 ). Akwarium oświetlają 4 świetlówki T8 54W przez 11 godzin , filtracja kubełek 1500l z prefiltrem ( wkład między innymi ceramika , keramzyt, purigen , 500ml Phosguard , wewnętrzny aquael turbo 650 , cyrkulator  7500l/h.  Zakupiłem też NGBC z nadzieją , że w czymś pomoże. Co wy na to ? Prośba o wskazówki 

20190405_192730[1].jpg

20190405_200156[1].jpg

20190405_200229[1].jpg

Hej zmniejsz świecenie jak możesz to zostaw tylko 2 świetlówki .Możesz tam gdzie masz zielony piasek folią aluminiową owinąć świetlówkę będzie ciemniej.Ja mam 70% żarówek poowijanych daje to fajny też efekt światła😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.