rekawiczka Opublikowano 1 Kwietnia 2019 #1 Opublikowano 1 Kwietnia 2019 Zaczynają mi się pojawiać takie zielone wykwity. Najwięsze skupienie znajduje się na kamieniu umieszczonym centralnie pod belką z oświetleniem. Pojedyczne kropki pojawiają się też na piasku. W obecnej chwili obniżyłem intensywność świecenia i będę dalej obserwował czy wzrost wychamował czy też nie. Ale jakoś nie wygląda to za ładnie. W chwili obecnej nie zauważyłem aby ryby miały ochotę skubać ten glon (sinica?). Skubią raczej kamienie, na których w moim odczuciu nic nie ma. Nie mam pewności czy to nie jest sinica. Pomiar parametrów z ostatniej niedzieli - NO3 - 1, NO2 < 0.01, NH4 < 0.05, PO4 < 0.02. Zastanawiam się czy jeszcze czekać na rozwój sytuacji czy wpuścić military hemeta? Czy są jakieś inne opcje w chwili obecnej mi nieznane których nie wymieniłem?
benjam Opublikowano 1 Kwietnia 2019 #2 Opublikowano 1 Kwietnia 2019 Ja bym poczeka na rozwój sytuacji ładne glony kochane glony ja mam bzika na ich punkcie:)
Falcowski Opublikowano 1 Kwietnia 2019 #3 Opublikowano 1 Kwietnia 2019 (edytowane) Ja myślę, żebyś zostawił moc jak wcześniej i za miesiąc - dwa, będziesz miał pięknie, równomiernie zielono, chyba że nie chcesz. A piasek od czasu do czasu przemieszaj. Ma włoski, czy jest żelowate? To pierwsze, to zielenice, drugie sinice. Zielenice są super. A jak nie chcesz glonów to też czas skróć i jak jesteś w pracy, to neich nie świeci. Edytowane 1 Kwietnia 2019 przez Falcowski
rekawiczka Opublikowano 2 Kwietnia 2019 Autor #4 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 Dziś wsadziłem łapska do zbiornika. Nie jest żelowate, nie ma też włosków. Raczej dość dobrze przywiera do kamienia, bo nie chce zejść jak się drapie paluchem.
Robson79 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 #5 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 To tylko się cieszyć z zielonych glonów i czekać aż się rozrosną...
rekawiczka Opublikowano 2 Kwietnia 2019 Autor #6 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 (edytowane) 1 hour ago, Robson79 said: To tylko się cieszyć z zielonych glonów i czekać aż się rozrosną... No właśnie jakoś mnie radość z tego powodu nie ogarnia Nie wiem dlaczego, ale burzy moje poczucie estetyki w zbiorniku. Edytowane 2 Kwietnia 2019 przez rekawiczka
Robson79 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 #7 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 (edytowane) Godzinę temu, rekawiczka napisał: No właśnie jakoś mnie radość z tego powodu nie ogarnia Nie wiem dlaczego, ale burzy moje poczucie estetyki w zbiorniku. A powinna... Glony w malawi to podstawa a zielone to już w ogóle marzenie większości malawistów... "Gołe" kamienie w akwarium to tylko kamienie a jak porosną glonami to już nie są tylko kamienie a część biotopu, pastwiska dla ryb... Edytowane 2 Kwietnia 2019 przez Robson79 2
robinqaz Opublikowano 3 Kwietnia 2019 #8 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 13 godzin temu, rekawiczka napisał: No właśnie jakoś mnie radość z tego powodu nie ogarnia Nie wiem dlaczego, ale burzy moje poczucie estetyki w zbiorniku. Można pójść na kompromis: mieć glony i czyste kamienie sterując populacją ślimaków w ten sposób, żeby nie nadążały z wyczyszczeniem całego akwarium. Jak Ci się chce to przed wyłączeniem światła możesz posadzić Helmeta na wypas na konkretnym kamieniu i do rana będzie jak nowy 1
Falcowski Opublikowano 3 Kwietnia 2019 #9 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 (edytowane) 1 godzinę temu, robinqaz napisał: Można pójść na kompromis: mieć glony i czyste kamienie sterując populacją ślimaków w ten sposób, żeby nie nadążały z wyczyszczeniem całego akwarium. Jak Ci się chce to przed wyłączeniem światła możesz posadzić Helmeta na wypas na konkretnym kamieniu i do rana będzie jak nowy Tylko na czym wtedy trzymać glony, jak nie na kamieniach? Ponadto Helmety czyszczą kamień do zera, więc zostawiają przy tym pasmo wyczyszczonego kamienia miedzy glonami - wygląda to okropnie. Wg mnie albo tyle helmetów, żeby wyczyścić do zera, albo w ogóle. Edytowane 3 Kwietnia 2019 przez Falcowski
bakus_44 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 #10 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 (edytowane) 15 godzin temu, rekawiczka napisał: No właśnie jakoś mnie radość z tego powodu nie ogarnia Nie wiem dlaczego, ale burzy moje poczucie estetyki w zbiorniku. Mam podobnie, i wierz mi nie jesteśmy jedyni. Zobacz jak u mnie czyściutko 14 helmetów w 200x60x60 załatwia sprawę. Edytowane 3 Kwietnia 2019 przez bakus_44 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się