Maciej maciek Opublikowano 22 Grudnia 2018 #1 Opublikowano 22 Grudnia 2018 (edytowane) Proszę o pomoc Edytowane 22 Grudnia 2018 przez Maciej maciek
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Grudnia 2018 #2 Opublikowano 22 Grudnia 2018 Maciek..abyś dostał satysfakcjonującą odpowiedź to napisz jakiej wielkości jest akwa, jaki piasek , jaka obsada, parametry, oświetlenie , czas świecenia itp. bo znikąd one się nie biorą. Na szybie to je zeskrob np. starą kartą kredytową:) zresztą glonów niekoniecznie będziesz musiał walczyć. 1
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 22 Grudnia 2018 #3 Opublikowano 22 Grudnia 2018 Tu starczy gąbka do naczyń i szyby wyczyścisz 2 1
Maciej maciek Opublikowano 22 Grudnia 2018 Autor #4 Opublikowano 22 Grudnia 2018 Wymiary dł 90x40x40 piasek, kwarcowy biały ,świetlówka led biała ,długość naświetlania 7h parametry GH 7,KH 6 pH 7,6 ,
Bartek_De Opublikowano 22 Grudnia 2018 #5 Opublikowano 22 Grudnia 2018 Wymiary dł 90x40x40 piasek, kwarcowy biały ,świetlówka led biała ,długość naświetlania 7h parametry GH 7,KH 6 pH 7,6 ,A no3? Jak często robisz podmiany? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
benjam Opublikowano 1 Lutego 2019 #6 Opublikowano 1 Lutego 2019 Witam Kolega robi wszystko aby pozbyć się glonów a ja znów z niecierpliwością czekam aż się u mnie pojawia i nic z tego:(
anutemix Opublikowano 2 Lutego 2019 #7 Opublikowano 2 Lutego 2019 18 godzin temu, benjam napisał: Witam Kolega robi wszystko aby pozbyć się glonów a ja znów z niecierpliwością czekam aż się u mnie pojawia i nic z tego:( To fakt jedni walczą a drudzy czekaja na glony, ja bym obstawial za duzy fosfor do azotu, zrób podmiane wody wyczyść szyby. Masz swiatlo z okna na baniak?
hilux Opublikowano 2 Lutego 2019 #8 Opublikowano 2 Lutego 2019 Glony z szyby usuwa się czyścikiem. Po kilku razach ryby się uczą, że to bonusowa wyżerka i czyszczenie szyb to dla nich święto.
benjam Opublikowano 2 Lutego 2019 #9 Opublikowano 2 Lutego 2019 13 minut temu, anutemix napisał: To fakt jedni walczą a drudzy czekaja na glony, ja bym obstawial za duzy fosfor do azotu, zrób podmiane wody wyczyść szyby. Masz swiatlo z okna na baniak? Tak światło pada bokiem na akwa.... W jakich proporcjach zrobić podmiane?
tom77 Opublikowano 2 Lutego 2019 #10 Opublikowano 2 Lutego 2019 (edytowane) Jak pozbyć się glonów ? 1/ zastanów się nad sprawnością filtracji biologicznej, ew. silnym wylotem wody z filtra na szybę lub tło (sprzyja glonom), oświetleniem, ..... 2/ sprawdź poziom No3 i PO4 (lub bez sprawdzenia zwiększ podmiany wody) 3/ wprowadź do akwarium ślimaki Military Helmet (nie lubię glonów, więc mam je u siebie we wszystkich zbiornikach) Edytowane 2 Lutego 2019 przez tom77
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się