Skocz do zawartości

500l - czas zacząć .......będzie ciekawie


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyłem 🤩🤩🤩🤪🤪🤪🥳🥳🥳

Na początku MEGA DZIĘKUJĘ za pomoc.

Ułożenie nowej aranżacji z takim zasobem kamieni to mega wyzwanie . Zostało  100-150 kg i cały czas zastanawiam się gdzie coś dołożyć ( a dołożę bo mam jedno takie miejsce ....)

      Włożenie dużych głazów do akwarium to wyzwanie , ale jednocześnie frajda . 
Jak gdzieś wspominałem lubię kupować na zapas 🙂 .Znów wiele zostało .

Wykorzystałem jedne rajstopy ( trzy zostały 😂). Styropian wymieniłem na spienione PCV 3mm i jestem mega zadowolony . Zostały jeszcze trzy kratki samochodowe których nie wykorzystałem , 60 kg żwirku .

Start przeprowadziłem na WA.

Po zalaniu zbiornika przez „ ustrojstwo” ( i tu ważna uwaga - potrzebny kranik do regulacji  przepływu, ja wykorzystałem ścisk stolarski ) cała kompozycja wyglada INACZEJ niż ułożona na sucho . 

Nie odbyło się bez problemów . Znalazłem wyciek na klejeniu szkła 😞 Wyciek znajduje się na wysokości 6 cm od góry , wiec musiałem odlać 30l wody .Temat ewentualnego uszczelnienia będę jutro ogarniał . Niestety musiałem zniszczyć ramkę 😞 


-Akwarium 500l ( 140x60x60)
-Oświetlenie diody SAMSUNG :13 białe i 13 RGB + sterownik 

- filtracja narrurowiec ( 3 x biolog- MATRIX , 3 x mechanik- docelowo watolina 20mm, A520E w razie potrzeby ). Pomba w obiegu: GRUNDFOS ALFA II 

- pompa cyrkulacyjna TUNZE 6045

- grzałka łazienkowa 300W w narrurowcu .

Parametry wody po zalaniu i dodaniu WA:

PH-7,6

KH-6

GH-8

NO2-0,025

NO3-0,25

NH4-0,07
 
Dużo jeszcze przede mną . Elektryka ( mam oddzielne zasilanie z rozdzielni więc chce każdy sprzęt przypisać do jednego bezpiecznika ), całość z hydrauliką do podmiany itp. 

Jutro/pojutrze postaram się wstawić fotorelację , gdyż chce , aby woda ładnie się wyklarowała . 

 

Edytowane przez mazilo
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wycieku , koledzy proponują wyciąć szybę 😭😭😭
Jeśli wytnę szybę i wkleję w jeden dzień , to wlana NOWA woda musi być zasilona na nowo w bakterie i WA???

Czy piasek należy na nowo przepłukać ?

Pewnie proces schnięcia silikonu będzie trwał 2/3 dni 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Lecimy dalej z tematem 🙂

Właśnie skończyłem rozruch 🙂

Parametry ciut inne , być może wina sztucznego oświetlenia ( wykonane o 21:00)

PH-7,7

KH-5

GH-9

NO2-0,025

NO3-0,75

NH4-0,05

Jutro postaram się wykonać jakieś foto 🙂

 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.