Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Do zbiornika 240l mam zamiar wpuścić obsadę, która będzie zredukowana do 3 gatunków.

Nie zdecydowałem się jeszcze jakie zostaną i zamierzam kupić z FM 5 gatunków, bo bardzo mi się podobają.

Wszystkie odmiany wszystkożerne, także nie będzie kłopotu z karmieniem.

Co o tym myślicie ?

AULONOCARA MALERI RED BURGUND  2+2

AULONOCARA RED BLUE 2+2

METRIACLIMA ELONGATUS GOLD BAR CHIZUMULU F1 2+3

PSEUDOTROPHEUS FLAVUS CHINYANKWAZI ISLAND 2+2 lub (1+3)

PSEUDOTROPHEUS SAULOSI TAIWAN REEF F1 2+3

Obsada fishmagic.docx

  • Zmieszany 1
Opublikowano



  W dniu 13.09.2018 o 07:34, Robson79 napisał(a):
Na pewno zrezygnował bym z Aulonocar gdyż rosną za duże do tego zbiornika...


...a po drugie, zdecyduj się od razu na 3 gatunki, które najbardziej Ci się podobają. Raz, że zaoszczędzisz sobie i rybom późniejszego, kłopotliwego wyłapywania całych gatunków, a dwa to przy założeniu, że na początek kupisz po 10 sztuk każdego gatunku to w 240l zrobisz sobie zupę rybną

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Opublikowano (edytowane)

Aulo są z tych mniejszych/ Miałem już kilkanaście gatunków i ryba bardzo spokojna. A co do ilości to na wstępie będzie po 5-6 osobników z gatunku. W sumie 22 szt na początek. Mam drugi baniak także przerzucić to nie problem.

Ale wielkie  dzięki za opinie. Na pewno się zastanowię. Jeszcze ze 2 tyg do zamknięcia cyklu także sporo mi się może zmienić :)

 

Edytowane przez Konrad-skorpion
Opublikowano

Macie rację z tymi Aulonocarami. Nie będę później odławiał do predatorów.

Zastanawiam się jeszcze nad :

 

IODOTROPHEUS SPRENGERAE MAKOKOLA RED 2+2

Labidochromis Hongi Super Red Top 2+2

i z wcześniejszej obsady :

METRIACLIMA ELONGATUS GOLD BAR CHIZUMULU F1 2+3

PSEUDOTROPHEUS FLAVUS CHINYANKWAZI ISLAND 2+2 lub (1+3)

PSEUDOTROPHEUS SAULOSI TAIWAN REEF F1 2+3

 

Opublikowano (edytowane)

Czemu upierasz się przy aż pięciu gatunkach, skoro wiesz że nie masz żadnych szans ich wszystkich utrzymać? Ja w swoich 240l na początku miałem cztery i było ok... przez jakieś trzy miesiące, potem ogryzki podrosły i zaczęła się rzeźnia. Wybierz dwa, góra trzy kompatybilne gatunki które ci się najbardziej podobają i od nich zacznij. Dołożyć kolejne zawsze zdążysz. ;)

Edytowane przez hilux
  • Lubię to 2
Opublikowano (edytowane)

Planujesz zupę rybną ? ;) . Planowane przez ciebie układy haremowe IMHO nie mają racji bytu. 8 terytorialnych samców nie ma szans na znalezienie sobie rewiru w tym litrażu i albo się wybiją, albo będą pływać zdominowane zastraszone śledzie.

Piszesz że możesz przenieś do drugiego akwarium ale chyba zdajesz sobie sprawę co się stanie z młodymi rybami gdy je wpuścisz do predatorów.

Edytowane przez eljot
  • Lubię to 3
Opublikowano

Witaj @Konrad-skorpion!

Do 240l zbiornika dałbym max trzy gatunki mbuny,choć bardziej byłbym za obsadą dwugatunkową w układzie dwu samcowym z większą ilością samic...Trzeba pamiętać o tym że układy dwu samcowe mogą się nie sprawdzić w przypadku niektórych gatunków bardziej terytorialnych,więc to też trzeba brać pod uwagę...

Jeśli upierasz się na Metriaclima sp. "elongatus Gold Bar" Chizumulu Island to do nich spokojnie bym dołożyłbym wspomnianego przez Ciebie Iodotropheus sprengerae...

Druga opcja to sprawdzona obsada składająca się z - Chindongo saulosi +  Iodotropheus sprengerae...

Ps.Mała uwaga.

Flavus,oraz Saulosi należą teraz do grupy Chindongo,a nie tak jak napisałeś Pseudotropheus...

  W dniu 13.09.2018 o 07:57, Bartek_De napisał(a):

 zdecyduj się od razu na 3 gatunki, które najbardziej Ci się podobają. 

Rozwiń  

Nawet jak się podobają,to czy czy niektóre nadają się do tego litrażu...

Opublikowano (edytowane)
  W dniu 14.09.2018 o 09:21, bakus_44 napisał(a):

a 720l z predatorami ponoć sprzedałeś...

Rozwiń  

Sprzedałem ale mogę tam wpuścić. Nie jest tylko u mnie z braku miejsca

Wezmę sobie do serca co mi koledzy radzicie. Na pewno chciałby ; hongi i elongatusa. Trzy barwy:czerwień żółty i niebieski

i zastanawiam się jeszcze nad 3 max gatunkiem Saulosi lub maingano. Co Wy na to?

Edytowane przez Konrad-skorpion

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.