Skocz do zawartości

Szukam natchnienia - 250l stare malawi


Raffy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem z Tan-Mala, pierszy rzut jaki miałem była bajka i ryby pływają do dziś u mnie, między innymi samczyk z załącznika. Tak się rozochociłem że chciałem dodać ich troszkę i po pół roku zamówiłem znów kilka i to co przyszło to totalna klapa. Kilku nawet nie wpuszczałem bo (to były wybariające się samce) tylko od razu poszły do zoologa. Myślę że najlepiej było by samemu wybrać bo wierzę że mają część pięknych ryb, niestety te mniej piękne też muszą im zejść i stąd się trafia różnie.

 

DSC00048.JPG

Edytowane przez kwiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.03.2018 o 19:45, Mortis napisał:

Saulosi dobrej jakości można dostać u Darka Gaży w http://www.tanganikamalawi.pl/ryby-z-jeziora-malawi/ albo pisać do @demasonion też posiada dobrej jakości. 

Potwierdzam. Brałem u Darka Gaży, między innymi, wspomniane Chewere. Na razie to 3 centymetrowe maluchy, ale już bardzo ładnie wyglądają. Hodowla Pana Darka robi ogromne wrażenie. Polecam

20180621_211545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć

Pewnie podbijam rekord wśród Was :)

Nadal nic nie zdecydowałem, akwarium stoi i świeci pustkami. Już zdecydowałem się prawie na Tanganikę, ale niechcący wczoraj podskoczyłem do hurtowni po żywy pokarm i zobaczyłem przepiękną Zebrę Gold Kawangę, zwalił mnie z nóg. Młodzik 7cm, żółty jak cytryna i oprócz niego 2 szare były. Biorę wszystkie 3 i zobaczymy co z nich wyrośnie, mam możliwość przeniesienia ich do większych zbiorników w razie czego.

Ponawiam pytanie, dialeptosy mam już praktycznie z jednego źródła (nasz forumowicz posiada, czekam na ewentualne młode...mogę i 5lat czekać, już X lat czekam :D )

 

Pytanie jest takie, ktoś widział Metriaclimę lanisticolę? Względnie M. livingstonii, zwany pyszczak muszlowy... Podobno są 2 gatunki pod jedną nazwą, lanisticola niby jest prawdziwym muszlowym pyszczakiem.

 

Wybaczcie, że wybrzydzam i wybredny jestem, ale nie chcę pakować byle czego. To musi być TO, albo wcale.

Zainteresowały mnie mniejsze gatunki, mam możliwość do ich spopularyzowania (dostępnych kilka zbiorników po 300L w pracy), więc mogą być jakieś rarytasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przywiozłem 3 kawangi, jednego cytryniaka i 2 szare :) Pewnie samce... widoczne atrapy jajowe.

zdjecie.jpg

 

mój łobuz jeszcze w hurtowni, u mnie dostał ciemnego brzucha i dalej się wybarwia :) Zapaliła mi się smykałka do malawi :D 

 

Ponawiam pytanie o pyszczaki muszlowe, albo jakąś inną i rzadką mbunę (mogę propagować ich hodowlę, mam dostęp do regału jw.)

 

Jakby ktoś chciał kawangę samca (z tych szarych) to PW :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.