Skocz do zawartości

"Akwarystyczne" aparaty


Deadi

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, AndrzejGłuszyca napisał:

..to jest naprawdę świetna hybryda  o czym wcześniej pisałem.

Też takie wrażenie odniosłem, zwłaszcza jak poczytałem co oferuje Canon i Nikon w segmencie luster amatorskich. Canon 200D, 750D, 77D oraz Nikon  3400D, 5600D- niby wszystko jest z nimi OK, aczkolwiek często jest jakieś ale, albo stosunek ceny do jakości lub możliwości, albo odgrzewane kotlety, albo jakieś inne mankamenty. Poza tym jakoś lubię obsługę "kompaktową", wszystko w jednym, szyte na miarę i nie ma wrażenia "a może zmieniłbym słoik na jakiś inny, bo coś tam..." Jakby nie patrzeć będzie to ogromny postęp w stosunku do HX1 z zachowaniem wszystkich jego zalet + dodaniem wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stary wielbiciel km ;-)

Jakiś najzwyklejszy pstrykacz z lampą wbudowaną, być może światło z lampy zmiękczone jakąś blendą , kawałkiem cieniutkiego materiału... ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gość Stary wielbiciel km ;-) napisał:

Jakiś najzwyklejszy pstrykacz z lampą wbudowaną, być może światło z lampy zmiękczone jakąś blendą , kawałkiem cieniutkiego materiału... ciężko powiedzieć.

Dokładnie. To kompakt Nikona C8800... z lampa wbudowaną i kartonem od Marlboro, nałożonym na wbudowaną lampę i robiącym za dyfuzor ;) Da się? Da! Czas 1/250 i f/2.8 Tutaj nie trzeba żadnych "fajerwerków"...Trochę poczytać o podstawach fotografii i ...heja ! ;) 

 

1 minutę temu, lukas1987 napisał:


Nikon Coolpix 8800? 

Tak jest ! ;) AF wolny jak pług zimą, ale dawał radę, bo musiał ;)

 

Uważam, że wstydu nie ma. Jest tylko chęć pokazania, że nie trzeba tysięcy, żeby zrobić przyzwoite zdjęcia naszych ulubieńców. Mało tego, nie trzeba Bóg wie jakiej wiedzy, żeby taką fotografię popełnić :) 

Wojna.jpg

Labeo III.jpg

Labeo II.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stary wielbiciel km ;-)

dokładnie tak jak piszesz kolego, aczkolwiek dzisiejsza technologia pozwala nieco ułatwić życie i ponieść jakość zdjęć. Dlatego też pisałem o dodatkowej lampie, wiem, wiem... dodatkowe koszty i takie tam jak już ktoś wspomniał, no ale coś za coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stary wielbiciel km ;-)
Just now, Deadi said:

Ale zdjęcie z lampą to trochę takie oszukaństwo i pójście na łatwiznę ;)

DSC09500.JPG

zdjęcia z lampą to nie oszukaństwo ani pójście na łatwiznę, potrafić dobrze wykorzystać światło to sztuka sama w sobie ;-) większość świetnych zdjęć różni się od tych słabych właśnie tym, że fotograf miał pomysł na doświetlenie fotografowanego obiektu... każdy potrafi wcisnąć spust migawki, ale nie każdy potrafi rozplanować ujęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gość Stary wielbiciel km ;-) napisał:

dokładnie tak jak piszesz kolego, aczkolwiek dzisiejsza technologia pozwala nieco ułatwić życie i ponieść jakość zdjęć. Dlatego też pisałem o dodatkowej lampie, wiem, wiem... dodatkowe koszty i takie tam jak już ktoś wspomniał, no ale coś za coś.

 

Dzisiejsza technologia robi z nas nygusów i bezmózgowych zombi...;) Pacholęciem będąc robiłem fotki mieczyków i gupików Smieną i Zenithem...To było wyzwanie! Ale się dało i jak znajdę to zeskanuję i wrzucę ;) Teraz, mając 55 pól AF w "lustrze", z AF-C, ISO na poziomie 52 tyś, to jest bułka z masłem ;)

15 minut temu, Deadi napisał:

Ale zdjęcie z lampą to trochę takie oszukaństwo i pójście na łatwiznę ;)

DSC09500.JPG

DSC09597.JPG

Nie łatwizna, tylko zamrożenie ruchu. Problem w tym, żeby błysk był niewidoczny na zdjęciu, a ryba pokazana w całej swej doskonałości ;) 

Oczywiście można bez błyskania, a nawet jest to wskazane, tylko trzeba pogłówkować, mieć trochę wiedzy dotyczącej przysłony, czasu i czułości naświetlania. W dzisiejszych czasach zejście z ISO do poziomu 6-15 tyś nie jest problemem, ale!...Potrzeba jasnego szkła, sprawnego AF-u i ...no kurde, znowu wychodzi, że trochę wiedzy ;)

Jak odpalę swoje akwarium (miesiąc, może dwa) to postaram się udowodnić moje wynurzenia...;)

Edytowane przez hagrzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.