przemo-h Opublikowano 26 Listopada 2017 #31 Opublikowano 26 Listopada 2017 4 minuty temu, eljot napisał: W centymetrach 200x45x45 / 320c60x70 może nie wydaje się to znacznie większe akwarium w litrach już to robi różnicę (ponad 3 krotną) a na żywo taki baniak jest naprawdę duuużo większy. Oczywiście 60-80 ryb to pojęcie względne bo co innego gdy są to ryby kilkunastocentymetrowe a co innego kilkudziesięciocentymetrowe. Co do filtracji to biologicznie (nitryfikacja) da sobie radę każdy z tych filtrów, co do mechaniki może być jednak potrzebne inne rozwiązanie. Czy tropheusy czy mbuniaki to i tak syfią na potęgę . Zgadzam się, co do reszty, ale mój zbiornik to 200x70x60.
pyton79 Opublikowano 26 Listopada 2017 Autor #32 Opublikowano 26 Listopada 2017 Dobra chyba jednak zdecyduję się na fx6 jako mechanik?
eljot Opublikowano 26 Listopada 2017 #33 Opublikowano 26 Listopada 2017 7 minut temu, przemo-h napisał: Zgadzam się, co do reszty, ale mój zbiornik to 200x70x60. Zasugerowałem się tym co masz w stopce ale mimo to różnica jest naprawdę duża. Gdy pierwszy raz zobaczyłem podobne akwa (a widziałem już takie 2,5 metrowe) to kopara mi opadła ;).
pyton79 Opublikowano 29 Listopada 2017 Autor #34 Opublikowano 29 Listopada 2017 Pierwszy filtr zamówiony fx6. Dobra cena w kakadu 850zł? Drugi biolog ikola450 jutro.
Deadi Opublikowano 30 Listopada 2017 #35 Opublikowano 30 Listopada 2017 Dobry interes zrobiłeś ? Z FXa wyjmij wszelkie złoża biologiczne, przełóż do Ikoli, a wlot do Ikoli umieść jak najwyżej by nie łapała syfu. Od biedy możesz założyć prefiltr, ale ja bym skorzystał z opcji wysoki wlot i lepsza wydajność biologiczna ? 1
pyton79 Opublikowano 30 Listopada 2017 Autor #36 Opublikowano 30 Listopada 2017 (edytowane) Jebao rw15 promocja erybka 296zł.? Świetlówki sylvanie grolux+aquastar zakupione ? Edytowane 1 Grudnia 2017 przez pyton79
pyton79 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Autor #37 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Moi drodzy ? Akwarium dotarło , sprzęt skompletowany a tu zonk? Najprawdopodobniej sprzedam dom hehe. Chyba akwarium że sprzętem będę musiał sprzedać ???
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się