przemo-h Opublikowano 26 Listopada 2017 #21 Opublikowano 26 Listopada 2017 47 minut temu, adam napisał: Otóż o pralkę chodzi ,mnie osobiście jeśli nie wypali mój kibelek vel semafor,nie będzie nic,tylko mocny ruch.Grubszy piach,i kamloty to potęzna masa filtracyjna+oczywiście podmiany, o świetle nie wspomne temat pomijany w filtracji, nikt nie mówi a szkoda,glony to także dobry filtr.W miejscach zawirowań ,tam gdzie będzie zbierał się syf posadze valisnere.(taki tatarak w brudnych zbiornikach)i tyle,oczywiście plus rozsądna ilość ryb Chodzi o to, żeby wprawić wodę w ruch w naszym biotopie. Pyszczaki to brudasy i trzeba zakręcić tą wodą, aby wszystko zostało ładnie pozamiatane do filtra. Do tego dochodzi fakt, że w naszym biotopie używamy kamieni jako schronienia i miejsca tarła dla tych ryb,co nie ułatwia sprawy. A teraz wyobraź sobie taką zupę rybną, którą planuje kolega...60-80 ryb. Powodzenia z unimaxami!
eljot Opublikowano 26 Listopada 2017 #22 Opublikowano 26 Listopada 2017 12 minut temu, przemo-h napisał: A teraz wyobraź sobie taką zupę rybną, którą planuje kolega...60-80 ryb. Powodzenia z unimaxami! Nie przesadzaj z tą zupą to w końcu akwa powyżej 1300 l a kolega nie planuje tam wpuścić potworów rzecznych tylko tropheusy lub jak domniemam mbuniaki :). 1
pyton79 Opublikowano 26 Listopada 2017 Autor #23 Opublikowano 26 Listopada 2017 No właśnie ?Raczej będą tropheusy? Załóżmy że zdecydowałem się na któryś z wymienionych filtrów,czyli unimax700i jbl e1902. Przy obsadzie jak pisałem 60-80ryb , najprawdopodobniej tropheusow jaką kombinację byście polecili . DwaJBL? Czy może dwa unimaxy? Czy unimax z JBL? Dodatkowo cyrkulator rw15. Co do ułożenia kamieni na prawej i lewej stronie kamienie schodzące do środka zbiornika i na środku niska wysepka. Tak jakby 3wyspy dwie większe po bokach i jedna mała na środku.
Deadi Opublikowano 26 Listopada 2017 #24 Opublikowano 26 Listopada 2017 Czyli gruzowisko Ja bym wziął JBL 1502 + FX6 - kasowo podobnie, a korzyść raczej większa, od biedy 2x1902 też nie jest złą opcją, chociaż musisz wziąć pod uwagę, że bez sprzątanka dna raz na jakiś czas się chyba nie obejdzie
pyton79 Opublikowano 26 Listopada 2017 Autor #25 Opublikowano 26 Listopada 2017 Ja lubię raz w tygodniu poczyscic akwarium i podmienić trochę wody ?
przemo-h Opublikowano 26 Listopada 2017 #26 Opublikowano 26 Listopada 2017 45 minut temu, eljot napisał: Nie przesadzaj z tą zupą to w końcu akwa powyżej 1300 l a kolega nie planuje tam wpuścić potworów rzecznych tylko tropheusy lub jak domniemam mbuniaki :). Może przesadzam, ale w moim zbiorniku, który jest o 120cm krótszy, 10cm szerszy i 10cm niższy jest na ten moment 34szt. Po ostatniej redukcji zostanie ze 30. Wydaje mi się to dość optymalna ilość. Jeśli dodać do tego te 120cm i dołożyć jeszcze 50 ryb... Dla mnie to trochę pstrokato. Każdy zrobi, jak uważa. Z drugiej strony Tropheusy to stadne ryby. Przy tym sprzęcie, taką ilością ryb i z takim gruzowiskiem problemy z zalegającymi kupskami będą.
deccorativo Opublikowano 26 Listopada 2017 #27 Opublikowano 26 Listopada 2017 2 godziny temu, pyton79 napisał: Przy obsadzie jak pisałem 60-80ryb , najprawdopodobniej tropheusow jaką kombinację byście polecili . Uważaj za to za chwilę ci moderator zamknie temat . Nie planujesz tropheusów i nie pytasz o ryby z Tanganiki na forum Malawi. 1 1
pyton79 Opublikowano 26 Listopada 2017 Autor #28 Opublikowano 26 Listopada 2017 Tak jest? Deccorativo co Ty byś polecił z ww?
deccorativo Opublikowano 26 Listopada 2017 #29 Opublikowano 26 Listopada 2017 Pyszczaki z Malawi albo pisz na PW
eljot Opublikowano 26 Listopada 2017 #30 Opublikowano 26 Listopada 2017 3 godziny temu, przemo-h napisał: Może przesadzam, ale w moim zbiorniku, który jest o 120cm krótszy, 10cm szerszy i 10cm niższy jest na ten moment 34szt. W centymetrach 200x45x45 / 320c60x70 może nie wydaje się to znacznie większe akwarium w litrach już to robi różnicę (ponad 3 krotną) a na żywo taki baniak jest naprawdę duuużo większy. Oczywiście 60-80 ryb to pojęcie względne bo co innego gdy są to ryby kilkunastocentymetrowe a co innego kilkudziesięciocentymetrowe. Co do filtracji to biologicznie (nitryfikacja) da sobie radę każdy z tych filtrów, co do mechaniki może być jednak potrzebne inne rozwiązanie. Czy tropheusy czy mbuniaki to i tak syfią na potęgę .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się