Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
20 godzin temu, cyganeczka napisał:

 

Dwa trzeba kupić czy to komplet ?

 

Nie Basiu to są dwa sterowniki dla dwu akwariów stojących w róznych pomieszczeniach . Kupiłem od razu dwa sterowniki bo mam plany na 2 akwaria.

Wystarczy kupić jeden sterownik  a jego konstrukcja jest uniwersalna i obsłuży dowolną ilość grzałek byle nie więcej jak sumaryczna moc 2000W czyli 2kW..

Tu masz taką jego podłączoną wersję dla 6 szt grzałek do wetknięcia w te kolorowe gniazdka. Mając przejściówki na gniazdka chińskie lub w UK , USA można dowolnie wykorzystywać dostępne grzałki.

20171023_153240.thumb.jpg.21ea328e7fc12a2df2951fa9c501640d.jpg

wystarczy teraz tą czujkę włożyć do wody w akwarium a w te gniazdka wtykać grzałki .

Jak widzisz każde gniazdko ma swój indywidualny wyłącznik więc nawet grzałek nie trzeba wyjmować wystarczy pstryknąć i zgasić tą lampkę dla odpowiedniej pojedynczej grzałki by tylko jedną wyłączyć. Z reguły wystarcza taka listwa na 2-4 gniazdka a sterownik przykleić na taśmę dwustronną z boku akwarium albo schować w szafce by nie rozpraszało w obserwacji ryb. Chyba że ktoś chce cały czas widzieć duże i mocno świecące  wskazania obu temperatur - mierzonej i zadanej.

  • Lubię to 1
Opublikowano

No mam dwie narazie. Zobaczę w pl to może kupię większa i bez plątaniny kabli będzie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A te kolorowe to tez z Chin ? nie widziałam jeszcze tego hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Podepnę się pod temat, żeby nie dublować. Mam podobny chiński termostat (ITC-306T), czytam właśnie instrukcję obsługi i daje on opcję ustawienia dwóch temperatur, w domyśle ciut niższej na noc. Nie mogę nic na ten temat znaleźć na forum, może źle szukam. 

Na chłopski rozum to rybom jest to na rękę, bo odwzorowuje natualne warunki. Zresztą grzałki kalibruje się na ogół w dzień, kiedy w mieszkaniu jest cieplej, więc nocą i tak temperatura trochę spada. Tylko, że termostat ustawiony na 25C będzie trzymał temperaturę 24/7, w tym w nocy. Ja sam nienawidzę spać w cieple, w ogóle chyba mało kto to lubi, u ryb chyba podobnie skoro to dla nich nienaturalne?  Ktoś wie jak to ugryźć? 

Opublikowano
6 minut temu, hilux napisał:

Na chłopski rozum to rybom jest to na rękę, bo odwzorowuje natualne warunki.

Ja był w ogóle nie kombinował w tę stronę.
W naturze skoki dobowe temperatury wody pewnie są niezauważalne (może w małym stawie byłoby inaczej).
Jeśli już, to temperatura zmienia się sezonowo, więc jest to proces bardzo powolny.
Myślę że rybom niewielkie wahania temperatury nie zaszkodzą, pytanie tylko po co to robić.
Ja ze swoich obserwacji zauważyłem że po podmianie wody lekkie obniżenie temperatury powodowało że ryby od razy chętniej podchodziły do tarła (z tym że nie jestem pewien czy wyłącznie temperatura miała na to wpływ).
 

Opublikowano (edytowane)

Mi kiedyś w 720l otwartym akwarium temperatura spadała o 1 stC dopiero po 6 godzinach, a piąty co do wielkości zbiornik słodkowodny świata miałby się schładzać w nocy? No raczej nie. Droga raczej daleka od "naturalnej". ;) 

Edytowane przez makok
Opublikowano

Zabrneliście w rejony  odległe dla stałocieplnego ludzia i odnosicie do zmiennocieplnej ryby, a zmiany temperatury  powietrza noc/dzień odnoisicie do wody i to tak wielkiej jak całe województwo warmińsko-mazurskie z największym jeziorem w Polsce.

Sterownik tylko grzania i z zegarem pozwalającym ustawiać dwie temperatury  noc/dzień   jest dobry w terrarium z żółwiem.:D

 

Opublikowano
1 hour ago, makok said:

Mi kiedyś w 720l otwartym akwarium temperatura spadała o 1 stC dopiero po 6 godzinach, a piąty co do wielkości zbiornik słodkowodny świata miałby się schładzać w nocy? No raczej nie. Droga raczej daleka od "naturalnej". ;) 

Kolego, ja tu jestem nowy i nie mam zamiaru się wymądrzać. :) Ale powiedz mi, czy ów 'piąty co do wielkości zbiornik słodkowodny świata' ma kształt sześcianu jak twoje otwarte akwarium, czy może raczej bardzo mocno ściętego lejka, z którego ogromnej powierzchni ciepło zaczyna masowo uciekać, kiedy tylko temperatura powietrza spada poniżej temperatury wody, jak to się dzieje nocą?  

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Sprzedam w bardzo dobrym stanie dwa filtry AQUAEL ULTRAMAX 1500 wraz z pudełkami i akcesoriami.  Cena za oba to 500 zł. Przesyłka w cenie. Oferta tylko tutaj i tylko dla osób z forum.   🍻  
    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.