Skocz do zawartości

Temperaturowy Sterownik Grzanie / Chłodzenie pod 230V


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, cyganeczka napisał:

 

Dwa trzeba kupić czy to komplet ?

 

Nie Basiu to są dwa sterowniki dla dwu akwariów stojących w róznych pomieszczeniach . Kupiłem od razu dwa sterowniki bo mam plany na 2 akwaria.

Wystarczy kupić jeden sterownik  a jego konstrukcja jest uniwersalna i obsłuży dowolną ilość grzałek byle nie więcej jak sumaryczna moc 2000W czyli 2kW..

Tu masz taką jego podłączoną wersję dla 6 szt grzałek do wetknięcia w te kolorowe gniazdka. Mając przejściówki na gniazdka chińskie lub w UK , USA można dowolnie wykorzystywać dostępne grzałki.

20171023_153240.thumb.jpg.21ea328e7fc12a2df2951fa9c501640d.jpg

wystarczy teraz tą czujkę włożyć do wody w akwarium a w te gniazdka wtykać grzałki .

Jak widzisz każde gniazdko ma swój indywidualny wyłącznik więc nawet grzałek nie trzeba wyjmować wystarczy pstryknąć i zgasić tą lampkę dla odpowiedniej pojedynczej grzałki by tylko jedną wyłączyć. Z reguły wystarcza taka listwa na 2-4 gniazdka a sterownik przykleić na taśmę dwustronną z boku akwarium albo schować w szafce by nie rozpraszało w obserwacji ryb. Chyba że ktoś chce cały czas widzieć duże i mocno świecące  wskazania obu temperatur - mierzonej i zadanej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, żeby nie dublować. Mam podobny chiński termostat (ITC-306T), czytam właśnie instrukcję obsługi i daje on opcję ustawienia dwóch temperatur, w domyśle ciut niższej na noc. Nie mogę nic na ten temat znaleźć na forum, może źle szukam. 

Na chłopski rozum to rybom jest to na rękę, bo odwzorowuje natualne warunki. Zresztą grzałki kalibruje się na ogół w dzień, kiedy w mieszkaniu jest cieplej, więc nocą i tak temperatura trochę spada. Tylko, że termostat ustawiony na 25C będzie trzymał temperaturę 24/7, w tym w nocy. Ja sam nienawidzę spać w cieple, w ogóle chyba mało kto to lubi, u ryb chyba podobnie skoro to dla nich nienaturalne?  Ktoś wie jak to ugryźć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hilux napisał:

Na chłopski rozum to rybom jest to na rękę, bo odwzorowuje natualne warunki.

Ja był w ogóle nie kombinował w tę stronę.
W naturze skoki dobowe temperatury wody pewnie są niezauważalne (może w małym stawie byłoby inaczej).
Jeśli już, to temperatura zmienia się sezonowo, więc jest to proces bardzo powolny.
Myślę że rybom niewielkie wahania temperatury nie zaszkodzą, pytanie tylko po co to robić.
Ja ze swoich obserwacji zauważyłem że po podmianie wody lekkie obniżenie temperatury powodowało że ryby od razy chętniej podchodziły do tarła (z tym że nie jestem pewien czy wyłącznie temperatura miała na to wpływ).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś w 720l otwartym akwarium temperatura spadała o 1 stC dopiero po 6 godzinach, a piąty co do wielkości zbiornik słodkowodny świata miałby się schładzać w nocy? No raczej nie. Droga raczej daleka od "naturalnej". ;) 

Edytowane przez makok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrneliście w rejony  odległe dla stałocieplnego ludzia i odnosicie do zmiennocieplnej ryby, a zmiany temperatury  powietrza noc/dzień odnoisicie do wody i to tak wielkiej jak całe województwo warmińsko-mazurskie z największym jeziorem w Polsce.

Sterownik tylko grzania i z zegarem pozwalającym ustawiać dwie temperatury  noc/dzień   jest dobry w terrarium z żółwiem.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, makok said:

Mi kiedyś w 720l otwartym akwarium temperatura spadała o 1 stC dopiero po 6 godzinach, a piąty co do wielkości zbiornik słodkowodny świata miałby się schładzać w nocy? No raczej nie. Droga raczej daleka od "naturalnej". ;) 

Kolego, ja tu jestem nowy i nie mam zamiaru się wymądrzać. :) Ale powiedz mi, czy ów 'piąty co do wielkości zbiornik słodkowodny świata' ma kształt sześcianu jak twoje otwarte akwarium, czy może raczej bardzo mocno ściętego lejka, z którego ogromnej powierzchni ciepło zaczyna masowo uciekać, kiedy tylko temperatura powietrza spada poniżej temperatury wody, jak to się dzieje nocą?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.