RavenPl Opublikowano 5 Listopada 2017 Autor #41 Opublikowano 5 Listopada 2017 Mam pytanie.Odnosnie pompy.Czy i czym się roznia jecod dct, dcp, dcs? Ktora byla by najlepsza.Do mojego 180x60 jaka zastosowac? 5000 6000 czy 8000?
RavenPl Opublikowano 8 Listopada 2017 Autor #42 Opublikowano 8 Listopada 2017 (edytowane) Dzieki za pomoc w sprawie zapytania...Czyli nic się nie zmienilo po kilku latach przerwy wielu jest tu po to aby komentowac. Pompka dotarla.Na ogloszeniach znalazlem jebao dct 8000 za dwie stoweczki jak nowka wiec bez sensu kupowac nowa 4000 za 350 jak mozna 8000 za 200:) Obicie stelaza tez już skompletowane.Pozostaje precyzyjnie to poskrecac i odpalamy baniaczek do dojrzewania wody.Nie wiem czy temat komus pomogl/pomaga ale moze kiedys się przyda jakiejs zblakanej duszy:) Pompka już po 1szym tescie.Dziala wybitnie zadowalajaco.U mnie mysle ze bedzie dzialac na 1szym biegu.Pozniej bedzie filmik z testu wannowego. Edytowane 8 Listopada 2017 przez RavenPl 1
przemo-h Opublikowano 8 Listopada 2017 #43 Opublikowano 8 Listopada 2017 @RavenPlnie gniewaj się, gdzieś przeoczyłem ten post z zapytaniem o pompę. Z tego, co kojażę, to dct i dcs różniła wysokość podnoszenia, ale Ty składasz to na kasecie, więc nie ma to znaczenia. O dcp nie mam pojęcia, nowsze modele regularnie wypuszczają. Ja kupowałem swoją DCT 1,5 roku temu i z tego, co pamiętam już pojawiła się wtedy DCS. 8000 będzie zamiatać jak należy, a na którym biegu, to wszystko zależy od ilości gruzu?. Apropo kamieni... rewelacja!!! 1
RavenPl Opublikowano 8 Listopada 2017 Autor #44 Opublikowano 8 Listopada 2017 Dzieki przemo-h za mile slowo. Wlasnie wtedy kiedy pytalem rozgrywala się decyzja.Teraz mam już trzeciego kaseciaka sklejonego pod Dct4000 a 8000 jest duzo wieksze.Przez co musze kleic nowego.Bardzo mi się podoba ze pompa nabiera wode bokiem a wypuszcza do gory , przez co w kaseciaku bedzie lezec w polozeniu, dla niej prystosowanym a wiec wirnik nie bedzie dostawal ani wibracji ani przeciarzen po czasie.Moze to i dobrze,jakis nowy pomysl moze wpadnie do glowy.Tutaj mini pokaz mozliwosci. 2
RavenPl Opublikowano 10 Listopada 2017 Autor #45 Opublikowano 10 Listopada 2017 Mam kolejne pytanie.Na zloza zostaje mi ok 20x11x18 cm miejsca.Co zastosowac? Czy jak niektorzy jakas lawe itp. Czy zwyczajnie ceramike. Drugie pytanie o gabke do kaseciaka jakie ppi? Dawniej mialem ppi45.Teraz nie wiem jaka zastosowac aby woda byla czyszczona optymalnie.
JemioloSeba Opublikowano 10 Listopada 2017 #46 Opublikowano 10 Listopada 2017 12 minut temu, RavenPl napisał: Co zastosowac? Czy jak niektorzy jakas lawe itp. Czy zwyczajnie ceramike. Zwykła ceramika wystarczy. 12 minut temu, RavenPl napisał: Drugie pytanie o gabke do kaseciaka jakie ppi? Ppi 45 jest optymalne. 1
RavenPl Opublikowano 10 Listopada 2017 Autor #47 Opublikowano 10 Listopada 2017 (edytowane) Dziekuje Seba za podpowiedz.No i machina ruszyla.Dzisiaj poskladam szafke. Piaseczek już jest.Bialy kwarcowy frakcja 0,0 do 0,3.Moze komus to pomoze ale taki piasek dostaniecie na skladach budowlanych albo tam gdzie handluja stala.Worek 25kg kosztowal 12 zl. Na "ogloszeniach" sprzedaja ten sam piasek po 1-2 zl za kg. Oto i on.Jest piekny jak i bialy maka.Gdybym mial dobry aparat zdjecia byly by lepszej jakosci. Aha blat mam 36mm.Czy wystarczy pod akwarium podklad taki jak pod panele podlogowe 5mm. Niestety ma tylko 50 cm szerokosci wiec musze docinac z dlugosci.Czy bedzie to tez pod kamienie w baniaku? Dawniej w moim 375l tego uzywalem i bylo ok.Podpowiedzcie prosze. Edytowane 10 Listopada 2017 przez RavenPl
klekot666 Opublikowano 10 Listopada 2017 #48 Opublikowano 10 Listopada 2017 11 minut temu, RavenPl napisał: Czy bedzie to tez pod kamienie w baniaku? Również używam tego i jest ok
RavenPl Opublikowano 10 Listopada 2017 Autor #49 Opublikowano 10 Listopada 2017 (edytowane) W dniu 10.11.2017 o 13:57, klekot666 napisał: Również używam tego i jest ok A pod jakim baniakiem tego uzywasz i czy dac pojedynczo czy podwojnie? Zostawilem piasek na chwile i się zonki kotek zabawil.Mam nadzieje ze bez bonusa. Edytowane 10 Listopada 2017 przez RavenPl 1
klekot666 Opublikowano 10 Listopada 2017 #50 Opublikowano 10 Listopada 2017 Łączna grubość 1cm pod akwarium 180cm, pod kamieniami 3mm
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się