Skocz do zawartości

Pompa IBO BETA


adi

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

9 godzin temu, JemioloSeba napisał:

Nie wiem i nie zamierzam tego mierzyć bo jakość wody mnie satysfakcjonuje a ja nie z tych, co stoją z butelką i mierzą bo i po co?

Trudno wywnioskować z Twojego filmiku ile faktycznie wody wypływa z instalacji, dla mnie informacja adiego jest bardziej przydatna.:D


Wymianę pompy na większej mocy przy istniejącej instalacji dokonał Damian 780425. Pamiętam że był zadowolony i znacznie zwiększył przepływ. Nie pamiętam gdzie to opisywał ale podawał faktyczny przepływ.  Moim zdaniem przy takiej instalacji masz pompę za małej mocy, duże filtry są wyposażane w pompy 40-50 w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy operowanie  satysfakcją lub fotką   gdy chodzi o sik z pomp i to wszystkich nie jest  wskazówką gdzie szukać problemu jak u kogoś z Bety 25-40 wylata  ok 1200l/h. bo to normalne ale tylko na I biegu. Beta czy nie Beta 25-40 na III powinna sikać 2400-2800l/h (  Makok na pewno ci proponowałem pompę 25-60 bo te podnoszą na 6m a u ciebie będzie podnoszenie na 2m lub nawet 2,6m)

Ale jak ktoś jest usatysfakcjonowany to faktycznie po co mierzyć sik.

Adi nie jest usatysfakcjonowany i dobrze że zmierzył bo wiemy że problem leży na pewno po stronie siku:D a nie satysfakcji którą każdy ma swoją.

@adi napisz czy to III bieg i koniecznie czy zmiany biegów widocznie wpływają na zmniejszenie tego siku bo wygląda jakby pompa stale pracowała na Jedynce:( a uszkodzony był ten elektroniczny przełącznik biegów.

Co pokazuje ten pomiar mocy - ile W masz na wyświetlaczu?

Jeśli jednak sik i Waty się zmieniają to na pewno masz gdzieś hamulcowego w  układzie.

Drugie pytanie - czy tak było zawsze czy na początku czyli po odpaleniu narurowca sik był doskonały i zadawalający? a ty nic nie zmieniałeś od tego czasu

Czy pompa się silnie grzeje ?

Jeśłi kiedyś było OK to szukaj takich spraw jak:

- kamyk zassany do rur  np Matrix

- zapchane syfem szczeliny w wirniku ( ten wirnik ma odmienną budowę od naszych akwariowych i może się zapychać)

- raczej szukaj zwężeń i problemów po stronie zasysu pompy bo tu problem od razu odbija się na tym co tryska na końcu.

 

@JemioloSeba po co jest takie wielkie puste pole do strony głównej ale na dole ekranu? może ograniczyć ilość słów w Postach po prawej ? bo to chyba tak zrobiło ale może się mylę.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pompa pracuje na 3- cim biegu. Pompa też się nie grzeje ani nie zassało Matrixa czy ceramiki w korpusach na dole i u góry zabezpieczone są siatką elewacyjną aby nic do rur się nie dostało. Uważam że dobrym rozwiązaniem będzie zakup mocniejszej pompy. Tylko pytanie której czy 25/60 czy 25/80 cenowo tylko 50 zł różnicy między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 25/60 na 2gim biegu jest dużo większy sik. Jaką masz instalację ? 3/4 cala czy 1cal ? Bo to że zmienisz pompe na dużo mocniejszą może akurat tutaj nic nie zmienić. Posiadam też ten sam falownik co Ty ale ja swój musiałem troszkę skręcić (tym manualnym bolcem do regulacji przepływu) bo mi syf koło zasysu przelatywał. W takiej kombinacji wszystko wydaje się być już ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adi napisał:

Uważam że dobrym rozwiązaniem będzie zakup mocniejszej pompy.

Nie napisałeś czy zmiana biegów jest zauważalna po siku i co pokazuje watomierz.

Jeśli problem nie w uszkodzeniu pompy ani w zatkaniu przepływu to musi być w za małych fi  po drodze wody.

Nie podałeś czy tak było  od początku te 1200l/h na III biegu.?

Jeśłi tak było to mocniejsza pompa nie wiele zmieni - bo oczywiście będzie nieco lepiej ale  jak pompa ma ograniczenie w dopływie wody to moc pompy tu nie wiele da.

Ta 25-40 powinna na 3ce walić ponad 2000l/h i tu szukaj przyczyn a nie w zamianie pompy na mocniejszą.

Zrób filmik od  ssaka w akwarium  aż do pompy i wklej - może fachowcy od narurowców coś zauważą .

 

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.