Skocz do zawartości

[240l] Pierwsze Malawi


Artur67

Rekomendowane odpowiedzi

Temat jest w dziale Obsada więc nie miejsce do dyskusji o sprzęcie i pralce robionej przez HW302.

Jak chcesz podyskutować to otwórz tematy we właściwych działach, widzę że to było jednak podane informacyjnie a nie pytająco.:) więc wycofuje moje rady.

8 godzin temu, Artur67 napisał:

Przejadę się jeszcze do tego Aqua Serwisu w Opolu jak również Akwario. Potem zostaje mi jeszcze Koliber w Kędzierzynie-Koźlu i rak, krewetka albo coś w ten deseń w Głubczycach.

Wyrażnie jest " przejadę się "więc chyba to koszt ?   więc do tego się odniosłem.

Renomowane hodowle masz w  stopkach  Więcej ->Serwis -> Partnerzy  i nie ważne jak daleko od ciebie bo ty jechać nie musisz ryby same do ciebie przyjadą.

Masz też propozycję kolegów których ryby tu znamy i wiemy jakie one są.

49 minut temu, Artur67 napisał:

Co do renomowanych firm - mógłbym prosić o linki?

I znowu pojawia się pytanie - co z nadwyżką ryb?

daję tylko przykładowo  fotkę z FishMagic to nie ważne że Augustów - to blisko Opolskiego.

w9.thumb.png.3b688323a58b3dfbe118beba965c1c06.png

 

A jak do Jarka zadzwonisz ,  a nie napiszesz suchego maila ( on przez telefon jest inny niż przez internet):D i nie będziesz go uczył co i jak  ma  czysty genetycznie saulosi  to on ma takie oko że potrafi ( ale tylko jak zechce ) z takich maluchów wybrać samce i samiczki  i na 80% trafia więc problem nadwyżki da się rozwiązać.

te nie trafione 20% Agnieszka podała jak się rozwiąże.

Ale trzeba umieć słuchać .

Malawian jak jedzie po ryby do swoich dostawców to przyjmuje zamówienia także pod duże wybarwione ryby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, suricade napisał:

Realnie podchodząc do tematu.

Kontynuując realizm. Jeśli nie będziesz mógł się pozbyć nadwyżki w żaden sposób, a nie chcesz ich wszystkich trzymać i pozostawić wszystkiego naturze, to pozostaje jeszcze eutanazja. Taki realizm<_< Prosiłeś o różne opcje, więc to jest również jedna z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur67 napisał:

Dorosłej obsady nie dostane.

Artur... dostaniesz...z ogłoszeń ciężko kupić ale jest to możliwe.

 

Godzinę temu, Artur67 napisał:

I znowu pojawia się pytanie - co z nadwyżką ryb?

..po prostu wystawisz na nawet na OLX  i gdzie indziej i sprzedaż. Wystawiając większe jak narybek jest zawsze szansa, że  szybko znajdziesz chętnych. A szczególnie jak będą to samice.

 

8 godzin temu, Artur67 napisał:

Młodą tak, i to w co drugim sklepie. Wtedy muszę wziąć większą grupkę. 20-25 młodziaków

...wystarczy ,że kupisz po 10 sztuk z gatunku. Dziwi mnie tylko ,że sklepy uciekają się do takiej sprzedaży, że nie chcą sprzedawać pojedynczych sztuk. Gwarantuję Tobie ,że we Wrocławiu w sklepach kupisz tyle ile chcesz. A znam naprawdę wszystkie sklepy i wiem jak handlują. Nawet na giełdach sprzedają hurtowo po 10 szt. Owszem..widziałem i neonki po 40 szt. w woreczku. Ale temu się nie dziwię skoro sztuka kosztuje 0.80 zł.

Jak masz samochód   to jadąc A4 w 30-40 minut jesteś we Wrocławiu . Sklep Ikola sprzedaje dorosłe osobniki..kwestia dogadania się bo mają swoją hodowlę ..nawet na giełdzie akwarystycznej jak się umówisz to też kupisz dorosłe  na sztuki .

Godzinę temu, Artur67 napisał:

Co do renomowanych firm - mógłbym prosić o linki?

..reklamują się na banerach na naszej stronie.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się najpierw do pozbywania się ryb.

Eutanazja - jestem wędkarzem od prawie 15 lat, zdarzało się że jakąś rybę przez te lata wzięło się do domu i po prostu... zjadło. Nie brałem każdej ryby, ot, raz na jakiś czas większy okaz.
Tak samo w wigilię - jak się złowiło karpia (nie popieram tych stawów hodowlanych więc staram się zmniejszyć na nie popyt, ale z tym jak z bojkami w kubeczkach, ludzie i tak będą kupować to sklepy i tak będą tak je trzymać) to się go zabiło i zjadło. Jak już realnie patrzymy.

Ale ryb akwariowych jakoś nie mam sumienia ukatrupić, ani waląc młotkiem/pałką w tył głowy, ani wpuszczając ryby do kąpieli ze specjalnym specyfikiem.
Idąc na ryby idę tam z zamiarem złowienia ryby, dodatkowo mały procent rzeczywiście dostaje wyrok śmierci.
Kupując ryby do akwarium, biorę je pod swoje skrzydła...

Nie ukrywam że najchętniej kupiłbym dorosłe osobniki, tak by nie było problemu z nadwyżką.
To nie tak że sklepy nie sprzedadzą mniej jak 20-25 sztuk, ale jeśli chcę układ 3+9/10 muszę wziąc większą grupę młodzików by się okazało co jest co. A z tego co wiem Saulosi w większości to samce...

deccorativo - dojazd do tych sklepów to koszt około 10zł w obie strony autko mało pali :) , a za przesyłkę w hodowlach też będę musiał zapłacić.

Patrzę się teraz na Malawian'a z Trzebiny. Jadąc A4 musiałbym za Katowicami zjechać i ,,już jestem". Przyznam szczerze wolę jechać w stronę Katowic aniżeli Wrocka, dodatkowo po Wrocku jeździ mi się gorzej niż po Chorzowie, Katowicach czy innych Rybnikach.

Malawian - widzę banery na stronce, deccorativo również wspomniał. Będzie OK jak od nich wezmę ryby? 

 

Edytowane przez Artur67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Artur67 napisał:

Patrzę się teraz na Malawian'a z Trzebiny. Jadąc A4 musiałbym za Katowicami zjechać i ,,już jestem". Przyznam szczerze wolę jechać w stronę Katowic aniżeli Wrocka, dodatkowo po Wrocku jeździ mi się gorzej niż po Chorzowie, Katowicach czy innych Rybnikach.

Artur..wybacz..ale wydaje mi się ,że rozważania gdzie lepiej się jeździ nie mają znaczenia. Jedziesz tam gdzie kupisz  ryby , których  szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj byłem na ,,spacerze" w poszukiwaniu kamieni, głazów itp. do zbiornika. Stary kamieniołom wapienia w Kamieniu Śląskim (woj. Opolskie mimo takiej a nie innej nazwy), niektórzy mówią że to jeszcze Gogolin. Nie wiem, nie znam się. Przytaszczyłem jakieś 40-50kg kamieni różnej wielkości. Widziałem ceny w zoologach - 14,90zł za kg, w hurtowniach sporo taniej, ale tu miałem wręcz niczym nieograniczony wybór, w dodatku za free. Wada taka że dookoła las (co za tym idzie zakaz wjazdu pojazdami) i TE 40-50KG trzeba było kawałek potaszczyć ;)

Ryby będę brał na 99% od Fish Magic, polecany tu na forum, wysyła kurierem (nie widziałem opinii by komuś jakaś rybka padła), z tego co wiem ryby dobrego sortu. Aqua Serwis z kolei odradzany na tym forum (troszkę poszperałem). W tym tygodniu będę dzwonił co i jak do Fish Magic.

Edytowane przez Artur67
Nie napisałem jakie kamienie są w tymże kamieniołomie - wapienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.