Skocz do zawartości

Perypetie kolegi Raperek .


raperek

Rekomendowane odpowiedzi

MatiK  dzięki , szczerze powiem że korzystam z wielu Forum różnych tematyk i wiem że najpierw trzeba poszukać potem pytać aczkolwiek wpisywałem i OBSADA i inne zagadnienia i mi nie wyszukuje nic , także wiesz trochę musze się jeszcze zapoznać z zagadnieniami itp. ale z Góry przepraszam :) a i było by miło jak zamiast to powtarzać mi 3 razy ;) po prostu wrzucił byś jakieś  linki . Z Góry Dziękuje .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo czekać na gotowe... :) niestety nie jestem w stanie wrzucić Ci linków bo jestem na szkoleniu służbowym i piszę z telefonu. Nasza wyszukiwarka ma kilka minusów, np. taki, że trzeba wpisać dość konkretne hasło żeby trafić tam gdzie się chce. Spróbuj wpisać "propozycje obsad" albo "dla każdego coś kolorowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ryby mniejsze, ale o dość wyraźnym terytorializmie, dlatego więcej niż dwa samce raczej rewirów nie obierze. Są z pewnością łagodniejsze niż Lombardoi, czy Red Red, słabsze ze względu na rozmiary, ale w przypadku ryb z tego biotopu można mówić tyko o relatywnie mniejszym bądź większym stopniu agresji danych gatunków. Generalnie wiele zależy po prostu od charakteru konkretnych ryb dlatego nigdy do końca nie wiadomo na co się trafi... Jeśli nie masz parcia na wszystkie kolory tęczy i interesuje Cię obserwacja ciekawych zachowań ryb to zastanowiłbym się nad akwarium jednogatunkowym w takim układzie jak napisałem Ci wcześniej. Przy odpowiedniej dla tych ryb aranżacji, na pewno sprawi to wiele frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Raperek, posiadam baniak 140x40x50, więc bardzo podobny do Twojego (280l) wąski i długi o niewielkim litrażu. Tak jak napisali Ci już koledzy, pakowanie tam dużych ryb nie jest wskazane, bo ryby będą się męczyć, wzrasta agresja a Ty nie poobserwujesz naturalnych zachowań ryb, które w naszym biotopie są bardzo ciekawe i widowiskowe ;). Pytasz o Chindongo Saulosi, doskonale dobrana ryba wielkościowo do Twojego akwarium, ryba bardzo ładna ze względu na barwę ryb i kontrastowy dymorfizm, dający laikom wrażenie jakoby pływały dwa gatunki :). Sam trzymam w tym zbiorniku tylko jeden gatunek, właśnie Saulosi i raczej nie był bym zwolennikiem dodawania do nich kolejnego gatunku, w Twoim zbiorniku śmiało możesz utrzymać 3 samce i około 12 samic jeśli tylko uda Ci się tak ładnie utrafić :).

Gwarantuję, że ryby będą aktywne po całym baniaku i na pewno nie będzie sprawiało wrażenia pustego.
Jeśli chcesz więcej informacji o moim "Sauloskarium" to zapraszam do mojego tematu Czarna Perła 3 ;)

Pozdrawiam i życzę udanego i przemyślanego startu z Malawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleziorro  witaj , dzięki za odpowiedź przyznam że kiedyś prze kilka lat już Miałem Malawi ale z tego co teraz się doczytuję to widzę ile błędów popełniałem i stąd tez pewnie moje nie powodzenie . Chindongo Saulosi samce są iebieskie a samiczki pomarańczowe tak  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci zaproponuję taką obsadę:

Labidochromis chisumulae chizumulu

Labidochromis sp. mbamba

Melanochromis dialeptos

Mniejsze i bardziej pasujące do tego litrażu. Kolorystyka też urozmaicona. Uprzedzę wątpliwości, dietetycznie do pogodzenia.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Takiego zbiornika jaki polecacie Filtr najbardziej chciał bym Zewnętrzny co by miejsca w Akwarium nie zajmował :) 

pozner  dzięki za propozycje choć bardziej mi się podobają Saulosi  aczkolwiek Melanochromis dialeptos  tez są ładne , muszę zobaczyć co proponują Sklepy w mojej okolicy jeszcze :) 

 

 

 

Edytowane przez raperek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.