Skocz do zawartości

Obsada mojego zbiornika nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi


No właśnie, "zależy jak się trafi"..

Czy znacie dobre źródło / sprzedawcę Demasoni i Msobo?

Do pełni szczęścia i satysfakcji z kolorów ryb muszę dopracować oświetlenie. Na ten moment mam jedną świetlówke LED Aquael Retrofit 10000k. Zastanawiam się nad zbudowaniem oświetlenia z modułów ze sterownikiem.

Najpierw jednak zatwierdzę obsadę, wpuszcze do zbiornika i zobaczę jak to będzie się prezentować.

Wracając do meritum, mam dwa warianty:
1. Saulosi, Hara, Perlmutt;
2. Demasoni, Msobo.

Alternatywnie, czy wariant:
3. Demasoni, Hara, Perlmutt / Yellow,
- ma rację bytu?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, luck83 napisał:

Czy znacie dobre źródło / sprzedawcę Demasoni i Msobo?

Demasoni nie szukałem, ale jeśli chodzi o Msobo, którego de fakto obecnie poszukuje to Ci powiem że w tej chwili ciężko znaleźć gdziekolwiek jakieś :/

Tan-Mal ma ostatnie 5-6 sztuk, które zarezerwowałem, Fishmagic będzie miał za 2-3 miesiące, Pielegniceafrykanskie.pl za miesiąc-póltora, kolega @demasoni   też nie ma.

Mam jutro dzwonić do Malawiana żeby dopytać czy mają, bo wczoraj jak dzwoniłem to nie był na miejscu rozmówca, do Dr.Pawlaka się nie dodzwoniłem na razie, może on będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubeq, dowiedziałem się dziś u Malawi Śląsk, że mają ponad 20 szt. Msobo F1. 

Ale też czytałem tu na forum różne opinie o tym Hodowcy i .. sam nie wiem.., podobno jakość jest skrajnie różna i kupujący mieli z rybami od tego hodowcy różne przejścia, od pozytywnych, po negatywne. 


Daj znać proszę, czy Malawian lub dr. Pawlak ma jak się już dodzwonisz, nie będę dublował działań. (ja bym potrzebował z 10 szt. Msobo, chętnie F1). 

Edytowane przez luck83
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luck83 napisał:

@Kubeq, dowiedziałem się dziś u Malawi Śląsk, że mają ponad 20 szt. Msobo F1. 

Ale też czytałem tu na forum różne opinie o tym Hodowcy i .. sam nie wiem.., podobno jakość jest skrajnie różna i kupujący mieli z rybami od tego hodowcy różne przejścia, od pozytywnych, po negatywne.

Wiem, pisałem do niego zapytaniem skąd ma ryby napisał ze z FOTKO Chichliden , 1 raz słyszę o tym sprzedawcy.

1 godzinę temu, luck83 napisał:

Daj znać proszę, czy Malawian lub dr. Pawlak ma jak się już dodzwonisz, nie będę dublował działań. (ja bym potrzebował z 10 szt. Msobo, chętnie F1). 

Pewnie, jak tylko się czegoś dowiem to napiszę.

5 minut temu, michal_j napisał:

z każdego gatunku może Ci się trafić lepszy / gorszy samiec, kupując te 10-12szt młodych i tak na pewno trafi Ci się więcej niż jeden samiec, więc bęziesz miał z czego wybrać (będzie widać proporcje i ubarwienie) na pewno wybierzesz sobie ładnego - nie ma co panikować, po to kupuje się więcej :)

Oby tylko to był ten gatunek, który się chce a nie jakiś mieszaniec, a tego się obawiam jeśli chodzi o Malawi Śląsk.

Edytowane przez Kubeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkon napisał:

Zapytajcie o msobo u Darka z tanganikamalawi.pl, hodowla nastawiona na Tanganikę ale z Malawi też ma trochę gatunków, można obejrzeć dorosłe ryby i młodzież.

Wysłałem maila, dzięki za namiar.

Swoją drogą wychodzi na to że w Żorach są dwie hodowle, wspomniana przez Ciebie tanganikamalawi.pl Pana Darka

a także pielegniceafrykanskie.pl Pana Jacka, cóż za dobrobyt :D

Edytowane przez Kubeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.