Skocz do zawartości

Obsada mojego zbiornika nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, pozner napisał:

Dokup maingano, albo harę. Dwa gatunki w takim akwarium są optymalne. W przyszłości możesz spróbować z trzecim, jeśli uznasz że można.

OK, załóżmy, że docelowa obsada to:
- Saulosi
- Maingano
- Hara

Pytania brzmią:
a ) jakiej wielkości haremy (1 + ile?) w/w gatunków mogę wpuścić do 240 litrów?
b ) czy mogę mieć dwa haremy Saulosi (szkoda mi redukować obecną obsadę ze 112l) + jeden harem Maingano + jeden harem Hara?
 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, egon44 napisał:

Dobrym towarzyszami do saulosi byłby  Lodotropheus Sprengerae + Cynotilapia Hara Gallireya Reef oraz ewentualnie Hara zamiast  Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano

Powiem tak, bardzo podobają mi się Cynotilapia Hara Gallireya Reef i Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, czy to ma rację bytu? (plus ps. Saulosi, które już mam na stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukasz830302 napisał:

OK, załóżmy, że docelowa obsada to:
- Saulosi
- Maingano
- Hara

Pytania brzmią:
a ) jakiej wielkości haremy (1 + ile?) w/w gatunków mogę wpuścić do 240 litrów?
b ) czy mogę mieć dwa haremy Saulosi (szkoda mi redukować obecną obsadę ze 112l) + jeden harem Maingano + jeden harem Hara?

Napisałem jak ja to widzę. Chcesz 3 gatunki, to kup po 10szt. maluchów. Jakie Ci haremy wyjdą, to się okaże. Na tym etapie to są czyste spekulacje. Możesz coś sobie założyć, a życie to i tak zweryfikuje po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle, na ile zweryfikowałem rynek w Gdańsku i bliskich okolicach, będę miał trudności w zakupie Hary.

Czy alternatywnie, zamiast niej, mogę do Saulosi i Maingano dobrać:
- Metriaclima Zebra Chilumba Maison Reef
lub
- Pseudotropheus Socolofi
lub
- Maylandia Estherae Red Blue
?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lukasz830302 napisał:

Na tyle, na ile zweryfikowałem rynek w Gdańsku i bliskich okolicach, będę miał trudności w zakupie Hary.

Czy alternatywnie, zamiast niej, mogę do Saulosi i Maingano dobrać:
- Metriaclima Zebra Chilumba Maison Reef
lub
- Pseudotropheus Socolofi
lub
- Maylandia Estherae Red Blue
?

Te gatunki są  za duże na twój baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukasz830302 napisał:

Powiem tak, bardzo podobają mi się Cynotilapia Hara Gallireya Reef i Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano, czy to ma rację bytu? (plus ps. Saulosi, które już mam na stanie).

Jeśli dobrze pamiętam to taką samą obsadę w takim samym litrażu ma koleżanka @rosa1986 ale czy to ma rację bytu to okaże się dopiero w praniu ;) 

Także póki nie spróbujesz to się nie przekonasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, egon44 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to taką samą obsadę w takim samym litrażu ma koleżanka @rosa1986 ale czy to ma rację bytu to okaże się dopiero w praniu ;) 

Także póki nie spróbujesz to się nie przekonasz...

Dokładnie tak właśnie mam u siebie, Andrzeju :)

Ale tak jak piszesz wszystko wyjdzie w praniu. Moja obsada jest póki co młoda. Teraz mogę napisać, że samce ładnie podzieliły sobie akwarium i każdy ma swój rewir, którego się trzyma. Chyba najbardziej zadziorny jest póki co samiec maingano. Ale to raczej tylko swój gatunek lubi przegonić i czasami z jednym z samców hary robią małe demonstracje sił. Większych zgrzytów jak do tej pory nie zauważyłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 22.03.2017 o 21:04, Bezprym napisał:

Łukasz o Hary zapytaj się z Jarka Bogalę Fish _Magic

Wysłałem zapytanie, czekam na odpowiedź. Jeśli potwierdzi - zamówię 10 maluchów. 

Zatem pewne mam Saulosi i załóżmy Hara.

Waham się nad trzecim gatunkiem, jeden haremik albo maingano albo .. ? (coś innego niż rdzawy - jeśli tak, to co?). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.