Skocz do zawartości

Obsada mojego zbiornika nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym odświeżyć temat.. 

Czy mogę zestawić w 240 litrach:
-  Pseudotropheus Elongatus Mphanga, Maingano i Saulosi;
- Pseudotropheus Elongatus Mphanga, Hara, Saulosi;
- Pseudotropheus Elongatus Mphanga, Hara, Yellow?

Ewentualnie konfiguracja z uwzględnieniem Labidochromis perlmutt (?).

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mphanga, Maingano yellow.
Saulosi, Maingano, Perlmutt.
Saulosi, Hara, Perlmut.
Yellow, Hara, Perlmut.
Yellow, Hara Maingano
Wydaje mi się że takie zestawienia były by optymalne kolorystycznie.
Nie łączyłbym Mphangi z Harą właśnie ze względów kolorystycznych samic.
Haremy docelowe
1+3 u perlmutta 1+4
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zadam pytanie nieco z przymrużeniem oka, ale będę musiał zmierzyć się z tym tematem za kilkanaście dni.. 
Otóż, w moim baniaku aktualnie pływa 1 szt. najprawdopodobniej Pseudotropheus sp. "elongatus mpanga". Piszę "najprawdopodobniej", ponieważ w dziale identyfikacji gatunków nie udało się jak dotąd stwierdzić co to za gatunek. Ponadto, ryba ta pływa w związku z kolejnym z rzędu startem zbiornika i biologii po skażeniu trucizną nieznanego pochodzenia i jej obecność potwierdziła, że trucizna została definitywnie wyeliminowana. Ryba aktualnie jest zdrowa, pełna energii, ALE nie zawiera się ona w obranej przeze mnie docelowej obsadzie.

Moje pytanie brzmi: Czy macie jakiś sposób, jak odłowić tę rybę nie rujnując aranżacji? - Obrała sobie trzy rewiry, kursuje pomiędzy nimi, raz po raz chowajac się w te same kryjówki i szczeliny. Siatką jej nie wyłowię.. :) A podejrzewam, że pozostawienie jej w akwarium z docelową obsadą j.w. nie będzie dobrym rozwiązaniem? 

Co radzicie? :)

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wymiany obsady, przy czyszczeniu akwarium, znalazłem małą rdzawkę. Tak mnie rozczuliła jej wola życia, że zostawiłem ją z nową obsadą. Żyła sobie z innymi rybami i pozbyłem się jej z  resztą obsady przy przesiadce na non-mbunę. Zostaw ją, niech sobie pływa. Może nie będzie wadzić. Należy jej się za "jej poświęcenie";) Chyba że trafi w lepsze miejsce.

Edytowane przez pozner
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.