Skocz do zawartości

Nalot, pył, drobinki na tafli wody


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, lukasz830302 napisał:

Aktualizując na dzień 07.03. 

 

26.02. niedziela (w chwili wlania Bacto Active).
NH4- 0,2
NO2- 0,2

28.02. wtorek
NH4- pomiędzy 0,1 a 0,2
NO2- 0,3

03.03. piątek
NH4- poniżej 0,05 ale jeszcze nie 0
NO2- 0,8

05.03. niedziela
NH4 - poniże 0,05 ale nie 0
NO2 - 0,9, może odrobinę więcej
NO3 - 5

07.03. wtorek
NH4 - poniżej 0,05 ale nie 0
NO2 - 0,2
NO3 - mocne 5, może 6. Trudno jednoznacznie określić (sprawdzałem JBL-em i Zoolekiem, wychodzi podobnie).

No i wszystko przebiegło bez komplikacji :D ...

Można?Można! Nawet na Bacto Active :P 

Gratuluje cierpliwości i życzę powodzenia w stawianiu większego litrażu ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, od daty zalania Bacto Active do dziś minęło niespełna 10 dni, a już widać finisz i to bardzo blisko. 
Akwarium 150x50x60 będę stawiał tą samą metodą, poszło zgodnie z Twoimi przewidywaniami Kolego Egon :) - Dzięki!

A co do cierpliwości - o tak, akwarystyka uczy jej bardzo skutecznie :)

Czy w najbliższą niedzielę (14 dzień cyklu) dolać kolejną porcję Bacto Active?

Edytowane przez lukasz830302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lukasz830302 napisał:

Fakt, od daty zalania Bacto Active do dziś minęło niespełna 10 dni, a już widać finisz i to bardzo blisko. 
Akwarium 150x50x60 będę stawiał tą samą metodą, poszło zgodnie z Twoimi przewidywaniami Kolego Egon :) - Dzięki!

Klawo jak cholera :) 

7 minut temu, lukasz830302 napisał:

A co do cierpliwości - o tak, akwarystyka uczy jej bardzo skutecznie :)

Oj tak ;) 

9 minut temu, lukasz830302 napisał:

Czy w najbliższą niedzielę (14 dzień cyklu) dolać kolejną porcję Bacto Active?

Nie wiem kiedy zamierzasz wpuszczać rybki,ale zostaw jak jest teraz i nic nie dolewaj...

Niech się wszystko porządnie ustabilizuje,jedynie zrób w niedzielę ponowne testy NO2,NH4,NO3 dla pewności że wszystko dalej jest ok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, egon44 napisał:

Nie wiem kiedy zamierzasz wpuszczać rybki

W tym temacie, kilka postów wyżej, była rada aby poczekać jeszcze chwilę z rybami (kol. eliot sugerował, aby zaczac się rozgladac), natomiast byla tez druga sugestia (kol. pozner), aby ryby "kupić i zarybiać", gdyż jest tendencja spadkowa NO2. 
I mam dylemat.. (?)

Edytowane przez lukasz830302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukasz830302 napisał:

W tym temacie, kilka postów wyżej, była rada aby poczekać jeszcze chwilę z rybami (kol. eliot sugerował, aby zaczac się rozgladac), natomiast byla tez druga sugestia (kol. pozner), aby ryby "kupić i zarybiać", gdyż jest tendencja spadkowa NO2. 
I mam dylemat.. (?)

Tak czy inaczej ja bym zaczekał do niedzieli gdzie zrobił bym ponowny pomiar parametrów wody...Jak by wszystko było tak jak w tej chwili to bym zakupił ryby i wpuszczał ;) 

Oczywiście tak jak kolega Eljot sugerował nie karmił bym ich 2-3 dni,a potem przez następne parę dni podawał bym im małe dawki pokarmu(najlepiej płatkowany) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukasz830302 napisał:

Dzisiejsze pomiary:
NH4 - poniżej 0,05
NO2 - 0,1
NO3 - 5

Ja bym już myślał o obsadzie :) 

3 minuty temu, lukasz830302 napisał:

Pokarmy mam firmy Naturefood, takie:
- Premium Cichlid - S;
- Premium Color plus - S;
- Premium Cichlid Plant - S.

Żeby nie walić zbędnym OT w tym dziale za co z swojej strony przepraszam poczytaj ten temat .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, egon44 napisał:

Ja bym już myślał o obsadzie :)

Myślę odkąd jeszcze wody nie miałem w baniaku, aczkolwiek wielkiego wyboru nie mam jak na taki litraż szkła (112) ;)
Namierzyłem już sprzedawcę/hodowcę w Gdańsku, podjadę obejrzeć co i jak. 

Również przepraszam za OT, będę zadawał pytania w odpowiednich działach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.