Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie.


Chciałbym zaprezentować fotorelację z budowy mojego tła. Krok po kroku, dzień po dniu :lol: Tło będzie wykonane już chyba tradycyjną metodą Styropian + Ceresit CR65. Koszty takiego tła są znikome, a dodatkowo dużo frajdy z zabawy.

Przejdźmy do opisu.


Na początku były dwa arkusze styropianu 100x2x50h. Z nich wyciąłem i skleiłem za pomocą sylikonu arkusz o wymiarach tylnej szyby mojego akwarium czyli 120x50, a grubości 2 cm. Kolejną rzeczą którą trzeba było wykonać to tzw. sztuczne skałki ze styropianu. W tym celu zakupiłem jeden arkusz o grubości 8cm, jednak na magazynie pomylono się i wręczono mi dwa :D . Skałki wycinałem nożem kuchennym - małym, średnim i dużym, i sprawdzałem, czy pasują. Następnie przyklejałem je sylikonem akwarystycznym do arkusza. Luki wypełniałem ścinkami powstałymi z wyniku tworzenia dużych skał. Obecnie wszystko jest sklejone, czekam jedynie aż przyjedzie do mnie zamówiony ceresit, i na farbki fausta.


Zdjęcia.



dsc04409vw5.jpg



dsc04410bg5.jpg



dsc04411fg3.jpg

Opublikowano

moim zdaniem nie powinieneś wypełniać tych luk. W końcu przyjdzie na to jeszcze minimum 3 warstwy ceresitu :!: ja w jednym miejscu wypełniłem takie luki i po nałożeniu ceresitu zlało się wszystko w jeden kamień. No chyba że Ty tak właśnie chcesz...


Jednak, jeśli nie wypełnisz tych luk, to po nałożeniu już ceresitu będą one fajnie wyglądać i tworzyć bardziej realne rumowisko skalne składające się z kamieni, nie z jednego wielkiego.


Mam nadzieję, że zrozumiałeś, o co mi chodzi :wink:

Opublikowano

Według mnie na razie wygląda nie źle ale do końca jeszcze sporo pracy, a może faktycznie jeden wielki pomarszczony to było by to. Sam się motam między różnymi technikami/ sposobami wykonania tła i chyba zostanie mi BTN :?

Opublikowano
  meth napisał(a):
do końca jeszcze sporo pracy,


Zdecydowanie najwięcej widać, kiedy tło jest gotowe do wsadzenia :? niestety... bo np po samym wycięciu styropianu (przynajmniej u mnie) tło wyglądało w pewien sposób, a po nałożeniu ostatniej warstwy z barwnikiem, w zupełnie inny. Tu niestety trzeba umieć sobie wyobrazić nasze tło, jak wygląda, kiedy jest w akwa, patrząc na sam styropian....


Co do wielkości kamieni składających się na tło, to już raczej kwestia gustu. Źle się wyraziłem, pisząc wyżej "nie powinieneś". To był bardziej skrót myślowy od: nie powinieneś wypełniać dziur, jeśli tło ma być z kilku/kilkunastu kamieni, a nie z jednego/dwóch.

Opublikowano

Po sklejeniu wygląda b. fajnie. Nie wiem jak to będzie po nałożeniu ceresitu. Mam pytanie: ile trzeba zastosować farby, aby pomalować moje tło ??

Opublikowano

Gdyby przenieść ryby wraz ze skałą przy której pływają w jeziorze to byłoby widać jedynie część wielkiego kamienia, który być może nie zmieściłby się nawet w mieszkaniu :) Często tym myślę

Opublikowano
  Jakub napisał(a):
dyby przenieść ryby wraz ze skałą przy której pływają w jeziorze to byłoby widać jedynie część wielkiego kamienia, który być może nie zmieściłby się nawet w mieszkaniu Smile Często tym myślę


:lol: walnac wielkiego kamulca na pol pokoju, za tym akwa i jest naturalnie a jak !

Tylko co na to rodzina? :roll:

Opublikowano

Jak dla mnie to właśnie tło powinno stanowić jeden lub dwa kamulce-głazy.

Ta myślę jest naturalniej. Rumowisko z małych… no cóż rzecz gustu.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.