Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 140x40x50


Tryptofan

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Tryptofan napisał:

Iodotropheus         - wszystkożerca - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje )

- Labidochromis      - wszystkożerca - agresywność 4 ***

- Copadichromis     - planktonożeca  - agresywność 5 ***
- Cyrtocara             - drapieznik        - agresywność 4 *** ( ten mnie nie interesuje )
- Dimidiochromis    - drapieznik        - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje )
- Exochochromis    - drapieznik        - agresywność 4 *** ( ten mnie nie interesuje )

- Nyassachromis    - drapieznik        - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje )
- Otopharynx          - drapieznik        - agresywność 5 *** ( ten mnie nie interesuje )
- Placidochromis    - drapieznik        - agresywność 4 *** ( ten mnie nie interesuje )

Nie wiem skąd masz ten wykaz, ale nie jest wiarygodny skoro Cyrtocara, Otopharynx i Placidochromis są tu drapieżnikami, a nimi nie są. Labidochromis jest wszystkożerny, ale to zależy jaki, bo są też mięsożerne Labidochromisy. Co do agresywności, to już napisał eljot.

 

1 godzinę temu, Tryptofan napisał:

w sumie chcąc coś połaczyć z Aulonocarą , która jest mięsożerna , to w sumie by pozostał tylko .....Labidochromis

Zgadza się. Labidochromis caeruleus yellow jest polecany do non-mbuny, gdyż jest mięsożerny. Musiałbyś tylko stworzyć odpowiednie warunki, czyli dla Aulonocary wolną, piaszczystą przestrzeń, a dla yellow'a kamienne gruzowisko. Tak jak Ci pisałem, musisz też zwracać uwagę na kolor samic. Eljot Ci napisał o samicach Aulonocary. Generalnie samice u non-mbuny są szare, więc jeśli myślisz o non-mbunie, to będziesz miał większość szarych ryb. Możesz spróbować z non-mbuną, ale to jedynie dwugatunkowo i to z tą niedużą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytania jeszcze , gdybym zrezygnował z aulonocar całkiem

1) czy do pesud.demasoni można dobrać inne pseudo. np.takie jak poniżej :

- Pseudotropheus elongatus Chewere
- Pseudotropheus aurora
- Pseudotropheus hajomaylandi Chizumulu
- Pseudotropheus zebra red red
- Pseudotropheus saulosi

2) czy w ogóle może być kilka rodzaji pseudo w jednym baniaku  ?
3) a może pominąć demasoni skoro są tak agresywne i wziąć w to miejsce Chewere +aurora + hayomaylandi ?
4) a czy można np. dorzucić do pseudo. Lethrinops spec. red cap Tanzania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tryptofan napisał:

a czy można np. dorzucić do pseudo. Lethrinops spec. red cap Tanzania ?

Kolego, ostatni raz Cię proszę, poczytaj trochę o rybach, które chcesz umieścić w swoim akwarium. Lethrinopsy to spokojne i delikatne pyszczaki (jak na pyszczaki). Nie daje się ich do bardziej agresywnych przedstawicieli non-mbuny, a co dopiero do mbuny.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tryptofan napisał:

a mam takie pytania jeszcze , gdybym zrezygnował z aulonocar całkiem

1) czy do pesud.demasoni można dobrać inne pseudo. np.takie jak poniżej :

- Pseudotropheus elongatus Chewere
- Pseudotropheus aurora
- Pseudotropheus hajomaylandi Chizumulu
- Pseudotropheus zebra red red
-

 

Możesz dodać do demasoni bo te wymienione to rodzaj Metriaclima a nie Pseudotropheus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Perez666 napisał:

Możesz dodać do demasoni bo te wymienione to rodzaj Metriaclima a nie Pseudotropheus.

Pseudotropheus to taka grupa do której wrzucano wszystkie ryby, które nie dały się jednoznacznie sklasyfikować do wcześniej utworzonych grup. Tak misz-masz, który teraz próbują uporządkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.