Skocz do zawartości

Mętna woda.


szczep85

Rekomendowane odpowiedzi

..może to kwestia złego wypłukania? Ja ma ten sam piasek ..ale pamiętam ,że płukałem go naprawdę długo.. Piasek ten charakteryzuje się tym ,że ciężko go wypłukać..Tutaj nie wystarczy przepłukanie. Ja taki worek chyba z dwie godziny płukałem zanim włożyłem do zbiornika. Włóż rękę do piasku. poruszaj nim i zaobserwuj ja mocno wznosi się "kurz". Wiadomo ,że trochę musi..ale jeżeli będzie to faktycznie bardzo silne to coś nie tak z wypłukaniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak się spytam jak u was poruszają się kupska po baniaku . 

Fruwaja po całym baniaku czy delikatnie się przesuwają po dnie ...

 

5 minut temu, Mortis napisał:

A może to faktycznie pierwotniaki?

coś podobnego masz?

 

O nie tak nie mam gdy patrzę na akwa na wprost to mało co to jest widoczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..może to kwestia złego wypłukania? Ja ma ten sam piasek ..ale pamiętam ,że płukałem go naprawdę długo.. Piasek ten charakteryzuje się tym ,że ciężko go wypłukać..Tutaj nie wystarczy przepłukanie. Ja taki worek chyba z dwie godziny płukałem zanim włożyłem do zbiornika. Włóż rękę do piasku. poruszaj nim i zaobserwuj ja mocno wznosi się "kurz". Wiadomo ,że trochę musi..ale jeżeli będzie to faktycznie bardzo silne to coś nie tak z wypłukaniem..

Jutro sprawdzę. 

A gdyby się okazało np ze to piasek to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szczep85 napisał:

A ze tak się spytam jak u was poruszają się kupska po baniaku

..u mnie nie fruwają. Jako mechanik mam Aquael2000 ale jego wylot mam na 1/3 mocy . Jak miałem na full to owszem..kupska fruwały..Z tym ,że mam silny zewnętrzny .

2 minuty temu, szczep85 napisał:

A gdyby się okazało np ze to piasek to co wtedy?

...no to krótki sajgon. Ale lepiej jak już to wykonać zdecydowane działania jak potem siedzieć przed akwa i się wkurzać. Sam to kiedyś przeszedłem i nie żałuję ( zmieniałem żwir na piasek).

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo u mnie jak miałem wcześniej ustawione to fruwaly po całym baniaku. 

Zobaczymy jak będzie jutro gdy zmniejszyłem moc filtra i falownika

4 minuty temu, Mortis napisał:

Mi to ktoś zarzuci kiedyś kłamstwo, ja u siebie w zbiorniku w ogóle nie widzę odchodów. Nawet u ryb nie widzę by wydalały ,może z kamieniami robią bo się wstydzą?

Wow to masz super. Ja ostatnio widzę ich sporo nasila się to z wzrostem ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szczep85 napisał:

A gdyby się okazało np ze to piasek to co wtedy?

Pytałem czy nie został ci mechanik lub kubeł ze starego akwa.

Jeśli tak to wata i płukanie piachu w akwa - mieszasz podłoże i wymieniasz zasyfioną watę. 

Kiedyś też dosypałem piach słabo wypłukany z plaży ale zastosowałem bardzo gęstą gąbkę i po kilku płukaniach było git.

Edytowane przez eljot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.