Skocz do zawartości

460l. by led4grow od A-Z


led4grow

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie przekarmione, w pierwszy dzień nie karmione w ogóle, później małymi kroczkami więcej, bo bardzo plochliwe były. Niektóre czują się jak u siebie i walczą o teren. Synodontisy wieczorami pływają jak szkolne po całym baniaku, a przecież teoretycznie to sumy są najbardziej wrażliwe. Cyrkulcja to atman 306 wyłączany na czas karmienia (na filmiku również). Do tego sobo wp-300m wyłączony od wczoraj bo za duża wirówka była i wydawało się że niektóre ryby są mocno zmęczone.
Jutro rano robię pełne testy. Zastanawia mnie tylko jeszcze czy mogła mieć na to wpływ żywica mb101 (którą polecał importer z Gorzowa) zamiast mb20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie widać że jest zatrucie.

Tak właśnie to się objawia .

Podmienin wodę i na ta chwilę nie stosuj żywicy dopóki sytuacja się nie poprawi.Równie dobrze wodociągi puściły chemię do wody .Ostatnio obserwuje dość dużo chloru w wodzie z kranu .

Węgiel aktwyny dobrze by zrobił .

Nie można rozwniez wykluczyć ze nitryfikacja nie robi kompletnej roboty jescze .

Edytowane przez przemek wieczorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę nalewałem w sumie przez 5 dni przez filtr RO-DI, następnie sól i buffer według procedury @deccorativo z wątku

Według moich obliczeń (średnia przepływu wody l/h) weszło 360l. netto więc dałem 24 łyżeczki soli i 12 łyżeczek buffera, grzałka i ceramika ze starego baniaka i po 24h przesiadka. Więc teraz wymiana wody to ostateczność, bo nie widzę tego ponownie. @eljot żywicy nie ma w baniaku, użyta była na ostatnim etapie filtracji dokładnie taka:

http://www.filtrwody.pl/pl/p/PUROLITE-MB101-DEMINERALIZACJA-ZLOZE-ZYWICA/691

Do klejenia kasety i tła użyłem tych dwóch klei:

20170219_100424.thumb.jpg.ad74b1ec87f730e19d46dbbd9660f3de.jpg

Korzenie wygotowane, kamienie wyszorowane, spienione pcv z fabera, siatka ocynkowana na TMBT, na dnie spienione pcv posmarowane zostało silikonem akwarystycznym w małej tubce i posypane piaskiem. Piasek płukany w wodzie RO/DI wielokrotnie już dwa miesiące wcześniej, później przyszło jedno źle sklejone akwarium i pasek poszedł do piwnicy, przed wrzuceniem do baniaka przeszedł płukanie w RO/DI jeszcze trzykrotnie.

@przemek wieczorek zatrucie wody? Czy chemia z wodociągów jest w stanie przejść przez filtr RO, a jeśli tak to chyba nie leciałaby ciągle przez 5 dni, a tyle z przerwami zajęło mi nalewanie.

Dzisiejsze wyniki testów:

PH - 7,3 (mierik elektroniczny)

NH4 - <0,05 (JBL)

NO3 - 1 (JBL)

NO2 - 0,025-0,05 (JBL)

PO4 - 0,0-0,25 (zoolek)

GH - 6 (zoolek)

KH - 6 (zoolek)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - za duży szok dla ryb - wpuściłeś je 24h po wlaniu buffera i soli  a przedtem były w wodzie kranowej. Biologię masz bo stare złoże przełożyłeś ale gwałtowny skok wszystkiego za duży

To że parametry jak w jeziorze to  lepiej ale nie natychmiast..  Dzieci z Warszawy jak pojadą w góry też od razu chorują na taką chorobę krakowiankę.

Jak pamiętam u mnie baniak na RO/DI startował od zera i ryby pojawiły się po 3-4 tygodniach od ustabilizowania biotopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deccorativo napisał:

Moim zdaniem - za duży szok dla ryb - wpuściłeś je 24h po wlaniu buffera i soli  a przedtem były w wodzie kranowej. Biologię masz bo stare złoże przełożyłeś ale gwałtowny skok wszystkiego za duży

To że parametry jak w jeziorze to  lepiej ale nie natychmiast..  Dzieci z Warszawy jak pojadą w góry też od razu chorują na taką chorobę krakowiankę.

Jak pamiętam u mnie baniak na RO/DI startował od zera i ryby pojawiły się po 3-4 tygodniach od ustabilizowania biotopu.

Nie do końca... Przez ostatnie 1,5 miesiąca w starym baniaku robiłem cotygodniowe podmiany po 33l. wodą RO-DI, dzień wcześniej przygotowaną sól z bufferem w wodzie z baniaka dolewałem po trochu podczas podmian. W sumie były 4-5 podmian po 33l. w 200l baniaku.

Dziś wyciągnąłem TMBT, bo znów się zapchało i pompa siorbała, a przecież płukałem je w wodzie RO-DI przy okazji przeróbki kaseciaka dwa dni temu, świeży polimer, który dosypałem do starego wygląda jakby spleśniał, a woda trochę mętna/mleczna się zrobiła (patrząc po długości baniaka) z tym że niekoniecznie od TMBT, bo od padliny też mogła, a nie zwróciłem na to wcześniej uwagi :(

20170219_110332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.