Skocz do zawartości

Filtracja narurowa - problem


luk42a

Rekomendowane odpowiedzi

No oki. to zrobię schemat i jakoś to rozrysuje. Co do pompy to według opisów na necie to obiegówka c.o. wiec chyba dobra. co do rurek to 3/4" wszystko plastik. Puki co mam wszystko  w garażu na stole i testuje. Ale powoli zaczyna mnie to irytować. (ale nie zniechęca)

Odpowiadam koledze na pytanie. Wyciągam wtyczkę woda z węży spływa. Czekam kilka minut niby awaria prądu. Pompa po ponownym podłączeniu nie potrafi zassać wody, ale też nie wskazuje błędu że nie ma wody w korpusie. Ehhh. A miało być tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem instrukcję tej pompy i nigdzie nie znalazłem danych na temat max przepływu oraz ustawień wymuszających żądany przepływ (to najistotniejsze dane przy filtracji). To w pełni automatyka która może się nie sprawdzić przy filtracji ale może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tą instrukcję oglądałem i nie znalazłem tam opcji pracy ze stałą prędkością obrotową czyli wymuszonego przepływu, np. Grunfosy mają prócz automatyki taką opcję (3 biegi).

Może jest w twojej pompie taka opcja nie mam pojęcia, może odezwie się ktoś kto zna te pompy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, luk42a said:

Oki. Dzięki. Więc czekamy. Może ktoś się wypowie. Może ktoś miał taką pompę. Jeśli będzie trzeba kupię tę polecaną Grundfos Alpha 2. A obecną się sprzeda.

IBO 25-60 180 te same parametry I 50% tansza. Ta energooszczedna na allegro za okolo 250zl

Edytowane przez Paulstick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, luk42a napisał:

Odpowiadam koledze na pytanie. Wyciągam wtyczkę woda z węży spływa. Czekam kilka minut niby awaria prądu. Pompa po ponownym podłączeniu nie potrafi zassać wody, ale też nie wskazuje błędu że nie ma wody w korpusie. Ehhh. A miało być tak pięknie.

Mnie się nie podoba to ponowne zasysanie. Bo to że opadnie Ci woda wężu wylotowym  to OK ale IMHO nie powinien się zapowietrzać zasys.

Może gdzieś jest nieszczelność na złączkach ogrodowych?

Masz to zbudowane w pionie? Moim zdaniem zasys i wylot muszą być na tym samym poziomie.

Pokaż fotkę jak to wygląda pod akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego luk ja nigdy tak drogiej filtracji nie robiłem ale bez zbytniej wiedzy widać że kupiłeś tak zautomatyzowaną pompę która jak zwrócił uwagę już Darek nie ma opcji ( a może gdzieś w tej elektronice jednak da się przestawić)  pracy ze stała prędkością.

Kupiłeś pompę która co prawda potrafi pompować nie wiadomo ile wody w l/h i nawet przy 3 W ale w tych parametrach z tej twojej instrukcji jest jak wół napisane to

cyt"

Minimalne ciśnienie na dopływie - 0,3bara/1,0bar ( 30kPa / 100kPa)  "

przekładając to język ludzki a nie hydrauliczny i pomijają bary/atm to:.

Kupiłeś tak drogą i tak zautomatyzowaną pompę że się nie nadaje do narurowca bo wymaga 0,3 atm ciśnienia wody na wejściu by elektronika pozwoliła jej ruszyć - jasne?.

Kup jak radzą koledzy IBO 25-60 i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, sprzedam tę pompę którą mam i zakupię polecaną przez Was. Póki co mam mniejsze akwarium, ale przymierzam się do zakupu większego stąd pomysł o zrobieniu narurowca, chcę już mieć wszystko przed zakupem nowego akwarium. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich klubowiczów. Następnym razem przed zakupem czegokolwiek do akwarium zapytam państwa o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, luk42a napisał:

 Następnym razem przed zakupem czegokolwiek do akwarium zapytam państwa o poradę :)

Tylko z tekstu domyślam się że w grę wchodzi w przyszłości baniak 150x 50 x h nieznane więc narurowiec może być.

A nie boisz się zalania??:(

Wszystko jedno na czym stanie to na pewno tak jak teraz to poskręcałeś to jest nie dobrze.

po stronie ssania pompy przenieś te dwa korpusy ze sznurkiem i połącz koniecznie równolegle a nie szeregowo.

Natomiast po stronie pchającej z pompy mogą być te dwa pozostałe korpusy szeregowo podłączone odwrotnie i wypełnione Matrixem czy inna dowolną ceramiką ale to tylko droga filtracja mechaniczna i biologiczna . Nadal nie masz klarowania wody czy choćby usuwania NO3  za pomocą Purolite A520E ( ten załatwia obie sprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.