Skocz do zawartości

Filtracja narurowa - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
18 godzin temu, luk42a napisał:

Wyciągam wtyczkę woda z węży spływa. Czekam kilka minut niby awaria prądu. Pompa po ponownym podłączeniu nie potrafi zassać wody, ale też nie wskazuje błędu że nie ma wody w korpusie.

Masz nieszczelny układ, gdzieś łapie powietrze. Przy szczelnym układzie nic nie ma prawa nigdzie spływać, woda w rurze wypływowej nie opadnie poniżej poziomu lustra wody w akwarium. A pompa swoją drogą nie trafiona, dobrze spisuje się w instalacji co czy ccw, ale do filtra narurowego brakuje jej ustawień manualnych. Pompa posiada jakiś system automatycznego odpowietrzania, może on powoduje nieszczelność.

Opublikowano

Witam ponownie. Wracam do tematu mojej nieszczęsnej pompy. Kolega parę postów wcześniej zaznaczył że pompa potrzebuje jakiegoś tam ciśnienia w układzie żeby ruszyć. Więc z ciekawości rozkrecilem pompę, ponieważ można ustawić wyświetlacz na pompie w różnych pozycjach, było to łatwe. I teraz próba. Odpalilem na sucho bez wody, bez obudowy. I pompa działa. Wirnik kręci. Wraz ze zmianą słupa wody na wyświetlaczu obroty wirnika rosną lub maleją. Więc nie będąc hydraulikiem mogę wydedukować, że pompa będzie chyba działać. Choć mogę się mylić. Muszę jeszcze raz to polaczyc. Według filmiku który przesłał kolega na początku tematu. Wiem że dziś niedziela, ale będę łączył do skutku. Pozdrawiam.

Opublikowano (edytowane)

no może jesteś na dobrej drodze, ale wątpię.

to nie ja napisałem o tym potrzebnym ciśnieniu na wejściu pompy tylko producent.

Piszesz że jak już ruszy to obroty czyli moc wzrasta wraz ze wzrostem słupa wody  czyli pompa mierzy te ciśnienie słupa wody i ustawia automatycznie pod to obroty.  wiesz układo c.o w domu to układ zamknięty z ciśnieniem w układzie nawet tak dużym że są bezpieczniki . narurowiec to układ otwarty bez ciśnienia w układzie - jak pompa nawet elektroniczna ma ustaw - stałe obroty na kolejnym biegu to nic nie mierzy tylko rusza - twoja mierzy ciśnienie i jak nie na to nie rusza. - proste.

Oddaj może do sklepu zanim ją spalisz albo uszkodzisz.

Na wlocie masz korpus sznurkowy który daje silne a wraz z zapychaniem większe opory a więc większe podciśnienie na ssaniu a pompa potrzebuje by ruszyć nadciśnienia a nie podciśnienia. - złożysz podłaczysz i d... będzie jak poprzednio.

Te pompy nigdy nie powinny nawet sekundy pracować bez wody - tak ostrzegają producenci polskich pomp do c.o.

luk a może zrobimy nowego narurowca na pompie akwarystycznej a nie od c.o.

rusza jaak w niej jest woda i nie mierzy ciśnienia na wlocie byle woda była w niej, ma miękki start jak to elektroniczna pompa do akwarium z 30W wali 5000l/h czyli tyle co dwie pompy  co 25-40.

ale to już tylko na pw pisz bo tu nie przejdzie ten temat.

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano (edytowane)

No więc panowie temat rozwiązany. Pompa ma manualne ustawienia. Dowiedziałem się tego dzwoniąc do znajomego który pracuje w tym sklepie. I układ ruszył i się już nie za powietrza chociaż przerobilem narurowca jak kolega radził - 2 sznurkowe z przodu, pompa, 2 x wkład biologiczny. Otóż jak się dowiedziałem wystarczy wyłączyć tryb nocny. Pompa mierzy temperaturę i ustawia według niej obroty. Po wylaczeniu trybu nocnego ustawiamy manualnie na jaką wysokość pompa ma pchać. I wszystko ruszyło. Dowiedziałem się też że pompa w trybie odpowietrzania odpowietrzania korpus nie cała instalacje. Więc póki co wszystko w garażu się testuje i póki co jest ok.

Zapomniałem dodać. Nowe akwarium ma mieć 150x50x50 albo 60 wysokości. Szafka która właśnie robie jest z profila zamkniętego 40x40 wszystko spawane. Po przymiarce oddam do do Pana który robił mi meble na zamówienie. Mówił że to nie problem zrobić z tego szafkę pod akwa. A takie pytanie off top. Jeśli ten system filtracji się sprawdzi. To w akwarium które będę zamawial, dać do wywiercenia otwory w tylnej szybie na zasys i wylot. Czy rozwiązać to jakoś inaczej. Teraz mam w 112l filtr kubełkowy aquaell multikani 800 z trzema wkładami i zasysa wodę z akwarium rurami góra i jest ok. I moje pytanie czy otwory na ściance 150cm obardzo ja osłabia?

Edytowane przez luk42a
Opublikowano (edytowane)

luk42a ciesze sie, ze ci sie udalo z przerobka.

W sprawie wiercenia otworow; sam sie nad tym zastanawialem, chcialem robic wlot przez dno. Nawet nie byloby z dziura problemu, bo firma ktora mi robi akwarium bardzo chetnie by sie tego podjela, dopasowala czesci itd. W koncu zdecydowalem sie przeciwko temu, poniewaz jedynym zabezpieczeniem akwarium przed kompletnym wylaniem 600 litrow wody do mojego salonu bylby uszczelka i 2 kawalki plastiku dociskajace ja do scianki akwaria. W morskich to sie sprawdza, ale maja komin, itd, takze nawet gdyby cos sie stalo, woda zatrzyma sie na wplywie. Twoja decyzja, tylko przestrzegam. taki system ma swoje plusy bo i wyglada estetyczniej, nie trzeba startowac filtra (a raczej sam sie startuje), ale osobiscie nie spalbym spokojnie.

Edytowane przez Paulstick
Opublikowano
3 godziny temu, deccorativo napisał:

ale to już tylko na pw pisz bo tu nie przejdzie ten temat.

Henryk proszę przestań sugerować rzeczy których nie ma. Nikt tu na forum jeszcze nikogo nie skrytykował za używanie pomp akwarystycznych. Większość z nas używa pomp CO tylko ze względu na to że są niesłyszalne i niezawodne. Obecnie ponoć są już pompy akwarystyczne spełniające te kryteria w rozsądnej cenie. 

5 godzin temu, deccorativo napisał:

A nie boisz się zalania??:(

No tylko czekam aż zaproponujesz jedyne rozwiązanie i panaceum kaseciak ;) 

Ciśnienie w filtracji narurowej jest żadne w porównaniu z tym jakie panuje w instalacjach gdzie stosowane są elementy składowe narurowca, więc ryzyko zalania jest n krotnie niższe niż zalanie przez instalację wodociągową którą każdy z nas ma w swoich mieszkaniach i nie trzęsie się ze strachu o zalanie ;) .

  • Dziękuję 2
Opublikowano
1 godzinę temu, eljot napisał:

Nikt tu na forum jeszcze nikogo nie skrytykował za używanie pomp akwarystycznych.

No, bo by spróbowali :)  - bo prezes sam ma pompę akwarystyczną przy narurowcu :)

Co do wiercenia, myślę, że lepiej jest jednak wiercić w dnie niż w ściance.

Opublikowano

luk42 masz dane tych pomp willo jaka wydajność na jakim biegu i pobór mocy? Interesowałem się tą pompą tylko 25-60 ale po napisaniu meila dostałem tylko kartę produktu , w której nic nie znalazłem. Po ponownym zapytaniu nie otrzymałem już odp.

Opublikowano

Znalazłem wykres pokazujący stosunek wysokości podnoszenia do przepływu ale zapomnieli dodać do niego cyferki ;) więc ni hu hu nie wiadomo jak wysoko daje radę i ile wody pompuje :( 

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Myślę , że @Bartek_DeBartkowi chodziło o ich agresję. Miałem stado Demasoni w akwa700 litrowym z dwoma czy też trzema gatunkami.  Były spokojne to znaczy nie agresywne wobec innych ryb. Jedne z piękniejszych ryb w moim akwarium. To , że były spokojne to miało na to wpływ kilka czynników: wielkość akwarium , reszta obsady , aranżacja. Pewnie o to chodziło Bartkowi , że jak będzie je miał  "mało doświadczony " akwarysta z naszym biotopem to mogą być problemy gdy nie dochowa wspomnianych warunków. Ale jeżeli będzie je miał jednogatunkowo ( to jest moje zdanie ) to da spokojnie rade. Ktoś powyżej napisał , że są delikatne. Z tym akurat się nie zgodzę ale każdy może mieć i ma swoje obserwacje. Dodam tylko , że w ówczesnym składzie była to najczęściej i bez kontroli rozmnażająca się ryba. Bartku..sorry , że wystąpiłem w charakterze Twojego mecenasa  . Pozwoliłem sobie wrzucić zdjęcie jednego z osobników Dmasoni z mojego akwarium:    
    • @ironcladKrótka odpowiedź. Nie zachwieje na tyle aby coś stało się rybom.  Biologie już masz w jednej Ikoli.  Możesz dodać ampułkę  lub dwie prodibio biodigest. Kupisz u Michała ( w Trzmielu).
    • @jarasdzięki za informacje w takim razie wyleczę się z mdok, a zrobię mbunarium oparte na 1 gatunku z non mbuny czyli: 1) Protomelas steveni taiwan reef  2) Pseudotropheus acei luwala lub itungi jakaś większa grupa  3) Metriaclima fainzilberi maison reef  4) Maingano lub perlmutt lub rdzawy
    • Moi mili potrzebuję porady krótkiej i treściwej na  niżej zamieszczony temat do rzeczy. Mam obecnie 2 kubły Sunsun 304 i ikola 600maxx chcę zastąpić sunsun drugą Ikola drugą ikole już mam w domu i teraz sunsun ma być oddany kumplowi ale zażyczył sobie cały z wkładem filtr pracuje już ponad miesiąc jeden i drugi pytanie czy jak pójdę na skróty do drugiej ikoli włożę nową ceramikę,matrix i purigen mocno to zachwieje biologią w akwarium akcja ma być szybka, dlaczego chcę wymienić Ikola ciągnie 17W czyli 2 zużyją tyle co jeden sunsun on tacha 34 Warty i tylko dlatego chcę wymienić sam filtr jest ok pompuje zdrowo i po miesiącu zrobił się znośny w zamkniętej szawce można spać przy nim dzięki za pomoc 
    • @Bartek_De dawaj tutaj swoją opinię odnośnie Chindongo Demasoni  W sensie dlaczego wg Ciebie nie jest polecany dla osób rozpoczynających przygodę z Malawi? Może powstanie w tym wątku jakaś lista gatunków, na które początkujący Malawiści powinni zwrócić uwagę  
    • Cześć wszystkim   Inny wątek na forum zachęcił mnie do rozpoczęcia tego tematu. Utarło się, że pewne gatunki malawijskich pielęgnic nie są polecane dla początkujących malawistów. Ciekawi mnie skąd taka opinia się wzięła i czym jest spowodowana. Zakładam, że jeśli ktoś rozpoczyna dopiero przygodę z akwarystyką jako taką i na pierwszy baniak wybrał właśnie biotop jeziora Malawi, to niektóre gatunki mogą być problematyczne. Mam na myśli bardziej bezmyślne łączenie niektórych gatunków z innymi czy to pod kątem diety, czy zachowania. Czy natomiast jakiś gatunek może być nie polecany dla osoby, która ma już jakąś świadomość akwarysty i wie co to jest cykl azotowy, wie że do zbiornika 100l nie wpuszcza się dużych ryb albo dużo ryb, poczytał trochę o wymaganiach poszczególnych gatunków ale wcześniej nie miał do czynienia akurat z biotopem Malawi? @Bartek_De nie chciałem zaśmiecać tamtego wątku, a pomyślałem, że może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja  
    • Od lewa do prawa fajny pomysł. Kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i nie udało mi się. Okazało się że mam za krótki baniak do symulacji takiego wschodu i zachodu albo za mało dałem ledów. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
    • Odnoszę się tylko do akwarium 180cm Jak chcesz połączyć L. Perlmutta, który dorasta raptem do 11cm. Z mdokami, które w moim akwarium samce mają po 18cm? Jeżeli chcesz coś w jasnym żółtym , złotym ubarwieniu, to zamiast Labidochromisów, proponuję nimbochromis venustus. A z mdoki są bardzo problematyczne w utrzymaniu ich w zdrowiu, oczywiście moim zdaniem i piszę tutaj tylko o moim doświadczeniu z tymi rybami. Pierwszy raz kupiłem stado 12ryb, po krótkim czasie zostało kilka szt. Które przeżyły do max rozmiarów. Później postanowiłem odbudować stado. Kupiłem kolejne kilkanaście rybek i wpuściłem do akwarium przejściowego, aby tam podrosły - padały jak muchy i po pewnym czasie nie zostało z nich nic. Nie poddałem się i długo szukając kupiłem kolejne 8szt. Takich odchowanych 8cm. (Ryby z Holandii) Aby je wpuścić od razu do dużego akwarium. Po 2mc z 8szt. Zostało mi 3szt i pływają do dzisiaj z 5 starszymi dorosłymi mdokami. Nie wiem, może tylko u mnie, ale te ryby są bardzo wrażliwe. Aby uzupełnić niebieski kolor w akwarium - samce i samice niebieskie, kupiłem stado cyrtocara moori. Kolorem tułowia nie odbiegają od ndok, lepiej pływają, bo mają temperament i przede wszystkim -nie zdychają. W dużym akwarium aktualnie pływa 5szt. Takich około 12cm. Dokupiłem też 16szt małych rybek, takich 3cm. Które aktualnie pływają samodzielnie w przedszkolu 200l mają już około 5-6cm i dalej rosną, w dodatku ani jedna z 16szt nie padła. Podrosną do około 8cm i wpuszczę je do reszty obsady. Ogólnie ryby z gatunków non - mbuna wolno rosną, a już cyrtocara wybitnie wolno rośnie. Do 0.5cm miesięcznie. W dodatku nie każdemu, podoba się garb tłuszczowy na czole tych ryb. Mi akurat się podoba.
    • Zgadza się, ale ja miałem na myśli początkujący z naszym biotopem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.