Skocz do zawartości

Obsada do 180x60x50h Mbuna


Paulstick

Rekomendowane odpowiedzi

Update: 

W koncu 9 sztuk maluchow Acei już plywa w akwarium, troche mniejsze niz się spodziewalem, okolo 3.5-4.5cm ale tragedii mam nadzieje nie bedzie. Niby takie sobie niebieskie rybki z zoltym ogonem, ale takie stadko plywajace razem wyglada pieknie.

W koncu się zdecydowalem jednak na odebranie Kawangi, pomimo iz OB samiczek nie dostarczono.....i nie zaluje. Samce piekne i wieksze niz się spodziewalem (8-9cm). Wzialem rowniez 3 normalne samice i mam nadzieje, ze te OB się jednak w koncu znajda i dolacza do reszty wkrotce.

Wciaz czekam na dwie pary msobo, sprzedawca stwierdzil, ze +5stopni to za zimno i nie wysyla....pozostawie bez komentarza.

Poczekam z tydzien niech się nowi mieszkancy zadomowia spokojnie i chyba nadejdzie czas na mala sesje zdjeciowa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Paulstick napisał:

W koncu 9 sztuk maluchow Acei już plywa w akwarium, troche mniejsze niz się spodziewalem, okolo 3.5-4.5cm ale tragedii mam nadzieje nie bedzie.

Moje najmniejsze miały ze 3 cm max.. dopuszczałem do dorosłej obsady i sobie poradziły bez problemu. One baaardzo szybko rosną, sam się przekonasz. Ja kupowałem pod koniec października, a teraz czyli po niecałych 3 miesiącach mają ok. 5-6cm.

 

19 godzin temu, Paulstick napisał:

Niby takie sobie niebieskie rybki z zoltym ogonem, ale takie stadko plywajace razem wyglada pieknie.

W pełni potwierdzam, niby nic szczególnego, a jednak COŚ w sobie mają :) A jak urosną.. mmm.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin po 4 dniach obserwowania tych Acei nie dziwie się, ze one tak szybko rosna! Mialem obawy, czy beda przyjmowac pokarm, który podaje (1mm Northin pellet), tymczasem problem jest jak wyzywic inne ryby bez utuczenia Acei. Maluchy wplywaja wszedzie i maja gleboko w.. wszystkich. Zra wiecej niz 9 cm Kawangi...super rybki :) . 

Udalo mi się w koncu dzis znalezc OB Kawanga samice F1, dokupuje 4 sztuki i bedzie grupa 3+7. Od tego samego sprzedawcy co moje Msobo, takze bedzie czekanie na cieplejsza pogode...ale warto :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero teraz zauwazylem wpis o "zasmiecaniu", osobiscie nie zauwazylem zadnego wpisu nie na temat.

Update:
W koncu udalo mi się dzis skompletowac obsade, w akwarium panowal chaos przez pierwsze , kilka godzin bo samcow kilku doszlo, ale na ta chwile jest umiarkowanie spokojnie.
Obsada nastepujaca:
Metriaclima Msobo Magunga 4+8 w tym dwa przepiekne samce okolo 10-12cm.
Metriaclima zebra gold kawanga 3+9 (7 samic OB).
9 sztuk pseudotropheus Acei.
8 sztuk mlodych Maisoni, na ta chwile sobie rosna...zrobi się redukcje jesli nadejdzie potrzeba.
Synodontis petricola 3 sztuki.
Przy tej obsadzie planuje pozostac, miejmy nadzieje, ze problemow nie bedzie, chociaz z Mbuna to cholera wie...
Mam nadzieje, ze ryby za jakies 4-5 tygodnie się wszystkie zadomowia i bede mogl wrzucic jakas niezla sesje zdjeciowa, namowilem nawet kumpla z roboty, który się zajmuje fotografia, zeby wpadl i pocykal....kto widzial moje poprzednie proby fotografowania mojego akwarium dobrze rozumie czemu :) .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.