Skocz do zawartości

Obsada do 180x60x50h Mbuna


Paulstick

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę zasugerować, to przy Mbuna powinieneś zapewnić rybom więcej kamieni niż wersja sprartańska. Będą się lepiej czuć, zwłaszcza przy tak wielu gatunkach. Same Maingano uwielbiają kopać pod kamieniami i siedzieć całymi dniami w swoich grotach :)

Acei będą robić górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Pleziorro said:

Jeśli mogę zasugerować, to przy Mbuna powinieneś zapewnić rybom więcej kamieni niż wersja sprartańska. Będą się lepiej czuć, zwłaszcza przy tak wielu gatunkach. Same Maingano uwielbiają kopać pod kamieniami i siedzieć całymi dniami w swoich grotach :)

Acei będą robić górę ;)

Wersja spartanska, bo jedynie kamyki i piach...zadnego 3d background, kokosow, roslinek ,czy nurkow, babelkow, palemek, pokemonow cholera wi co ludzie wsadzaja do swoich zbiornikow :)....ale kamykow bedzie od cholery :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Pleziorro said:

No to możesz próbować, ale będzie ciężko, bo jak kupisz maluchy, to będziesz musiał mieć ~50 sztuk ryb, to cenowo sporo wyjdzie a potem łapanie samców i redukcje... albo będziesz budował im 1000l :)

 

Cenowo sie tak nie martwie, bo sprzedasz 2 mniejszych zbiornikow+filtracji (FX4 i inne) i ich obsady nowe zakupy finansuje. 1000l na dzien dzisiejszy raczej na 100% oznaczaloby rozwod, takze nie ma takiej opcji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie sie znalezc dzis cala przyszla obsade (oprocz Msobo Magunga ktora beda probowali dla mnie znalezc) od sprawdzonego importera Malawi 30km od domu, i to wszystkie rybki oprocz Acei i Synodontisa F1. Teraz tylko 6 tygodni czekania na zamowione szkielko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Bezprym said:

Możesz dać tło strukturalne płaskie w najgrubszym miejscu ma ok 2 cm, tak że niewiele miejsca ci zabierze.

Probowalem tansze tla strukturalne w przeszlosci i nie wiem...jakos nie bylem przekonany. Widzialem piekne tla na necie z aquadecor, universalrocks itd, ale takie kosztuja noge, reke i pol nerki, wiec raczej sie nigdy nie zdecyduje. Samemu zrobic?...stolik pod akwarium, narurowiec, pokrywe moge zrobic...cokolwiek w najmniejszym stopniu "artystyczne" i ja sie nie nadaje:).

Lubie proste czarne matowe tlo. Przy odpowiednim oswietleniu mam wrazenie, ze dodaje glebie i podkresla naturalne kolory pysi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Maly update.

Po przemysleniach obsada w 90% bedzie nastepujaca:

Msobo Magunga - wielosamcowo

Gold Kawanga z OB samicami - wielosamcowo

Acei - 8 sztuk

Synodontis Petricola - 6 sztuk 

Ostatniego gatunku nie jestem pewien. Albo White Hara, bo mam grupe wybranych pieknych okazow z kilku tarel, albo Maisoni Reef z 1+3.

 

Edytowane przez Paulstick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.