Skocz do zawartości

Obsada do 180x60x50h Mbuna


Paulstick

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, MatiK said:

Brawo Ty! ;) Tanganika  - odłów.

Zgadza się Rafal, "sumiki" mialy byc, bo bylem terroryzowany przez moja 6latke, teraz w sumie jestem super zadowolony, ze tak nalegala. a mala nie pyta czy Malawi, czy Tanganyika na szczescie :).

Moglbys zakupic Synodontis Njassae, jesli chcialbys trzymac się Malawi, co zreszta Matik sugerowal w procesie wybierania obsady. Osobiscie wybralem petricole ze wzgledu na rozmiar; rosnie do okolo 10cm max, gdzie Njassae dorasta az do 18cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, MatiK said:

U mnie też w końcu wylądowała dwójka "karzełków" z Tangi ;) pocieszne rybki rzeczywiście :)

W sumie pytanie na temat obsady, takze nie do konca OT.

Widziales Matik, zeby cos jadly? Moje super aktywne, ale plywaja tylko w szczelinach skal, nie wyplywaja po zarcie w czasie karmienia. Szczerze powiem, ze nie mam doswiadczenia z tego typu rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Paulstick napisał:

Widziales Matik, zeby cos jadly? Moje super aktywne, ale plywaja tylko w szczelinach skal, nie wyplywaja po zarcie w czasie karmienia. Szczerze powiem, ze nie mam doswiadczenia z tego typu rybami.

Te moje (kupiłem je od Krzymora) podczas karmienia wypływają od razu i węszą po dnie jak szalone czekając aż coś spadnie :) poza karmieniem też co jakiś czas się wyłonią więc mam to szczęście, że czasem je widzę, ale rzeczywiście wydają się być bardziej aktywne kiedy światło już zgaśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, MatiK said:

Te moje (kupiłem je od Krzymora) podczas karmienia wypływają od razu i węszą po dnie jak szalone czekając aż coś spadnie :) poza karmieniem też co jakiś czas się wyłonią więc mam to szczęście, że czasem je widzę, ale rzeczywiście wydają się być bardziej aktywne kiedy światło już zgaśnie ;)

Mozliwe, ze Twoje sa troche wieksze i smielsze, ja mam takie maluchy okolo 4cm. Moze jak im dokupie 3 kumpli to nabiora troche wiecej odwagi. (Wlasnie znalazlem sobie powod na kolejne zakupy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i Malawian spierd.....moje zamowienie zlozone u sprzedawcy w Anglii. Moje OB kawangi nigdy nie dotarly, choc byly zamowione ponad miesiac temu i ich dostepnosc potwierdzona...

Szukalem dwa dni OB samic na zastepstwo i jedynie ktore moglem znalezc to WC za 29 funtow sztuka...

Zastanawiam się nad mala zmiana obsady, na podobne ryby, ktore sa w tej chwili latwiej osiagalne. 

Mam w tej chwili wybor miedzy;

F1 Metriaclima Zebra Lion's Cove - Samce z lekka podobne do Kawangi, samice OB praktycnie identyczne

Tropheops sp. "Makokola" z OB samicami - interesujaca rybka, czekam na potwierdzenie od sprzedawcy czy sprzedalby mi grupe o ratio ktore mnie interesuje (3+6).

Sam nie wiem co wybiore.

Z innych updejtow....znalazlem wczoraj dwie pary F1 doroslych Metriaclima Msobo Magunga....mysle, ze powinny do mnie dojechac w przyszlym tygodniu, bedzie niezla grupa 4+10, oby nie bylo zgrzytow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.