Skocz do zawartości

Cinek i moje początki z malawi


cinekdrago

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, egon44 napisał:

Z resztą kolega Plezzioro kiedyś miał ten piach i sam zauważył to co piszę,z resztą może coś napisze tutaj w tej sprawie...Teraz ma piach z rzeki i jest super ;) 

Jak rozpoczynałem przygodę z Malawi byłem całkowicie zielony i nastawiony na kupowanie wszystkiego gotowego.

Popełniłem w związku z tym kilka błędów, zamówienie pokrywy aluminiowej, kupowanie drogich łupków filitowych oraz wyściełanie dna akwarium piaskiem bazaltowym o którym pisze powyżej Egon.

Nie chciałem męczyć ryb i stresować zmianą piachu i związanym z tym restartem, więc ryby żyły ale moje obserwacje dowiodły, że jednak ten piach miał ostre krawędzie, ryby kopiąc miały białe ślady dookoła pyska.

Przy zmianie baniaka na większy już nie popełniłem błędów "młodzianka" kamienie mam zwykłe brzydkie z nad Wisły, piasek Wiślany, pomimo, że czarny wystrój bardzo mi się podobał (do dziś moje akwaria nazywam Czarną Perłą). Do niedawna jeszcze czarny bazalt miałem w Tanganice, ale zmuszony do restartu, oddałem ryby i teraz buduję kolejne Malawi Mbuna, i zgadnij jaki piasek wybrałem ? rzeczny - brzydki, nierównej gradacji i z małymi kamykami... I nigdy bym nie wrócił już do czarnego, przestał mi się nawet podobać jak patrzę na stare swoje zdjęcia.

Jeśli jeszcze masz możliwość zmiany piasku, zrób to, bo potem będziesz żałował. Mówi Ci to ten który też był przekonany, że czarny jest super ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, cinekdrago napisał:

Witam. co sądzicie o takim ułożeniu kamieni? bo tak na moje oko wygląda to chyba zbyt ciężko a nie mam pomysłu jak to skomponować;/

Za ciekawie kolego to nie wygląda nie wspomnę już o obsadzie...

Widać że kompletnie nas olewasz i nie stosujesz się do naszych rad np zmianą tego żwirku na piach itp...

Ehhh a myślałem ze trafisz na właściwą ścieżkę i pokażesz nam fajne akwarium z piaskiem i odpowiednimi rybami...

Szkoda :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinekdrago napisał:

Witam. co sądzicie o takim ułożeniu kamieni? bo tak na moje oko wygląda to chyba zbyt ciężko a nie mam pomysłu jak to skomponować;/

100_1423.JPG

100_1424.JPG

Nw, po prostu niemal brak słów :/

Aranżacja sztucznie strasznie wygląda, do tego pomieszanie kilku gatunków ryb(nie tylko różnych gatunków pyszczaków), ale również z odrębnych biotopów :o

Widzę tam na pewno glonojady, do tego ten piasek...

Szkoda, że nie brałaś pod uwagę rad kolegów z wcześniejszych postów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak co do waszych komentarzy. Myślałem nad wymiana piasku ale ten mi się spodobał i jednak zostaje( gust jak dupa każdy ma inny). Jeśli chodzi o obsadę to zdaje sobie sprawę ze na ta chwile jest tam masakra ale to ulegnie zmianie. Są tam ryby ze starego akwarium które były tam po to by biologia ruszyła a teraz już na innym forum dałem ogłoszenie ze oddam i czekam aż ktoś się po nie zgłosi. Jeśli chodzi o paszczaki to nie znam się na nich prawie wcale wiec dlatego dałem zapytanie w dziale identyfikacji gatunków o pomoc jakie mam gatunki i czy mogą one ze sobą żyć w zgodzie ale jak narazie nie dostałem żadnej odpowiedzi. A co do ułożenia kamieni to zgadzam się ze wygląda to jak w składzie budowlanym i będę kombinować jakoś inaczej to skomponować. Robiłem to na szybko przed praca i wyszło jak wyszło. Jutro w ustawie na podłodze kilka kombinacji i zrobię zdjęcia może wtedy coś doradźcie.  Tak więc bez paniki wszystko jest jeszcze przed mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, cinekdrago napisał:

Myślałem nad wymiana piasku ale ten mi się spodobał i jednak zostaje( gust jak dupa każdy ma inny)

...gustem może być kolor. Ale jego jakość poprzez pryzmat gradacji , ostrości samego żwirku będzie niebezpieczne dla Twoich ryb.

 

53 minuty temu, cinekdrago napisał:

Jeśli chodzi o pyszczaki to nie znam się na nich prawie wcale wiec dlatego dałem zapytanie w dziale identyfikacji gatunków

...dlatego weź pod uwagę,że tym żwirkiem możesz im bardzo zaszkodzić bo będą się okaleczać gdyż ich naturalnym zachowaniem jest kopanie. Rozdziel kwestię gustu  od kwestii skutków posiadania takiego żwiru przy tego typu rybach.

Chyba ,że to jest piasek gradacji  do 1.2mm. Bo tak naprawdę to odniosłem to do żwirku ale skoro jest to piasek to wtedy faktycznie pozostaje tylko kwestia gustu w którą nie wnikam:)

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych płaskich kamieni to nic sensownego nie ułożysz. Choćbyś nie wiadomo jak się starał zawsze będzie wyglądać sztucznie. Pozatym sam pomysł dawania jasnych kamieni na ciemnym piasku to poroniony pomysł nie mający odzwierciedlenie w rzeczywistości. Powiniene# zaopatrzyć się w ciemny serpentynit w bry) ach o nieregularnym kształcie. Nie muszę Ci chyba pisać że przy ciemnym wystroju powiniene# mieć obsadę w jasnych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.