luki174 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 #1 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 Witam wszystkich bardzo serdecznie! Na samym początku serdeczne podziękowania dla egon44, AndrzejWalbo oraz RomanLindano , za poświęcony czas, cenne rady i oczywiście sterownik A teraz przedstawiam Wam dziś zalany zbiornik 240L, 120x40x50 Filtracja: JBL e901 z prefiltrem eheim wypchany watą, AQUAEL TURBO 2000 z drobną gąbką jako prefiltr. Grzałka: AQUAEL GOLD 200W Oświetlenie: Moduły LED SAMSUNG 12xRGB, 12xSMD5630 ZIMNY BIAŁY + oczywiście sterownik od Pana Romana Obecnie ustawione jest R-11%, G-11%, B-100%, Biały-100%. W najbliższym czasie dwa ostatnie parametry zmniejszę do 70-80% prawdopodobnie w celu uzyskania ściemnienia boków. Skały to serpentynit, na podłoże żwirek kwarcowy 0,8-1,2mm I co, chyba wszystko mniej więcej Tak oto wygląda pokrywa od spodu: Taki żwirek miałem w domu spakowany w worki po 25kg, jeden worek wystarczył Kamienie już ułożone, żwirek wysypany pozostał czas na wodę, oczywiście z ustrojstwa, na razie bez wkładu na PURYLIT (mam wodę w kranie z NO3 >20, ale chcę widzieć, jak się ma cykl azotowy) A tak akwarium wygląda teraz, jeszcze jest dużo bąbelków powietrza, które myślę, że do jutra zajdą I na dziś chyba tyle Do miłego zobaczenia
Mortis Opublikowano 30 Sierpnia 2016 #2 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 Fajnie się zapowiada i wszystko zrobione z głową. Powodzenia.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 30 Sierpnia 2016 #3 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 .......ładnie. Napisz tylko jak będziesz napowietrzał wodę bo nie widzę. Bardzo estetycznie wykonałeś oświetlenie. Mi osobiście bardzo się podoba. Ewentualne poprawki zrobisz jak będą rybki..ale to normalne jak akwa rusza. Może jakieś małe kamienie na środku ale pod tylna szybą? Ale i to pewnie jeszcze nieraz zmienisz aż będziesz miał pewność ,że tak chcesz. Teraz jest fajnie.
luki174 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 Autor #4 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 Dzięki A jeśli chodzi o napowietrzanie, to ta końcówka od biologa cały czas porusza taflą wody, także myślę, że powinno to wystarczyć, ew. Jeśli to nie pomoże, to wtedy zwiększę przepust na mechaniku i skieruję bardziej do góry, bo teraz jest skręcony na ok. 1/2, a i tak dmucha jak szalony A jeśli chodzi o kamyki, to położyłem tam tylko 1 płaskiego na samym dnie, tak, że teraz wystaje tylko jego kawałeczek Ale z tego co widziałem takie paproszki jak leciały, to zgodnie z tym co chciałem. Od prawego tylnego wzdłuż tylnej na boczną i później obok przedniej do zasysów filtrów
egon44 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 #6 Opublikowano 30 Sierpnia 2016 Jest super jak dla mnie!!! Ale najważniejsze że tobie się podoba
luki174 Opublikowano 31 Sierpnia 2016 Autor #7 Opublikowano 31 Sierpnia 2016 Witam! Dziś zrobiłem testy wody (testy ZOOLEKa, ale potwierdzone zostały przez JBLa).. Wyglądają one następująco: PO4 0 NO2 0,025 NO3 20 pH 7,6 GH 31 KH 17 Za chwilę dodam bakterie. A i chyba nie wspominałem, że w filtrze jest jakieś 3L ceramika+lawa wulkaniczna ze starego, mojego byłego akwarium
spiochu Opublikowano 31 Sierpnia 2016 #9 Opublikowano 31 Sierpnia 2016 GH 31? Skąd Ty wodę masz? Wysłane z telefonu
luki174 Opublikowano 31 Sierpnia 2016 Autor #10 Opublikowano 31 Sierpnia 2016 Woda z przydomowej studni. Taka niestety jest. W planach jest zamontowanie filtrow za hydroforem, aby choc częściowo zmniejszyć ten parametr :/ ale pyszczakom, to chyba nie będzie przeszkadzało? :-o
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się