Skocz do zawartości

Pokrywa z PCV - uszczelnienie


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marcin73m napisał:

Można uszczelnić, ja natomiast w tylną ściankę pokrywy na etapie budowy dałem dwa wiatraczki 4x4 cm (akwa 120cm dług.), które chodzą non stop, dzięki czemu woda się nie skrapla i pod pokrywą jest suchutko. Dodatkowo to duży plus jeśli chodzi o dłuższy żywot oświetlenia. Ja osobiście polecam to rozwiązanie.

Mam tak samo prawie tzn. jeden wentylatorek zaciąga powietrze pod pokrywę , a drugi wyciąga (wentylatorki mam po bokach pokrywy) . Zero "skroplin" pod pokrywą - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapanie przez ryby u mnie wyeliminowałem na samym początku budowy obudowy a mianowicie jest ona skręcana z trzech formatek (jedna opiera się na krawędziach szkła i jest tej samej grubości co szkło , druga zewnętrzna"dekoracyjna" zachodzi na szyby od zewnątrz tak aby zamaskować wzmocnienie wzdłużne , a trzecia zachodzi na szyby od środka i właśnie po niej spływa woda "chlapnięta" (dzięki takiej konstrukcji obudowa nie musi być skręcona(sklejona) w narożnikach bo trzyma się sama na szybach)

Miałem pawiookie i na prawdę ani jedna kropla wody nie wylała się poza akwarium , a one potrafią nieźle "chlapnąć"

 

ps. może inaczej - nie wyeliminowałem "chlapania" tylko wyeliminowałem wylewanie się wody:) po "chlapnięciu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pleziorro napisał:

 Tylko pytanko, bo szkło ma 12mm, stelaż pokrywy 10mm i stoi w sposób taki, że pozostałe 2mm szkła są wewnątrz i teraz jak to lepiej kleić czy do krawędzi baniaka czy może do krawędzi stelaża pokrywy jak najbliżej krawędzi zewnętrznej baniaka.

Ja bym najpierw dokleił paski z 5mm spienionego pcv, tworząc nawis nad szkłem, żeby skroplona woda na bokach pokrywy nie spływała bezpośrednio na szkło, a potem przykleił uszczelkę do górnego brzegu baniaka równo z licem szyby patrząc od wewnątrz. taki sposób sprawdza mi się od kilku lat. Czy to woda ze skroplin czy chlapnięcia ryb nic nie wycieka na zewnątrz baniaka.

Edytowane przez darkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zamówiłem 12mm uszczelkę przez Alledrogo. A dziś wkleiłem dodatkowy nawis, u mnie było sporo roboty, bo musiałem doklejać najpierw 3mm pasek i dopiero nawis właściwy. :) 

Dodatkowo od góry uszczelniłem silikonem, aby woda nie wchodziła pomiędzy warstwy. Jestem zadowolony z obecnego efektu :) Jak dodam uszczelkę to już będzie chyba tip top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.