Skocz do zawartości

Pokrywa z PCV - uszczelnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś opisywałem, mój patent, bo mam tak jak Ty 12mm szkło.

W skrócie napiszę, dookoła robiłem najpierw cienki pasek 3mm a do niego dopiero przyklejałem ten zachodzący do wewnątrz akwarium okapnik.

Całość umazałem silikonem i przeciągnąłem ten silikon palcem tworząc stożek i teraz woda sobie po tym ścieka do środka.

W zasadzie też robiłem te modyfikacje po jakimś czasie od sklejenia pokrywy. Nawet nie trzeba zbyt długo czekać na wyschnięcie kleju i silikonu, po 2h pokrywa wróciła na baniak.

Myślę że to może rozwiązać Twój (być może problem) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam problem z pokrywą. Jest to pokrywa zbudowana ze spienionego PCV 10 mm i czarnego tubondu 3 mm i przykryta 3 wiekami z czarnego tubondu. Gdy woda skrapla się na wieku to zdarza się, że dostaje się pomiędzy płytę PCV i tubond z których zrobiona jest korona i lubi przesączyć się poza akwarium. Wczoraj próbowałem uszczelnić połączenie tych dwóch materiałów klejem all fix turbo, ale wizualnie to uszczelnienie brzydko wygląda. Na koniec jeszcze pomalowałem ten klej czarnym markerem olejnym - efekt wizualny fatalny bo marker odpada od kleju ;). Ten klej mogę usunąć. Macie pomysł czym mogę to dobrze uszczelnić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj prawdziwego kleju do klejenia pcv, on działa na zasadzie rozpuszczania materiału klejonego. Dwie rozpuszczone powierzchnie przenikają się wzajemnie i powstaje po wyschnięciu jednorodny materiał, to nie będzie przeciekało. Kleje typu "do wszystkiego i niczego" nie zawsze się sprawdzają.

Wytapatalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten klej cosmofen plus. Tylko są dwie kwestie. To będzie połączenie PCV i tubond ale rozumiem że on lekko rozpiski PCV i powinno się uszczelniac. Druga rzecz to czy ten cosmofen nie jest toksyczny dla ryb? 

Doczytałem - Cosmofen jest bardzo toksyczny, czyli nie mogę go zastosować w tym miejscu :/

 

 

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj jakiegoś kleju do klejenia rur pcv z atestem do wody pitnej jeśli boisz się toksyczności Cosmofenu. Przecież możesz zdjąć pokrywę na godzinę czy dwie do czasu wyschnięcia cosmofenu i ulotnieniu się rozpuszczalników.

Wytapatalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że udało mi się uporać z problemem ciekącej pokrywy. Uszczelka o profilu E przyklejona do rantu pokrywy dobrze uszczelnia w zdłóż szyb akwarium jednak na rogach cieknie. Ale tylko gdy pod pokrywą jest sauna. Uszczelnilem połączenie spienionego PCV i tubondu Soudalem allfixturbo i jestem pewien że tamtędy woda się nieprzedostaje.

Jak uszczelnić te rogi? Albo pomysł Pleziorro. Albo druga uszczelka przyklejona do rantu szybyby akwariowej. Czy ktoś ma może jakiś pomysł?  :-) 

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.