Skocz do zawartości

Skuteczność filtracji mechanicznej


XGrzesX

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, XGrzesX napisał:


a nawet powiem wiecej. Wydaje mi sie ze w kaseciaku filtracja mechaniczna jest gorsza bo zasys czy cug o ktorym piszesz musi przejść przez dwie komory - przez media bilogoiczne i przez gąbki.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

Zasys w kaseciaku nie jest spowodowany ssaniem pompy, tylko fizyką ktora tloczy wode w miejce tej wypompowanej przez pompe. A to wiele zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pleziorro napisał:

Zasys w kaseciaku nie jest spowodowany ssaniem pompy, tylko fizyką ktora tloczy wode w miejce tej wypompowanej przez pompe. A to wiele zmienia :)

Na to nie wpadłem ale to co teraz napisałeś faktycznie sporo zmienia. Rozumiem, że chodzi o zasadę naczyń połączonych i wyrównywanie poziomów wody tylko aby takie coś miało miejsce to w kaseciaku musi być cały czas niższy poziom wody niż poza nim i tutaj mam wątpliwości czy taka pompa aqC2000 która jest polecana do kaseciaka w przypadku akwarium o pojemności 240l zapewni to, że w z kaseciaka  woda będzie szybciej ubywała niż do niego napływała tak by były różnice w poziomach. Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić aby tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc nizszy, choc zawsze jest, bo naplyw wody ograniczaja wlasnie gabki i media. Generalnie ile wody wylejesz tyle naleci, jak dasz za mocna pompe to szybciej wyleje niz zdazy naleciec i zacznie siorbac. Siorbie tez jak sie zapcha gabka lub zloze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, XGrzesX napisał:

O kurcze, jest różnica w poziomach :e_biggrin: Jaka pojemność zbiornika i jaka pompa jest na tym nagraniu ?

To był filtr Jemioło Seby nie pamiętam jaka miał głowicę chyba o przepływie 2000l/h.

Wydaje się , ze przepływ  10x pojemność akwarium na godzinę jest odpowiedni do prawidłowej filtracji mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, XGrzesX napisał:

a nawet powiem wiecej. Wydaje mi sie ze w kaseciaku filtracja mechaniczna jest gorsza bo zasys czy cug o ktorym piszesz musi przejść przez dwie komory - przez media bilogoiczne i przez gąbki.

...myślę ,że gdyby była gorsza to koledzy by się nie bawili w budowę kaseciaków. A uwierz mi ,że są to ludzie którzy mają doświadczenie w tym zakresie. Owszem..ma swoje wady (jak każdy rodzaj filtracji) ale w zakresie o którym mówimy są skuteczne. Oczywiście nie traktuj tego ,że chcę Ciebie przekonać..daleki jestem od tego:)

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.