Skocz do zawartości

Skuteczność filtracji mechanicznej


XGrzesX

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za tak liczne rady. Właśnie wprowadziłem następujące zmiany:
1. Wyjałem 24 kg kamieni
2. Zdjąlem deszczownicę
3. Aqc2000 z gąbka umiesciłem 3 cm od piasku
4. Wyjałem jedna rurkę z pompy. Teraz jest jedna rurka+rurka typu koszyk
Będę obserwował jaki to dało rezultat.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie jeszcze dodam, jak masz biologa zew. (nie pamietam a nie chce mi sie czytac od poczatku) to zasys biologa umiesc blisko mechanika ale pod warunkiem ze masz prefiltr. Ja przed biologiem mialem korpus narurowy z StanWkladem (poszukasz to bedziesz wiedzial) a wlot obok turbo 2000 i sie sprawdzilo. Wszystkie kupy wpadaly do korpusu.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 24 godzinach od zmiany mogę napisać że zmiany przyniosły niewielkie efekty. Widać ze gąbka zebrała trochę syfu ale:
1. Z lewej strony zbiornika walają się odchody
2. Po srodku zbiornika walają się odchody
3. Z prawej strony zbiornika jest najwięcej odchodów. Gromadzą się pod samą gabką ktora jest ze 2 cm od piasku.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, XGrzesX napisał:

Po 24 godzinach od zmiany mogę napisać że zmiany przyniosły niewielkie efekty. Widać ze gąbka zebrała trochę syfu ale:
1. Z lewej strony zbiornika walają się odchody
2. Po srodku zbiornika walają się odchody
3. Z prawej strony zbiornika jest najwięcej odchodów. Gromadzą się pod samą gabką ktora jest ze 2 cm od piasku.

Przede wszystkim Grzesiu proponuje tobie spróbować z gąbką z rowkami założoną w filtrze wewnętrznym,bo jeśli dobrze widzę to nie posiadasz takiej...Właśnie w te rowki wpada najwięcej syfu...

Druga sprawa to przydałby się tobie falownik który pozmiatałby syf z dna wprost do zasysów filtrów...

Trzecia sprawa to pomyśl nad zmianą kamieni na inne(głównie chodzi mi o kamienie w kształcie brył),bo zapewne to one zaburzają tobie całą cyrkulacje w zbiorniku,i z tego co piszesz masz wszędzie walające się odchody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi. Rowki, kamienie, czy gęstość gąbki nie mają znaczenia. Taki filtr powinien zasysać wszystko. We wcześniejszej aranżacji miałem czerwonego piaskowca. Przez długi czas pylił się i cały ten pył wciągał fitr. Gdy zbyt długo nie czyściłem gąbki ta przytykała się tak, że robiła się wklęsła. Gdy zdarza mi się zrobić, z różnych powodów, kipisz w akwarium, po 2 godz. mam czyściutką wodę.

Falownik nic nie da. Przy tym filtrze, w tym akwarium, wszystko powinno fruwać, a gąbka powinna wszystko wciągnąć.

Czy ryby, gdy znajdą się na linii wylotu filtra, mają problem z pływaniem?

Może coś z filtrem jest nie tak, może jest uszkodzony i nie daje tych 2000l/h.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pozner napisał:

Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi. Rowki, kamienie, czy gęstość gąbki nie mają znaczenia.

Kamienie zapewne nie mają znaczenia,ale ich ułożenie już tak ;) ,bo jak widać z fotki kolegi to właśnie one zaburzają mu cyrkulację...

Gąbki z rowkami mają to do siebie że własnie w te rowki wpada najwięcej syfu...

Testowałem różne gąbki ale u mnie sprawdza się doskonale właśnie ta z rowkami,co nie znaczy że u kolegi się sprawdzi,ale warto spróbować...

20 godzin temu, pozner napisał:

Falownik nic nie da.

A ja mam inne zdanie jeśli chodzi o falownik...Głownie chodzi mi o to żeby falownik wzburzył syf z dna,a potem moc mechanika popchnie go do zasysu...

 

Może rzeczywiście jest tak jak piszesz że kolega ma problem z filtrem który może jest uszkodzony(i nie ciągnie swoją rzeczywistą mocą),albo jest pralka w akwarium i syf po prostu mija gąbkę krążąc w kółko w zbiorniku...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nagrałem krótki filmik na którym pokazana jest pompa Aquael Circulator 2000 z nałożoną gąbką ppi 45.

Przed włączeniem nagrywania celowo zamieszałem wodą w zbiorniku aby podniosły się wszystkie zanieczyszczania z dna.

Proszę napiszcie czemu te zanieczyszczenia w większości nie zatrzymują się na gąbce tylko skutecznie ją omijają. Przepływ ustawiony na full.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.