Skocz do zawartości

Northfin Veggie i Cichlid


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko...

Dziś mija dokładnie tydzień odkąd karmię ryby wyłącznie pokarmami Veggie i Cichlid...

Co zauważyłem po tym czasie to to że ryby dalej wcinają go tak samo ochoczo jak przy pierwszym podaniu im tego pokarmu :D ...

Jednak przy mojej obserwacji to na karmę Cichlid ryby reagują intensywniej niż na Veggie,widocznie bardzo przyciąga ich zapach ryb zawarty w większej ilości niż w pokarmie Veggie(to wiadomo każdy wie)...

Z resztą nie tylko ryby przyciąga zapach pokarmu Cichlid ;) ...Przy pierwszym podaniu tego pokarmu rybom moja narzeczona jak weszła do pokoju od razu z marszu powiedziała: ''Co tu tak wali rybami'' haha :P 

Również zauważyłem też wolniejsze opadanie tego pokarmu w porównaniu z innymi pokarmami w granulkach które stosuje...

Co do odchodów ryb to popieram wpisy nie których kolegów...Są one krótkie oraz zdecydowanie jest ich mniej niż np przy pokarmie NLS,Hikari itd którymi na tą chwilę zaprzestałem karmić ryby...

Granulacja Northfin jak najbardziej ok...

Wszystkie ryby czy to mniejsze czy większe połykają go od razu,jak to już zresztą wcześniej napisał kolega Stan ryby nie memlają go w pysku...Więc to też duży + ...

Tak podsumowując na koniec śmiało mogę napisać ze jestem skłonny całkowicie przerzucić się na pokarm Veggie+Cichlid(oczywiście jeśli dalej będzie on dla mnie dostępny) a zrezygnować z innych pokarmów którymi karmie swoje ryby...

Naprawdę pokarm jest godny uwagi i wart polecenia wszystkim...

Pozdrawiam :) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy tej firmy dostępne są tylko te 2 rodzaje pokarmów czy mają jakiś szerszy asortyment. Chofziłoby mi o jakiś wybarwsiający pokarm bo ten Hikari Cichlid Excel irytuje mnie. Większe ryby zeźrą wszystko a mniejsze muszą smakiem się obejść. Więcej nie kupię ale mam 2 paczki tego niestety.

Wysłane z mojego LG-D722



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bezprym napisał:

Mam pytanie czy tej firmy dostępne są tylko te 2 rodzaje pokarmów czy mają jakiś szerszy asortyment. Chofziłoby mi o jakiś wybarwsiający pokarm bo ten Hikari Cichlid Excel irytuje mnie. Większe ryby zeźrą wszystko a mniejsze muszą smakiem się obejść. Więcej nie kupię ale mam 2 paczki tego niestety.

 

Spokojnie tobie wystarczą te dwa pokarmy Veggie+Cichlid...Pokarmy mają w składzie wszystko co potrzebne do wybarwienia ryb np kryl itp...

7 minut temu, Krzymor napisał:

Do mnie pokarm również dotarł :) Dzięki Karolu.

Nie wiem tylko, który to Veggie a który Cichlid bo w woreczku nie było karteczki.

Ten co zachodzi bardziej na zielonkawy kolor to roślinny(Veggie) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Krzymor napisał:

Do mnie pokarm również dotarł :) Dzięki Karolu.

Nie wiem tylko, który to Veggie a który Cichlid bo w woreczku nie było karteczki.

A wysypałeś pokarm z woreczka? Może kartka jest przysypana pokarmem. Jeśli nie to Veggie jest jaśniejszy i ma zielonkawy kolor. 

 

57 minut temu, Bezprym napisał:

Mam pytanie czy tej firmy dostępne są tylko te 2 rodzaje pokarmów czy mają jakiś szerszy asortyment. Chofziłoby mi o jakiś wybarwsiający pokarm bo ten Hikari Cichlid Excel irytuje mnie. Większe ryby zeźrą wszystko a mniejsze muszą smakiem się obejść. Więcej nie kupię ale mam 2 paczki tego niestety.

Wysłane z mojego LG-D722
 

 

 

 

Sławku nie ma typowo wybarwiającego Northfin, ale zobacz w akcji OSI polecam Prostar/Growth lub z Tropicala Astakolor albo jeszcze Omega One Color. W tej chwili bym brał OSI Growth cena dobra jak i pokarm premium. 

Edytowane przez Mortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarm ten tak ,,pachnie" bo jak pisałem wcześniej  musi być zrobiony z bardzo dobrej klasy mączki rybnej ( całe ryby, a nie ich odpady) oraz  odpowiednią technologią która pozwoliła zachować wartości odżywcze itd. ze świeżej ryby.  

Jeżeli chodzi o pokarm wybarwiający to takowy nie jest potrzebny( no chyba że mamy jakieś FF to wtedy trza paść rybę takimi cudami ;-) ) ponieważ,  dobrej jakości ryba + wysokiej jakości pokarm + odpowiednie warunki w akwarium = świetnie wybarwiona ryba i podawanie ekstra pokarmu wybarwiającego który w głównej mierze jest z dodatkiem astaksantyny która średnio przy naszych niebiesko - żółtych ryb średnio może się przydać ;-)

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.