Skocz do zawartości

Northfin Veggie i Cichlid


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ moje ryby szalały za krylem tropicala, ponowiłam doświadczenie z tym pokarmem. Przy dorosłych saulosi nie zauważyłam negatywnych skutków , z pozytywów kolor samiczek zrobił się bardziej intensywny. Karma nie jest podawana jako podstawowa , a jako dodatek do spiruliny i NLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, suricade napisał:

. Karma nie jest podawana jako podstawowa , a jako dodatek do spiruliny i NLS.

 

..a ja wtedy podejrzewałem NLS i z niego też zrezygnowałem. Ale wróciłem do NLS  a usunąłem  Tropicala. Teraz mam świadomość ,że w moim przypadku po prostu NLS i Krill Tropical  dla ówczesnych moich też młodych ryb było to zbyt dużo białka. Ale człowiek uczy się całe życie

Przepraszam za OT.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym krillem Tropical też miałem nieprzyjemne doświadczenie. Początkowo rewelacyjnie się spisywał ale prawdopodobnie przez niego straciłem dwie młode ryby. Po śmierci pierwszej pomyślałem, że może mieć na to wpływ zmiany pokarmu ale nie byłem pewien ale za jakiś czas znowu parę razy sypnąłem i znowu ryba spuchła i wybałuszyła oczy więc w humanitarny sposób odeszła. W tym momencie krill poszedł do kosza i sytuacja z chorobą się nie powtórzyła

1 godzinę temu, piotriola napisał:

 

Edytowane przez Mortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja u siebie tego Northfina veggie i cichid, także to co mi się nasuwa od samego początku to to, że pokarm dla predatorów jak  żaden poprzedni bardzo ładnie ( dla mojej żony to był nie do zniesienia smród ;-) ) pachnie świeżą rybą ( taki efekt daje tylko i wyłącznie wysokiej jakości mączka rybna, a uwierzcie mi przerobiłem sporo tego). Został bardzo chętnie zjadany przez dimidiochromisa który w ogóle nie akceptował żadnego pokarmu w granulach oprócz właśnie tego ( o innych rybach nawet nie wspominam ;-) ). Ryby bardzo ładnie łykają pokarm bez nadmiernego memlenia w pysku co nie jest pożądane ponieważ efekt memlania to drobinki pokarmu w wodzie które potem nie sa zjadane przez ryby. Przez te trzy dni karmienia ( specjalnie dawałem więcej pokarmu) nie widzę nadmiernej ilości shitu który tak bardzo wkurzał mnie przy NLS , także to jest na duży plus dal tego pokarmu.

Jeżeli chodzi o pokarm dla mbuna ( veggie 1mm) to rozmiar ten uważam za idealny ponieważ tak ryby 3-5cm jak i duże 10-12cm pobierając go od razu go łykają bez zbędnego memlenia widać to w wodzie -praktycznie zerowa ilość brudu w wodzie po karmieniu co często widzimy. Także IMHO zakup 2mm czy 3mm jest bez sensu dla mbuny nawet tej 15cm. Bo tak naprawdę  w naturalnym środowisku nawet ta największa mbuna połyka miniaturowej wielkości pokarm. 

Osobiście w zależności od dostępności tego pokarmu na naszym rynku przechodzę na ten pokarm ze względu na mniejsza ilośc kup i brak tzw. memlenia. Oczywiście nie potępiam NLS , Dainichi , OSI , NF czy ON  bo to równie świetne pokarmy jak w/w Northfin. Jednak po bardzo dużej ilości pozytywnych opinii za za oceanu będę chciał sam sprawdzić czy jest duża różnica pomiędzy Northfinem , a reszta pokarmów premium. 

Tyle ode mnie i moich spostrzeżeń tak teraz na gorąco.

 

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarł i nie mogłem wytrzymać co by rybom nie dać. Dałem roślinny i ryby wcinaly że aż im się ogony trzęsły

Pokarm uważam po pierwszym daniu mega super:
1. granulki,
2. nie brudzi,
3. powoli sobie opada na dno co daje szanse, że wszystkie ryby jedzą (przy płatkach niektore niedopływają),
4 najważniejsze ryby wcinają jakby tydzień nie jadły.

Ocena 6


Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.