Skocz do zawartości

Zabudowa filtra wewnętrznego


XGrzesX

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup filtra wewnętrznego Aquael Circulator 2000 do zbiornika 240l. Zależy mi na tym aby filtr ten zabudować. Zdaje sobie sprawę, że zabudowa wpływa negatywne na zdolność mechanicznego oczyszczania dlatego zależy mi na rozwiązaniu optymalnym tzn. żeby filtr był jak najbardziej zamaskowany oraz żeby spełniał swoją funkcję. Filtr chciałbym zamaskować tłem który będzie odpowiednio docięty i będzie miał powycinane otwory. Czy możecie udzielić mi wskazówek w jaki sposób to zrobić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to Juwel Rio 240 który ma filtr wbudowany Bioflow. Ponieważ ten filtr słabo filtrował mechanicznie chciałbym go zastąpić konstrukcją prostrzą ale skuteczniejszą w postacji właśnie pompy o przepływności 2000 z gąbką. Wolałbym uniknąć powrotu do filtra tego typu a rozumiem, że filtr kasetowy to jest coś takiego jak ten filtr wbudowany w Juwelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, XGrzesX napisał:

A gdybym jedank chciał zamaskowac aquaela z gąbką to jak m to zrobić zeby nadal spełniało swoją rolę ?

 

Co prawda Sławek ( to ten gościu w okularach) już ci podpowiedział ale ja podam w szczegółach jak zrobić by AqC2000 zniknął ale spełniał swoją rolę.

Sklej z czarnego spienionego pcv 3mm takie pudełko na AqC2000 jak to i powieś na wzmocnieniu

af90617f0d7c1580med.jpg

wsadz do tej ostatniej komory 180mm ten filtr Aquaela a na wylot pompy załóż wąż i skieruj wodę poza to pudełko ale by trafiała jeszcze w akwarium a nie na ścianę, do tej pierwszej komory 50mm wsadz gąbkę ppi45 i do następnej 85 grzałkę schowaj - zobacz jak pusto się zrobiło w akwarium.

haha - Masz piękne maskowanie tego filterka - co chciałeś:D zadowolony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Strasznie skomplikowana ta konstrukcja :-)
AqC2000n bedzie miał nałożoną gąbkę. Po co tutaj dodatkowa gąbka w tej dodatkowej komorze. U mnie taka konstrukcja odpada bo zajmie za dużo miejsca bo akwarium 121x41x55. Myslalem o czyms prostrzym tzn. Prostopadłościan o wymiarach powiedzmy 120x120x500 ktory bedzie miał otwór na rurę wylotową oraz na dole na dwóch bokach wyciecia na zbieranie zanieczyszczeń. Grzałkę chciałem wsadzić razem z filtrem do jednej komory. Źle tak będzie ? Konstrukcja lepsza że szkła czy z PCV ? Myślałem wcześniej o szkle do którego przyklejone będzie cienkie tło.

Wysłane z mojego SM-P605 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posłuchaj Henryka (decco). Ja mam Vision 260, Bioflowa wywalilem po 2 tyg. Aqua turbo 2000 działał ale nie byłem w 100% zadowolony. Zrobiłem kaseciaka na dct-4000 i jest bosko. Bez cyrkulatora na 3 biegu żadnej kupy. Rób kaseciaka a zobaczysz co to dobra filtracja. Swojego kaseciaka zrobiłem z pcv 5 mm i obkleilem otoczakami z Bałtyku, dodatkowo wyszła mi jaskinia na dole i ryby maja jak u św. Piotra

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowicę z gąbka można zamaskować czymkolwiek . Jakiś czas miałam plaski odlew kamienia . Naprawdę warto zrobić choćby najprostszą kasetę. Choćby dlatego, że rezygnujesz z malej zapychającej się gąbki. Wystarczy kwadratowe lub prostokątne pudełko z miejscem na gąbkę i głowicę, jeżeli ceramikę masz w kubełku to zasys kubełka umieszczasz w kasecie koło głowicy i masz załatwiony prefiltr. Możesz wykorzystać także taki filtr link. Maskowanie zależy w dużej mierze od rodzaju i koloru tła a także ustawienia oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, XGrzesX napisał:

Dzięki. Strasznie skomplikowana ta konstrukcja :-)
AqC2000n bedzie miał nałożoną gąbkę. Po co tutaj dodatkowa gąbka w tej dodatkowej komorze. U mnie taka konstrukcja odpada bo zajmie za dużo miejsca bo akwarium 121x41x55. Myslalem o czyms prostrzym tzn. Prostopadłościan o wymiarach powiedzmy 120x120x500 ktory bedzie miał otwór na rurę wylotową oraz na dole na dwóch bokach wyciecia na zbieranie zanieczyszczeń. Grzałkę chciałem wsadzić razem z filtrem do jednej komory. Źle tak będzie ?
 

No cóż chyba nie zajarzyłeś co zaproponowałem:(

Moja chytra myśl była taka :Dby jak już skleisz to pudełko to wywalisz tą grubą fabryczną gąbkę  chyba ppi10 która wszystkie zanieczyszczenia puszcza poza sztywnymi balasami ryb ale i one po chwili się połamią i polecą. Dlatego dałem dodatkową gąbkę ppi45 grubości 5cm którą czyścisz bez wyłączania gołej pompy - ot wyciągasz płuczesz i w te prowadnice wciskasz. :D a ona zatrzymuje niemal wszystkie zanieczyszczenia - wiem bo mam w 3ech baniakach. Dalej kombinowałem że jak załapiesz o co chodzi to pod tą pompę przełożysz 0,5litra ceramiki a w tą komorę 85mm włożysz blok na Purolite obok grzałki i sam dojdziesz że cała reszta filtracji jest już ci zbędna.

ale się zawiodłem:(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.