egon44 Opublikowano 29 Maja 2016 #41 Opublikowano 29 Maja 2016 Testowe ustawienie kamieni. Będę jeszcze kombinował z oświetleniem po bokach. Nie wiem, czy plaża po środku nie jest za mała dla non-mbuny. Możesz jeszcze zrobić tak że usuniesz te dwa kamienie co zaznaczyłem w kółku,a te dwa ze środka przesuniesz bliżej tych prawych,i już jest więcej miejsca... 1
Wisz Opublikowano 29 Maja 2016 Autor #42 Opublikowano 29 Maja 2016 Możesz jeszcze zrobić tak że usuniesz te dwa kamienie co zaznaczyłem w kółku,a te dwa ze środka przesuniesz bliżej tych prawych,i już jest więcej miejsca... O, spróbuję takiego ułożenia.
Wisz Opublikowano 31 Maja 2016 Autor #43 Opublikowano 31 Maja 2016 Przepraszam za post pod postem, ale do poprzedniego już nie mogłem dodać zdjęcia. Gotowe do zalania Jutro lub pojutrze będzie start. Kamienie trochę przestawione dla uzyskania większej plaży na środku. Z tyłu będą posadzone valissnerie. Listwa LED po lewej stronie będzie trochę przysłonięta, żeby schować w cieniu kaseciaka. Już się nie mogę doczekać
Pleziorro Opublikowano 31 Maja 2016 #44 Opublikowano 31 Maja 2016 A po co te wloty na 3/4 wysokości ?
Wisz Opublikowano 31 Maja 2016 Autor #45 Opublikowano 31 Maja 2016 Tak mi się jakoś wymyśliło... Niepotrzebne? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pleziorro Opublikowano 31 Maja 2016 #46 Opublikowano 31 Maja 2016 Zmniejszą zasys dołu, a większość syfu najpierw zbiera się na górze gąbki przez co wciąż masz przepływ, nie wiem czy to nie zaburzy cyrkulacji kup wewnątrz komory śmieciowej. Musisz przetestować skoro już wyciąłeś, najwyżej będziesz doklejał łatkę jak się okaże że słabo ciągnie Mój pierwszy kaseciak od Seby, miał bardzo długie otwory zasysowe i sprawiał wrażenie słabo ssającego, ale miał też sporo lewej wody pęknięciami powstałymi w transporcie 1
Wisz Opublikowano 4 Czerwca 2016 Autor #47 Opublikowano 4 Czerwca 2016 No to startujemy Parametry początkowe: pH 7,7 KH 13 GH 19 NO2 <0,01 NO3 pomiędzy 0,5 i 1 NH4 po dodaniu 1,9ml WAnieco powyżej 1 (WA było 25%) temp. 27C 1 ampułka Prodibio Biodigest filtr kasetowy z głowicą Aquael 2000l/h, cyrkulator Jebao RW8, otoczaki, piasek Kreisel, Vallisneria. Zobaczymy, co z tego będzie Muszę jeszcze powalczyć z cyrkulacją wody, bo po stronie przeciwnej do cyrkulatora tworzy mi się nalot na powierzchni wody.
egon44 Opublikowano 4 Czerwca 2016 #48 Opublikowano 4 Czerwca 2016 Ładnie,choć nie jestem zwolennikiem roślin w Malawi (kwestia gustu,ale o tym nie będziemy dyskutować) ... Widzę że ustawienia kamieni nie zmieniałeś,ale nawet dobrze,fajnie to wygląda teraz po zalaniu zbiornika ... Muszę jeszcze powalczyć z cyrkulacją wody, bo po stronie przeciwnej do cyrkulatora tworzy mi się nalot na powierzchni wody. A masz falownik skierowany na taflę wody?
Wisz Opublikowano 4 Czerwca 2016 Autor #49 Opublikowano 4 Czerwca 2016 Ładnie,choć nie jestem zwolennikiem roślin w Malawi (kwestia gustu,ale o tym nie będziemy dyskutować) ... Widzę że ustawienia kamieni nie zmieniałeś,ale nawet dobrze,fajnie to wygląda teraz po zalaniu zbiornika ... A masz falownik skierowany na taflę wody? Kamienie troszkę przesunąłem, ale nie chciałem rezygnować z groty pod tym czarnym, płaskim. Zyskałem kilkanaście centymetrów dna. Co do roślin - widziałem kilka zbiorników "na zielono" i podobało mi się. Poza tym wydawało mi się bez nich trochę pusto Falownik mam skierowany na taflę. Teraz przeniosłem go z poprzedniego położenia na bocznej szybie na tylną, zaraz za filtrem. Poprzednio zaburzał pracę skimmera, który właściwie nie spełniał swojego zadania. Teraz jest dużo lepiej, ale jeszcze będę poprawiał pewnie. Chyba będę miał problem z utrzymaniem temperatury. Przy wyłączonych grzałkach mam 27 stopni....
Andrzej Głuszyca Opublikowano 4 Czerwca 2016 #50 Opublikowano 4 Czerwca 2016 Chyba będę miał problem z utrzymaniem temperatury. Przy wyłączonych grzałkach mam 27 stopni.... ...spokojnie. Przynajmniej zaoszczędzisz na prądzie. W tej chwili mam 26,8 . Grzałki nie używam. W zimę bez grzałek mam 27.1 . W lato wzrasta mi do 30. Wtedy zdejmuję na dzień pokrywę ( część) i na godzinę, dwie włączam wentylator i jest OK. Co tygodniowa podmiana też jest pomocna w upały...Będzie OK. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się