tom77 Opublikowano 24 Lipca 2016 #81 Opublikowano 24 Lipca 2016 Podoba mi się. Kluczowe dla mnie, w wystroju Twojego akwarium są: duży głaz i rośliny. Ciekawy jestem jak będą rosły. Osobiście dołożyłbym jeszcze ze dwie Mdoki;) Cieszy mnie następne non-mbunowe akwarium. 1
Wisz Opublikowano 24 Lipca 2016 Autor #82 Opublikowano 24 Lipca 2016 Podoba mi się. Kluczowe dla mnie, w wystroju Twojego akwarium są: duży głaz i rośliny. Ciekawy jestem jak będą rosły. Osobiście dołożyłbym jeszcze ze dwie Mdoki;) Cieszy mnie następne non-mbunowe akwarium. Ten "duży głaz" jest chyba moim największym utrapieniem... Strasznie zaburza cyrkulację, ale jak tylko go zobaczyłem, to stwierdziłem, że musi być Rośliny rosną bardzo dobrze, posadziłem je zaraz po starcie akwarium, od tego czasu liście wydłużyły się dwukrotnie i dodatkowo wyrastają nowe z rozłogów w podłożu. Co do kolejnych dwóch Mdok, to bardzo chętnie, ale już z tym, co mam boję się, że będzie "zupa rybna"...
timi-akwaria.pro Opublikowano 25 Lipca 2016 #83 Opublikowano 25 Lipca 2016 Ten "duży głaz" jest chyba moim największym utrapieniem... Strasznie zaburza cyrkulację Ja mam bardzo podobny układ kamieni jak Ty i nie mam problemu z cyrkulacją. Kwestia dobrego ustawienia wylotu i cyrkulatora i będzie dobrze:)
Wisz Opublikowano 25 Lipca 2016 Autor #84 Opublikowano 25 Lipca 2016 Już w miarę doszedłem do ładu, ale trochę kombinowania było. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wisz Opublikowano 8 Kwietnia 2018 Autor #85 Opublikowano 8 Kwietnia 2018 Dawno, oj dawno mnie tu nie było... Sporo się w międzyczasie pozmieniało, włącznie z przeniesieniem akwarium do innego miejsca zamieszkania. Rybki dorosły, obsada się trochę zmniejszyła. W tej chwili podjąłem kolejną próbę wprowadzenia roślinności do zbiornika. Zasadziłem dwie Valissnerie - spiralis i giganthea. Ta druga wytrzymała dwa-trzy dni - mdoki nie mają litości, szczególnie jeden samiec jest wybitnie cięty na zielone. Druga do dziś ma parę listków, ale również jest regularnie tępiona. Są jeszcze Anubias i Microsorium. Wiem, że to nie nasz biotop, ale trudno. Dwa dni temu rzeczony samiec mdoki zorientował się, że anubiasa też da się podgryzać... zresztą, co ja będę opowiadał, parę zdjęć: 1. Samiec Yellow w swojej ulubionej grocie. 2. Inkubująca samica C. borley. Nosi już strasznie długo, na dniach powinna wypuścić narybek. Wstawiłem kilka schowanek, może się któryś maluch uchowa. 3. Jeden z dwóch największych samców Mdoki, około 13cm. 4. Ogólny widok na mój "bałaganik". Te szlaczki na kamieniach to robota Helmetów Pozdrawiam Witek 4
troad Opublikowano 8 Kwietnia 2018 #86 Opublikowano 8 Kwietnia 2018 Bardzo fajne akwa i ryby, szczególnie Mdoki . Ile ich teraz pływa?
Wisz Opublikowano 8 Kwietnia 2018 Autor #87 Opublikowano 8 Kwietnia 2018 10 minut temu, troad napisał: Bardzo fajne akwa i ryby, szczególnie Mdoki . Ile ich teraz pływa? A dziękuję bardzo. Mdok jest 8 sztuk, w tym jedna samica...
cyganeczka Opublikowano 8 Kwietnia 2018 #88 Opublikowano 8 Kwietnia 2018 Super obsada ☺️ mam i ja ? Coś wiecej na temat zachowań rybek ?
Wisz Opublikowano 8 Kwietnia 2018 Autor #89 Opublikowano 8 Kwietnia 2018 (edytowane) 48 minut temu, cyganeczka napisał: Coś wiecej na temat zachowań rybek ? To tak... C. borleyi są zdecydowanie najbardziej agresywne. Samiec zabił niedawno rywala, po prawie dwóch latach w miarę pokojowego współżycia. W jedno popołudnie. Samiec jest bardzo natarczywy względem partnerek, prawie bez przerwy któraś z pięciu inkubuje. Samice też potrafią się poprzeganiać. Z innymi rybami też bywa różnie, nieraz widziałem, jak samiec pogonił Yellowka czy Mdokę. Za to wyglądają wspaniale - dziś samiec nie chciał pozować do zdjęć, ale przypilnuję go któregoś dnia - promienie płetw brzusznych ma niesamowicie długie. Samice też wyglądają ciekawie - szaro-grafitowe ciało i pomarańczowe płetwy prezentują się ok. Mdoki - niszczyciele Cały czas ryją w piasku, kopią, przesiewają, wyrywają roślinki. Ogólnie pełno ich w całym akwarium. Wyglądają przecudnie, kiedy przepływają pod świetlówkami - jak żywe szafiry. No i opierniczyły już wszystkie ślimaki - ostały się tylko helmety Szkoda, że w całej bandzie jest tylko jedna samica. Yellowki - nie robią krzywdy pozostałym, ale chyba tylko ze względu na dysproporcję rozmiarów. Nieraz widziałem, jak samiec potrafił pogonić sporo większą Mdokę Uwielbiam, kiedy budują gniazdo przed tarłem, wygląda to fantastycznie. Potrafią wykopać dziurę do samej szyby. Też mam ich trochę mało, 2+2. Dodatkowo jedna z samic za nic nie potrafi donosić ikry, wypuszcza lub połyka ją po paru dniach inkubacji. Ogólnie obsada jest bardzo fajna - polecił mi ją kolega harisimi. Mogę na te małe potwory patrzeć godzinami Pozdrawiam Witek Edit Dodam jeszcze, że mam 6 sztuk Synodontis petricola - są po prostu przezabawne - buszują po całym akwarium, wszędzie jest ich pełno. Niesamowicie ciekawskie. Bardzo sympatyczne rybki. Edytowane 8 Kwietnia 2018 przez Wisz 3
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się