Skocz do zawartości

Pęknięte akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem sporo pękniętych zbiorników 240l Wromaka na necie i to żadna nagonka tylko fakty. Swojego czasu okazało się że u mnie w bloku jest koleś co prowadził hurtownie zoologiczną i przez przypadek zgadaliśmy się i on to samo potwierdził z bardzo dużą ilością popękanych 240l, także to żadna nagonka tylko fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to procent ? Nurtuje mnie to bardzo bo nagonkę zrobić bardzo łatwo. Sama mam taką 240 kupiona w grudniu 2014 roku i powiem Wam szczerze, że sytuacja mnie irytuje bo w dobie internetu bardzo łatwo szkalować a nigdzie nie odnalazłam faktów, liczb etc.



...nie znajdziesz takich danych bo nikt takich statystyk nie prowadzi. Faktem jest natomiast to ,że jeżeli chodzi o takie pęknięcia to na wielu forach spotkałem się z tym ,że często są to zbiorniki Wromak.. Sam tego doświadczyłem i nie mogę zrzucać winy na źle wypoziomowane akwa bo sam poziomowałem i wiem jak stało. Po prostu taka firma , tak robi i dobrze ,że sobie podajemy takie informacje.. Bo jeżeli producent wie ,że robi źle ( a wie) to powinien coś zmienić aby było OK. Wszak to klient ma decydującą opinię i albo wróci po towar albo nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pęka chociaż 5% tylko dlatego że jest ewidentnie źle zaprojektowane akwarium to nawet nie pomyślę o zakupie takiego czegoś. Po prostu nie mam ochoty na remont mieszkania swojego i sąsiada czy ciągłe obawy czy pęknie czy może nie.

Raciczka spusc do połowy wodę wklej z szyby 8mm wzmocnienie poprzeczne o szerokości 8cm i śpij spokojnie, ewentualnie wymień wzmocnienia wzdłużne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raciczka spusc do połowy wodę wklej z szyby 8mm wzmocnienie poprzeczne o szerokości 8cm i śpij spokojnie, ewentualnie wymień wzmocnienia wzdłużne.


...ja bym radził Stasiu nawet zostawić z 10-15 cm wody nad piaskiem. Ale to wszystko zależy jaka będzie różnica w mm między przednią a tylną szybą mierzona na środku szyb. U mnie przy pełnym zalaniu (gdzie woda sięgała pod wzdłużne wzmocnienia ) różnica wynosiła o ile pamiętam 9 mm. Dopiero po zostawieniu tyle wody jak pisałem wyżej różnica zniwelowała mi się chyba do 2 lub 3 mm i wtedy wkleiłem poprzeczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.