Skocz do zawartości

Obsada 450l


Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i oglądam, bo co mam robić? Jednak uważam, że rady kogoś bardziej doświadczonego to najlepsze źródło informacji. Te zawarte w różnych opisach są odmienne od doświadczeń ;) jeżeli sądzisz, że niepotrzebnie pytam to przepraszam. Chciałem się przede wszystkim dowiedzieć ile gatunków i ile sztuk, bo tak dużego Malawi nie miałem. W sklepie polecili mi 60szt. Co olałem z marszu...


Pytaj jak najbardziej, po to jest forum. Tylko staram się nakreślić miejsca gdzie będziesz widział ryby, a wtedy podsuwasz nam nazwy, a my staramy się Ci podpowiedzieć co i jak.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sprawdzam aulocary, bo nie brałem ich pod uwagę, ale chętnie sprawdzę i zobaczę co, i jak z nimi ;)

Co do gatunków to bardzo chciałbym te yellowki i chyba do nich coś dobiore.



Pewnie, że dobierzesz i raczej bez problemu. Podstawę już masz w postaci Yellow, a teraz poszukaj coś co Ci się podoba i będziemy pomagać.

A co do ilości ryb w takim zbiorniku to Ci nie podpowiem, bo to będzie zależało jakie ryby wybierzesz, bo trzeba rozpatrzyć czy ryba jest terytorialny, jak bardzo agresywna wewnątrz gatunkowo jak zachowuje się względem do reszty obsady.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze nad Metriaclimą Msobo Magungą na miejsce Yellowka samiczki piękne samiec też niczego sobie i jako ryba wszystkożerna, daje ci większe pole manewru z obsadą. Wtedy soccolofi idealnie by do niej pasował.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow'ki miały być dla żony, a jak wiadomo niby akwarium "zbędne" w domu, ale musi jej się podobać ;) Msodo magunga wpadła jej w oko, więc yellow wypadł i zabawa z doborem zaczyna się od nowa ;) kilka gatunków mi się bardzo spodobało, poczytam tylko o żywieniu i powiecie mi czy taka obsada może być.

-- dołączony post:

Bardzo podobają mi się : (nie, nie zamierzam połączyć tych 3 gatunków)

Metriaclima msobo "Magunga"

CYNOTILAPIA AFRA HARA GALLIREYA REEF

Pseudotropheus demasoni

Labidochromis hongi


Tylko zastanawiam się czy sobie z nimi poradzę, nie chce wziąć ryb, które mnie przerosną. Proponowaliście M. msobo, ale czytam, że to straszni agresorzy, a ja mam tylko 150cm długości ;) Hara i Demasoni wydają się swoimi kolorystycznymi przeciwieństwami. Demasoni z opisu pasuje to Yellow'ka.


Czy ta obsada będzie dobra:

Pseudotropheus demasoni

Labidochromis caeruleus

Labidochromis hongi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow'ki miały być dla żony, a jak wiadomo niby akwarium "zbędne" w domu, ale musi jej się podobać ;) Msodo magunga wpadła jej w oko, więc yellow wypadł i zabawa z doborem zaczyna się od nowa ;) kilka gatunków mi się bardzo spodobało, poczytam tylko o żywieniu i powiecie mi czy taka obsada może być.

-- dołączony post:

Bardzo podobają mi się : (nie, nie zamierzam połączyć tych 3 gatunków)

Metriaclima msobo "Magunga"

CYNOTILAPIA AFRA HARA GALLIREYA REEF

Pseudotropheus demasoni

Labidochromis hongi


Tylko zastanawiam się czy sobie z nimi poradzę, nie chce wziąć ryb, które mnie przerosną. Proponowaliście M. msobo, ale czytam, że to straszni agresorzy, a ja mam tylko 150cm długości ;) Hara i Demasoni wydają się swoimi kolorystycznymi przeciwieństwami. Demasoni z opisu pasuje to Yellow'ka.


Czy ta obsada będzie dobra:

Pseudotropheus demasoni

Labidochromis caeruleus

Labidochromis hongi



Ja osobiście wciąż będę uważał, że Yellow to mięsożerca,a Hongi i Demasoni to inny biegun żywieniowy bo oba to roślinożercy.


U pyszczaków jest różnie z agresją. Najczęściej spotykałem się z opiniami, że roślinożercy to największe kilery, zresztą pływał u mnie Hongi i to była potworna zadziora. Natomiast Msobo był jedyną rybą, do której Hongi czuł respekt. Msobo pływa u mnie do dziś i jest spokojną rybą, która robi bardziej za rozjemcę niż agresora. Czasem pogoni kogoś ze swojego rewiru ale tylko na kilkanaście centymetrów.

Demasoni to mały agresor, który moim zdaniem zniknie w wielkości tego akwarium. Zastanów się nad obsadą, którą wymieniłeś


Metriaclima Msobo Magunga- Piękny samiec i cudowne cytrynowe samice


Cynotilapia Hara Gallireya Reef- Piękny samiec i bardzo ładne niebieskie samice (Nie dodajemy nazwy Afra)


Labidohromis Hongi- Piękny samiec, ma rude płetwy, a nie czerwone jak występują na niektórych zdjęciach, w pełnej krasie mieni się metalicznym błękitem i bardzo uwydatnia swoje czarne pasy. Samice niestety przeciętne

Hara pięknie kontrastuje z Msobo. Zastanów się nad tym układem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ, który proponujesz jest przepiękny czytałem o każdym z gatunków z osobna, ale nie pomyślałem o nich razem. Wiadomo między pyszczakami różnią bywa, ale sądzisz, że w miarę łagodnie ustalą hierarchię?

Jutro sprawdzę jak z ich dostępnością w okręgu.

Dzięki za cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ, który proponujesz jest przepiękny czytałem o każdym z gatunków z osobna, ale nie pomyślałem o nich razem. Wiadomo między pyszczakami różnią bywa, ale sądzisz, że w miarę łagodnie ustalą hierarchię?

Jutro sprawdzę jak z ich dostępnością w okręgu.

Dzięki za cierpliwość ;)



Na ustalenie hierarchii nikt Ci nie odpowie na 100 %, to jest piękno Malawi,nigdy nie wiesz co się wydarzy. bywało nawet, że Saulosi, który jest uważany za w miarę spokojną rybę potrafił terroryzować akwarium. Mając u siebie Msobo i Harę jakoś się dogadują, a w innym zbiorniku może być dym.

Podpowiem Ci ,nie szukaj ryb gdzieś tam w regionie tylko zainwestuj parę złotych więcej i zrób zakupy w Tan-mal, Malawian, Aquaafrica, Fish Magic.

Jarku jaka cierpliwość, to jest forum, na którym się pomaga. Mam czas to odpisuję.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czeka mnie wycieczka na Śląsk, bo znajomy ma oddania:

Labidohromis Hongi

Metriaclima Msobo Magunga


Oraz jako 3 gatunek zaproponował mi:

Pseudotropheus Elongatus MPHANGA


Obsada podoba mi się bardzo ;) a i źródło pewne no i dużo taniej niż w sklepie. A co myślicie o obsadzie? Karmienia 50/50 będzie dobra czy 60/40 na przewadze roślinnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.