Skocz do zawartości

Ustrojstwo do nalewania kranówy - dwa zestawy


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, iquitos68 napisał:

Wiadomo, powinno się teraz otworzyć temat doktorski, pomierzyć zawartość chloru w wodzie filtrowanej z różną prędkością przez ustrojstwo. Wtedy byśmy wiedzieli na pewno w jakim stopniu ta zależność występuje. Jednakże wiele osób pisze, że wolna filtracja przynosi lepszy efekt, który widzą po zachowaniu się ryb.

    No właśnie..każdy ma inne z tym doświadczenia.  Ja zawsze daję   ciśnienie na full i odpukać nigdy nic mi się nie przytrafiło.  Ale może dlatego  ( o czym się nie pisze) ,że przez moment  puszczam może nie gorącą  ale bardzo ciepłą wodę. Chodzi o to aby węgiel otworzył swoje pory co poprawia jego skuteczność. Być może lejąc zimną wodę w ten sposób ograniczamy jego skuteczność ? Co by mnie nie zdziwiło. Generalnie nie należy " ustrojstwa" traktować jako coś co w 100% zapewni nam pewność w eliminowaniu chloru  ale jako coś co w bardzo znacznym stopniu pomoże go usunąć. Ot ..dodatkowy bajer , w dużej mierze skuteczny ale nie zapewniający na 100% skuteczności...Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się moim doświadczeniem, jak nie miałem ustrojstwa do nalewania. :) 

Lałem wodę która była 24 godziny wcześniej wlana do baniek 5 l,wtedy wlewałem do akwarium.

To zależy od ujścia wody kto jako ma,czasem mi się zdarzało wlać wodę bezpośrednio z kranu i nic nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
On 4/21/2016 at 4:59 PM, deccorativo said:

3/ Szybkozłączki wkręcone do korpusu do podłączenia wężyka 3/8" - szt 2

https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp38gz14-p-1463.html - 2 szt

Przepraszam, ale czy tych złączek nie potrzeba 3 sztuki?

Patrząc na zdjęcie w pierwszym poście, coś jest nałożone na złączkę, która zastępuje słuchawkę, a dopiero potem jest czerwony wężyk.

Dobrze kombinuję?

Edytowane przez AquaNoob
Uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, AquaNoob napisał:

Przepraszam, ale czy tych złączek nie potrzeba 3 sztuki?

Patrząc na zdjęcie w pierwszym poście, coś jest nałożone na złączkę, która zastępuje słuchawkę, a dopiero potem jest czerwony wężyk.

Dobrze kombinuję?

Wystarczą 2 sztuki - złącze do słuchawki jest od razu z szybkozłączką 3/8". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AquaNoob napisał:

OK, dziękuję Panowie, składam zamówienie.

Jak budowałem swoje ustrojstwo to kupiłem korpus przezroczysty, warto wydać 3 PLN więcej i widzieć co dzieje się w środku :) 

https://sklep.osmoza.pl/obudowa-kp10-14-przezroczysta-p-138.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.